BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wcześniaczków

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #959557 przez honka_18
Witam
Założyłam ten wątek bo jestem mamą wcześniaczków. Mój pierwszy synuś urodził się w 36 tc, drugi natomiast w 32tc.
Mam nadzieję,że odezwą się mamusie wcześniaczków chętne do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #977422 przez Myszata
Honka widze ze juz wszystkie gdzies ucieklysmy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #977765 przez AgusiaKRK
Dzień dobry mamusie, wczoraj niespodziewanie zostałam mamą maleńkiego wcześniaczka, 30 tydzień ciąży, 1075 g. Jestem pełna niepokoju bo stan synka określono jako średni i powiedziano że kolejne dni i tygodnie będą decydujące. Mam nadzieję na wymianę doświadczeń i bardzo proszę o trzymanie kciukow za moje maleństwo...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #980896 przez honka_18
Witaj AgusiaKRK

Jak synuś się miewa??? I oczywiście mamusia?

Myszata wybacz ostatnio ciągle gonie czas i dogonić nie mogę:) (przez problemy Artka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #980902 przez Myszata
ale wazne ze chociaz jak znajdziesz czas to jestes:D udalo ci sie schudnac po cc??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #980904 przez honka_18
waga leci w duł bardzo powoli, ale zaczyna mi wisieć skóra nad blizną :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #980917 przez AgusiaKRK
O, jesteście :-) Synuś ma się dobrze, w poniedziałek skończy trzy tygodnie. Cały czas w inkubatorze, ale od wczoraj bez wspomagania tlenem, ładnie sobie radzi. Przybiera na wadze, wprawdzie po odstawieniu kroplowki i przejściu tylko na mój pokarm waga na chwile się zatrzymała, ale dziś jest znów na plusie. Już nie tylko śpi, ale fajnie otwiera oczka, szczególnie jak mu zmieniam pieluszke. Ja się mam już całkiem dobrze. Troszkę jeszcze mnie czasem pobolewa miejsce po drenie ale blizna ładnie się goi. Czuję pod nią tylko takie zgrubienie, wiecie może, czy tak ma być? A jak się mają Wasze dzieci? Czy szykowalyscie im jakaś specjalną wyprawkę z racji tego, że są wcześniakami? Ile czasu spędziły w szpitalu? Czy udało się karmić piersią? Jak sobie radziłyscie po wyjściu do domu? Czy było dużo stresu? Pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #980919 przez glooria
ja urodzilsm dwie coreczki w 35 tyg jedna 5 lat temu druga prawie dwa
teraz oczekuje trzeciej pociechy i rokowania sa takie ze pewnie tez wczesniaczek bedzie
co do karmienia piersią to karmiłam obie córki do ok 8 mca
moje cireczki urodzily sie donoszone z waga milenka 2300 a emilka 2780 więc sporo
milenka od razu byla przy mnie
emilka byla na antybiotyku przez 5 dni a pozniej ze mna na oddziale ale to ze mna bylo gorzej ona miała tylko antybiotyk i obserwacje
obie mialy po 4 pkt appgar ale teraz sa zdrowe i rozrabiaja

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #980921 przez honka_18
Mój pierwszy synuś miał w 1 min 9 punktów w 5 min 10, od razu był przy mnie i dostawał antybiotyk 3 dni. Młodszy 3 tyg spędził w szpitalu ( mnie wypisali 3 dnia) w 1 min dostał 8 punktów Apgar w 5 - 10p, tlenu nie dostawał w inkubatorze otwartym spędził 24 h, dostawał moje mleko :) niestety straciłam pokarm po 7 tyg :( ( lekarze mówią że ze stresu) dzisiaj mały ma 9,5 miesiąca jest bardzo silny i duży, Lecz ma nietolerancje laktozy:( zanim lekarze stwierdzili że to to, mały wymiotował po każdym posiłku i stracił dużo na wadze.
Wrzucam fotki dla porównania
2 tyg po porodzie
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


Zgrubienie pod blizną czuje do dzisiaj :P
A co do wyprawki to po przyjściu Artka do domu dokupiłam kilka pajaców na 50 bo w większych się topił
Po wyjściu ze szpitala rodziłam sobie dobrze ( byłam sama z 2 dzieci, Adaś miał 1,5 roku M całe dnie spędzał w pracy)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981140 przez Myszata
Jak juz ladnie stoi :) ja tez mam zgrubienie nad blizna i pod blizna dopiero mnie zaczyna swedziec a kazda zmiana pogody bol brzucha i pleców...
Podziękowania: honka_18

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981327 przez AgusiaKRK
Honka: Jaki już fajny synuś! :)

A czy Wasze dzieci jako wcześniaki miały jakieś specjalne badania, czy są pod opieką różnych poradni poza pediatrą? Zastanawiam się, jak się za to wszystko zabrać, bo pewnie trzeba zapisać dziecko dużo wcześniej. Macie jakieś doświadczenia i rady w tym zakresie?
Podziękowania: honka_18

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981447 przez glooria
w pl urodziłam milenke i mialam zlecone wizyty u neurologa i bioderka
wczesniaczki maja takiego guza w glowce ktory u dzieci urodzonych w terminie zanika w lonie matki a u wczesniaczkow trzeba obserwować czy sie zmniejsza
robi się usg przez ciemiaczko

a w uk urodzilam emilke i nie miała żadnych dodatkowych badan neurologicznych ani tego usg

no i slyszalam ze wczesniaki maja za darmo szczepionki ale my w pl z tego nie skorzystalismy bo po dwoch tyg juz bylismy w uk bo milenks urodzila sie na naszym urlopie a dokladnie w ostatnim dniu odeszly mi wody ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981451 przez AgusiaKRK
Glooria, a wiadomo dlaczego rodziły się wcześniej? Czy teraz też jest takie ryzyko? Gdzie rodzisz tym razem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981464 przez honka_18
Ja również rodziłam w Uk, Artek ma wizyty u pediatry co pół roku i miał usg bioderek ( ale to za względu za cc), a i jakieś specjalne badanie słuchu. Na ostatnie wizycie pediatra stwierdził,że mały ma nietolerancje laktozy ale żadnych badań nie zalecił
Adaś nie miał wizyt u pediatry bo urodził się z wagą 3,04 i nie miał oznak wcześniactwa ( urodził się w 36 tc)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #981612 przez glooria
w czasie cc stwierdzono niedorozwoj macicy tzw macice jednorożna
powoduje ona problemy z zajściem w ciążę
poronienia
oraz wczesniejsze porody gdyz dziecko nie ma miejsca lub oklejanie łożyska
pierwsza ciążę poronilam
druga w 35 i 1 odejście wód
trzecia 35 i 5 odejście wod i infekcja a później inne kłopoty
no i w ostatniej dwa krwawienia w 30 i 32 tyg.


faktycznie z emilka tez mialam pozniej spotkanie z jakimis lekarzami sle tylko raz bo bylo ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl