BezpiecznaCiaza112023

skurcze stóp i łydek

14 lata 2 miesiąc temu #1119 przez Scholastyka21
Kiedy byłam w ciąży miałam straszne skurcze stóp i łydek, prawie co noc,
lekarz zapisał mi wtedy magnez. Skurcze niestety nie ustąpiły i nawet dziś (7 miesięcy po porodzie) je mam, tyle że teraz tylko w palcach u stóp. Bardzo mnie to męczyło wtedy i męczy obecnie. Podejrzewam, że nie byłam jedyna i wiele z nas to przeżywa.
Podzielcie się doświadczeniami i propozycjami co może pomóc na tą dolegliwość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1132 przez tysia178
ja jak tylko czułam,że skurcz idzie podwijałam palce u nóg do góry, wtedy te mięśnie jakby się rozluźniały ( mowa o łydkach ) i skurcz ustąpił.. Mnie w ciązy również one męczyły... Najgorsze było jak w nocy się zrywałam z bólu..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1169 przez aniaw
Ostatnio na szkole rodzenia mieliśmy zajęcia z rehabilitantką. Mówiła nam jak zapobiegać skurczom nóg i łydek podczas snu.
Chodzi o wykonanie kilku powtórzeń ćwiczeń przed snem.
Stajesz przy ścianie, opierasz się rękami na wysokości głowy. Jedna noga lekko zgięta w kolanie druga mocno wysunięta do tyłu, wyprostowana, stopy w całości dotykają podłogi.
Trzeba jak najmocniej napinać ścięgna i mięśnie pod wyprostowanym kolanem i zrobić kilka powtórzeń na jedną i drugą nogę.
Podobno pomaga.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1198 przez olusia10003
Też mam te dokuczliwe skurcze łydek a zawłaszcza ok 6-5 godzinie rano :(. Lekarz również przepisał mi magnez ale mam po nim okropne biegunki i biorę go w mniejszej dawce. Wyczytałam w pewnym artykule że jeżeli złapie nas skurcz w łydkę trzeba jak najszybciej stanąć na piętach i chwile tak postać (no ale w 34 tyg ciąży ze sporawym brzuszkiem nie poderwę się tak szybko z łóżka :P) dlatego jak wcześniej napisała Tysia też podwijam palce u nóg o góry i nie nie ma szybkiego efektu ale jakiś zawsze jest :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1221 przez Agnieszka
Asmag b pomaga na skurcze



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1285 przez tysia178
podobno pomaga też moczenie nóg w ciepłej wodzie, koleżanka polecała ale nie wypróbowałam, więc nie wiem czy na wszystkich działa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1433 przez olusia10003
Agnieszko a czy ten Asmag b jest w formie tabletek czy maści? Chyba wypróbuje to moczenie nóg w ciepłej wodzie bo jestem przeciwna stosowaniu leków w czasie ciąży wole te naturalne metody zwalczania jakichkolwiek dolegliwości :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1530 przez sylwus136
ja jestem w 29 tyg. skurcze męczyły mnie co noc
musiałam wstawać i prostować nogi bo myslałam ze umrę z bólu
moja ciocia pielęgniarka powiedziała ze najlepszy jest magnez
ale oprócz tego mogę też pić sok z pomidorów
może to śmieszne ale pomógł mi w 100 % :)
skurcze minęły
a soczek piję codziennie
smaczny, zdrowy noo i skuteczny
pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1562 przez olusia10003
Na pewno skuteczny bo w pomidorach jest bardzo dużo magnezu i chyba też zacznę go pić :) bo jak wcześniej wspomniałam po tabletkach z magnezem mam biegunkę a soczek pomidorowy bardzo lubię i nie powoduje on u mnie żadnych dolegliwości żołądkowych itp. :) :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1570 przez Scholastyka21
Dzięki dziewczyny za rady, nie jestem co prawda już w ciąży, ale skurcze nadal mnie męczą. Spróbuję z moczeniem nóg w ciepłej wodzie i ćwiczeniami przed snem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1842 przez olusia10003
My tak rozmawiamy o pomidorach, magnezie itp. a od czego mamy dłonie naszych mężów, partnerów, narzeczonych :silly: oni powinni nam pomagać jak najbardziej w tym okresie ciąży a więc kiedy złapie nas skurcz wyciągamy nóżki w kierunki faceta i milutkim głosikiem mówimy: pomasuj kochanie :) to na pewno zadziała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1856 przez sylwus136
olusia10003 mój narzeczony masuje mi stopy ale niestety on pracuje prawie codziennie po 12 h wiec muszę sobie sama dawać radę :D ale dokładnie jak mówisz własnie nasi partnerzy powinni nam czasem sprawiać przyjemność :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #118582 przez Justysio
hej dziewczyny mam straszne skurcze nóg , czasami aż wyję z bólu, podobno jest to normalne w czasie ciązy czy znacie jakies sposoby na ta bolesna dolegliwość...moze brakuje mi jakis witamin :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #118604 przez ilona
A bierzesz w ogóle jakieś witaminy? jeśli tak to zapytaj swojego lekarza, czy możesz zwiększyć dawkę magnezu. Na pewno jego braki są odpowiedzialne za skurcze, ale może być też inna przyczyna pewnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #118949 przez bombel779
Ja brałam 3xdziennie magnez i no-spe forte i na skurcze nóg działało ;) ale o tym najlepiej ze swoim lekarzem porozmawiać.

Przeraźliwe skurcze -ud miałam w trakcie porodu,w II fazie,przy skurczach partych i to było straszne!!Tym bardziej że nic na to nie mogłam poradzić..


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl