BezpiecznaCiaza112023

ROZEJŚCIE SPOJENIA ŁONOWEGO

13 lata 8 miesiąc temu #28734 przez kivi
nie...wiem,że ten bol jest efektem chodzenia...ba nawet TYLKO PRZY ROBIENIU KROKU LEWĄ NOGĄ, prawe kroki nie bolą, a później już po spacerku boli mnie całe spojenie łonowe, nie mogę podnieść nogi by założyć majteczki, ostatnio maż chciał mnie ubierać :-)

jak dzidziuś bryka nic mnie nie boli...nie ma to zupełnie wpływu na ten ból...po rozchodzeniu boli mocnoooo, jak się długo nie ruszam boli tylko podczas wstawania, przekręcania się itp...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28739 przez Emme
ja też mam problem z lewymi krokami, czasem też nie mogę się ubrać czy wyjść z wanny. wtedy muszę tam się mocno trzymać i doraźnie pomaga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28752 przez kasia86
u mnie jest dokładnie to samo...lewa noga..ani się ubrać ani wejsc do wanny...muszę się trzymać wszystkiego wokoło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29570 przez poziomka32
Witajcie!!

Ja mam to samo!!! Biodra mnie tak w nocy bolą, że koszmar przeżywam jak mam się ruszyć gdziekolwiek.A do tego od dwóch dni bolą mnie pachwiny i do tego kość spojenia łonowego - masakra..nie umiem wstać jak się położę. A jak już wstanę to dwa kroki i trzeba usiąść bo nie da rady chodzić. JA nie wiem jak ja dam radę do porodu!!! Jestem "mega" nie wyspana, bo dość, że do toalety wstaję po 2-3 razy w nocy to przekręcać się muszę co 20 minut, bo biodra bolą mnie niemiłosiernie i leżeć nie mogę. Nawet poduszka między nogami nie pomaga. Jestem załamana.... :( a do tego mąż wyjeżdża w delegację....i zostanę sama z moją starszą córką. Skończy się pomoc i masaże.... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29581 przez kasia86
poziomka ja mam tak samo,jest mi naprawdę ciężko a noce są dla mnie koszmarne..potrafie leżeć i czekać kiedy ta noc się skończy bo mam już dość..a na siusiu to ja wstaje z 5-6 razy w nocy i za każdym razem z chęcią bym krzyczała żeby ktoś mi pomógł tak boli...obracanie się z boku na bok to też koszmar..najbardziej dokucza mi ta kość łonowa ale biodra też potrafią męczyć

ale z dnia na dzień już bliżej porodu.. już mi gin powiedzieł że mogę urodzić w każdej chwili więc każdy dzień to może być już ten ostatni....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29672 przez poziomka32
Wyczytalam na necie ze powinno pomóc jak będe piła wapno. I wiecie co...POMOGŁO!!!! I to już po drugiej tabletce - piję wapno musujące ze Zdrovita 300mg+ wit.C codziennie wieczorem. Dzisiaj będzie czwarta tabletka - i narazie oki biodra bolą ale zdecydowanie mniej. W miarę śpię..pierwszej nocy jak zasnełam to obudziałam się na "wznak" az byłam w szoku, że tak spałam - ale to było zmęczenie. A teraz jest lepiej - jedynie doskwiera mi i to dosyć mocno piękący bół w dole brzucha - tak jakby ktos mi tam coś gorącego wkładał :( ale jest do przejścia - jak zasnę to już nie czuję. Kasia86 spróbuj pić wapno, moze akurat pomoże. Czytałam, ze ten bół moze być spowodowany odwapnieniem kości - dziecko dużo wapna zabiera w ostatnich tygodniach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 9 miesiąc temu #1067122 przez EwelinaPre
Zachęcam do zapoznania się z artykułami dotyczącymi bólu spojenia łonowego fizjomind.pl/2018/06/13/bol-spojenia-lonowego/ oraz rehabilitacji fizjomind.pl/2018/06/18/leczenie-niestab...i-spojenia-lonowego/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 9 miesiąc temu #1067123 przez joma
dzięki, wlasnie tego szukalam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 5 miesiąc temu #1069631 przez Yabuza
Każda kobieta w ciąży odczuwa ból inaczej. Ból może się zmieniać z dnia na dzień.

Możesz odczuwać ból w dolnej części pleców lub odczuwać ból w okolicy kości łonowej, pośladków, pachwiny, kości ogonowej, macicy oraz ból promieniujący w dół przez nogi.

Możesz czuć, że Twoje nogi są zdrętwiałe. Możesz nawet czuć, że biodra, miednica i nogi zaraz się zapadną lub zwichną.

Ból spojenia łonowego w ciąży często nasila się, gdy się poruszasz, na przykład, w łóżku od leżenia na plecach do leżenia na boku.

Dolegliwości bólowe nasilają się przy wykonywaniu gwałtownych ruchów – wstawaniu, dźwiganiu
ciężkich przedmiotów czy noszeniu dziecka.

Ból może się nasilić, gdy wchodzisz po schodach lub musisz stawiać bardzo małe kroki.

Źródło: Rozejście spojenia łonowego centrum-kore.pl/usg-rozejscie-spojenia-lonowego-poznan

Polecam tez artykuł jak wybrać pas na rozejście spojenia łonowego
centrum-kore.pl/pas-na-rozejscie-spojenia-lonowego/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl