BezpiecznaCiaza112023

Ruchy dziecka odczuwane bardzo nisko

14 lata 2 miesiąc temu #5817 przez AnQś
Dziewczyny mam problem.Jestem w 22 tygodniu ciązy (właściwie zaczął się 23tydz)i od kilku dni zaczęłąm odczuwać ruchy Małej bardzo nisko, a w nocy to dosłownie w okolicach szyjki macicy i pochwy. Troche mnie to niepokoi. Czy któraś też tak miała? Oczywiście towarzyszy mi odwieczny strach przed skracającą się szyjką macicy, więc odczywanie ruchów tak nisko (dosłownie jakby chciała się wydostać;)) budzi mój niepokój. Help:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5818 przez sloneczko
A moze mala ma czkawke,bo czkawka wlasnie objawia sie najczesciej w dole macicy i trwa nawet do 20min i tak jak by cos Cie kopalo ciagle w jednym miejscu, chyba ze dziecko ma glowke wyzej to odczuwasz gdzie indziej!.

Nie boj sie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5822 przez _aga86_
AnQus a wiesz jak dziecko jest ulozone?? Te uderzenia sa w krotkim odstepie czasu- jesli tak to faktycznie moze to byc czkawka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5839 przez Moniq
AnQś, ja przez pewien czas również odczuwałam ruchy dziecka nisko, zwłaszcza jak się przekręciła główką w dół i majstrowała rączkami przy swojej główce. jeśli nie czujesz przy tym żadnego bólu czy rozpierania w kroczu lub okolicy odbytu, to nie jest to nic groźnego, jeśli Ci to nie daje spokoju to powiedz swojemu lekarzowi przy najbliższej okazji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5857 przez AnQś
Dzięki Kochane za odpowiedzi, uspokoiłyście mnie. Rzeczywiście nie czuję żadnego rozpierania tylko ruch i takie jakby falowanie. Jeszcze nie wiem jak Mała jest ułożona,myślę,że na tym etapie to może jeszcze fikać koziołki o obracać się na wszystkie strony. We wtorek mam wizytę to zapytam lekarza dla świętego spokoju.
I jeszcze jedno czy któraś z Was odczuwała ból po boku brzucha-ja często odczuwam po prawej stronie, takie jakby naprężenie mięśni, jakby mnie coś ciągnęło, trochę podobne do kolki i odczuwane nie na brzuchu tylko na boku ciała i biodrze.Dość uciążliwe, do tego stopnia ,że budzę się w nocy , a jak leżę to ciężko jest mi się przekręcać z boku na bok. :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5861 przez Moniq
może tak odczuwasz rozciąganie się skóry i mięśni, spróbuj do spania położyć sobie poduszeczkę pod brzuch, jak leżysz na boku i drugą pod nogę, która masz na górze, mi bardzo pomagało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5863 przez _aga86_
Nie wiem czy myslimy o tym samym, ale ja mialam tak jakby klocia i na poczatku wlasnie pojawily sie w okolicy biodra, potem dopadly mnie od posladka po plecy.... Przez 2 tyg. nie moglam sie ruszac- chodzenie sprawialo mi straszny bol.\Lekarz stwierdzil, ze dziecko uciska mi na nerw- rwa kulszowa. I niestety to musi minac samo- jak dzidzia sie przekreci. U mnie trwalo to dwa tyg. a lekarz straszyl mnie, ze moze potrwac do 9 m-ca, a bylam wtedy w 6.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5899 przez Madzia89862
ja rowniez mialam ciagly bol boku i biodra oraz posladka ale to bylo spowodowane naglym przyrostem masy i obciazeniem stawu biodrowego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5906 przez AnQś
Ja nie czuję bólu w pośladku, ale reszta opisywanych objawów pasuje jak ulał. Dzięki dziewczyny!
A od kiedy miałyście skurcze macicy-te tzw Braxtona-Hicksa czy jakoś tak? Bo mi już od 18 tyg się pojawiły. Brzuch twardnieje po jednej ze stron albo u dołu na minutkę albo dwie.Martwiłam się tym bardzo, ale lekarz mnie zbadał i stwierdził,ze wszystko ok. A mi to i tak nie daje spokoju.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5908 przez Madzia89862
ja pod koniec ciazy mialam takie skurcze ale uwazam ze skoro lekarz nie daje powodow by tym sie martwic to faktycznie musi byc ok..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5909 przez Madzia89862
ale jak bylam w szpitalu to kobietki w ciazy ktore wlasnie mialy w 4 czy 5 miesiacu te skurcze lezaly na podtrzymaniu:(nie chce jednak straszyc bo to sprawa indywidualna i lekarz wie wkoncu najlepiej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5917 przez sloneczko
takie bole to najprawdopodobniej rozciagajaca sie macica, macica sie podnosi do gory i musze powiedziec ze u mnie bylo to strasznie bolesne, ale bylam pod nadzorem lekarza. Ale ja moja macice najbardziej odczuwalam od 4 do 6 msc. Dopoki dziecko wiecej miejsca nie potrzebowalo...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5918 przez _aga86_
AnQus u mnie bole w okolicy plecow i posladkow pojawily sie troche pozniej- najpierw bolal mnie bok... Co do skurczy pojawily mi sie pod koniec ciazy- nie pamietam dokladnie 8 lub 9 miesiac. Skoro lekarz Cie przebadal to nie zadreczaj sie tym- tak poprostu bywa jak pisala Madzia kazdy organizm jest inny:) Teraz sie zrelaksuj i pamietaj, ze nie mozesz sie denerwowac, bo dzidzia wszystko czuje;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5924 przez sylwus136
no u mnie wyglądało to tak samo jak u Ciebie tezmaiałam bule w dole brzucha które czasem nie ustępowały tak szybko. dzisiaj byłam u lekarza i okazało ze skraca mi się szyjka macicy ;/ dostalam tabletki na podtrzymanie i musze lezec...tylko ze ja już teraz jestem w 33 tyg.ciąży
w kazdym badz razie najlepiej jak skonsultujesz sięz lekarzem :) oni jednak wiedzą wszystko najlepiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5925 przez sloneczko
no z tym ze tak wszystko najlepiej wiedza to niewiem ;)))))


sylwus to odpoczywaj, i sie nie denerwuj!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl