BezpiecznaCiaza112023

Piersze ruchy i wielkość brzuszka

9 lata 8 miesiąc temu #912883 przez baska92
witam.kiedy młode przyszłe mamy poczułyście pierwsze ruchy dzidziusia? ja jestem w 20 tyg. ciąży..i czasami odczuwam takie delikatne "muskanie" w dole brzucha, widocznie jeszcze na kopniaczki muszę troszkę poczekać,brzuszka też dużego nie mam,wiec typową ciężarówką nie jestem..JESZCZE :huh: ale co kobieta to inna ciąża tak :) Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi ;) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #913589 przez sandroosia
Witam,
Ja pierwszego kopniaka poczułam również w 20 tygodniu :) teraz jestem w 27 tyg i mały szaleje strasznie :) co do wielkości brzuszka to każdy mówi, że mam mały ale lekarz mówi, że jest ok i mam się nie przejmować tym :) w 20 tyg miałam bardzo mały brzuszek więc spokojnie mogłabym go ukryć gdybym chciała ;)
Pozdrawiam!

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #913759 przez Izma181
hejo Bobaska92, ja poczulam juz w 16 tygodniu, na poczatku nie wiedzialam czy to sa wzdecia czy poprostu za duzo czegos zjadłam, "ruchy" to byly bardziej jak pekajace babelki czy praca jelit niz kopniaki. taki prawdziwy ruch poczulam gdzies kolo 19-20 tyg czyli tak jak ty wtedy bylam pewna ze to juz dziecko, nie da sie tego pomylic z wzdeciami;D powiem szczerze ze jak czytam jakie to jest wspaniałe uczucie to raczej krzywie buzke ;/ mała strasznie teraz daje mi popalic, wczoraj leżała mi na watrobie myslałam ze umre tak mnie brzuch bolał, jedyne co pomoglo to zimny prysznic, dziecko sie obrucilo i leżalo juz na pecherzu moczowym po czym 7 razy w nocy musialam wstac....eh uroki. Najgorzej chyba jest jak kopie w żebra...Boziu wtedy mój mąż sie śmieje że chodze jak kaczka....z jednej strony sciany trzymam sie, za chwile jestem na drugiej;D ale powiem wam ze jak sa chwile kiedy sie dzidzia nie rusza to klade sie na lewy bok i tylko czekam na kopniaka wtedy wiem ze jest wszystko wporzadku;) jest to piekny i niepowtarzalny dotyk dziecka ale czasem uciazliwy szczegolnie jak sie jest w pracy i nagle wydaje sie takie "ała" z siebie;D co do brzuszka....urośnie. zobaczysz, kiedys jednego poranka wstaniesz i sie w gadki nie zapniesz;D wszystko zalezy tez od ułozenia dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #913877 przez baska92
Izma181 dokładnie jak piszesz o tych pękających bąbelkach powietrza..ale wiem mniej więcej kiedy mam po prostu wzdęcie a kiedy to już wzdęcie nie jest :) ;) a co do brzuszka to ostatnio byliśmy na USG i wszystko było wporządku:) pozatym póki co mieszczę się we wszystkie ciuchu nawet dżinsy :cheer: JESZCZE :P więc póki co same uroki ..bez mniejszych bólów żeber czy brzucha :whistle: pozdrawiam :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #913900 przez Izma181
Juz się nie doczekam kiedy znów zmieszcze sie w moje sexi rurki i zaloze wysokie obcasy hahahahahahahahaha jeansy na ciazowe spodnie musialam zmienic w 3 miesiacu ciazy bo czulam ze mnie uciskaja choc nic nie bylo widac, ale praktycznie po domu chodzilam i nadal chodze w luznych dresach takich co nie upinaja, w koncu kto mnie widzi w domu;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914104 przez baska92
ja jestem w 5 miesciącu i nadal moge wejsc w rurki :) więc chyba powinnam się cieszyć ; p a tak to uwielbiam leginsy więc tak czy inaczej wejdę w nie :cheer: ;) :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914877 przez Izma181
mi jak maż powiedział że mam większy brzuch od niego to z leginsami się pożegnałam hahahahaah jakis kompleks dostałam czy coś hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914943 przez sandroosia
heh, ja do 5 miesiąca niecałe 2kg przybrałam, a teraz już w ciągu 1,5 miesiąca ok 3kg :) mąż się śmieje, że niedługo będę w tej samej wadze co on.. :P chociaż ja mam nadzieję, że do 70kg nie dobiję :) widzę różnicę w brzuszku z dnia na dzień praktycznie, bo widzę to na pępku... jeszcze kilka dni i mi wyjdzie.. :P

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914987 przez Izma181
Sandroosia nic tylko z mężem na zakupy niech funduje nowe ciuchy dla mamy;D zmiana rozmiaru to dobry pretekst na zakupy hahahaha. mi o dziwo pępuch "zanika" wcale mi nie wystaje no chyba ze to jeszcze przyjdzie, ale praktycznie "dziurka" jest niewidoczna tak jak bym pępka nie miała;D i to juz mam z dobry miesiąc tak;D śmiesznie to wygląda, o pępku mi Helenka przypomina jak trafia w sam środek przy kopaniu;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915166 przez baska92
u mnie póki co to brzuszek rośnie i biust ;) a tak to z 2 kg też przybyło.:) oby wszystko było w porządku :) :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917744 przez Ejka84
Witam wszystkie przyszłe mamusie :). Jestem na początku 4 miesiąca i już brzuszek szaleje ;). W rurki wejdę, ale.... się nie dopnę hehe. Póki co noszę spodnie sprzed ciąży ale zapinane na ekstrawagancką gumkę recepturkę :lol: . No i dłuższe bluzeczki do tego oczywiście. Mierzyłam typowe ciążówy w H&M Mama ale są stanowczo za duże w brzuchu mimo wszystko. Najgorszy okres to chyba własnie taki przejściowy, gdzie w dawnych spodniach sie nei dopinam, a ciążowe są za duże....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917748 przez Ejka84
A co do ruchów dzidzi to nie czuję typowych kopniaków. Ale już od tygodnia czuję lekkie "smyranie". Wiem, że to dzidzia bo nigdy wczesniej tak nie miałam. Na pewno nie są to wzdęcia, ani niestrawność :P . Jak to poczuję to mam chęć podrapać się po brzuchu bo mnie to po prostu łaskocze :). Czy któraś też miała takie odczucia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #919625 przez baska92
ja jestem obecnie w 23 tyg. i coraz bardziej wyczuwalne są ruchy,szczególnie jak się położę,albo kiedy jestem zła,to daje o sobie znać ;) :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #920774 przez natalia_p
mi się zaczął 23 tc i też już Maluch daje o sobie znać szczególnie rano i wieczorem albo jak za długo siedzę :)

Natalia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #921504 przez baska92
dzisiaj miałam test glukozy,czy krzywą cukrową zwał jak zwał :huh: i mały śpi cały czas chyba.. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl