BezpiecznaCiaza112023

Katar

13 lata 2 miesiąc temu #53590 przez Emme
Od wczoraj Tola ma katar, który bardzo jej przeszkadza. Używam Sterimar i odciągam wydzielinę aspiratorem. Mogę jej jeszcze coś podać, żeby jakoś jej pomóc odróżnić nosek? Jak znajdę otwartą aptekę, to kupię jej maść majerankową, ale może jeszcze coś polecacie? I czy może powinnam udac się z nią do lekarza, mimo że nie ma innych objawów (poza rozdrażnieniem, ale to pewnie przez katar właśnie)?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #53591 przez ilona
Emme my dostaliśmy ostatnio na katar
www.bangla.pl/zdrowie/dla-dzieci/katar-h...-niemowlat-p2739.htm

Polecam tylko nie wiem cy jest na receptę, ale chyba nie bo reklamują to w TV. Nam pomogło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #53594 przez sloneczko
ja zawsze ide do lekarza jak mala ma katar, nawet tego sie nie powinno lekcewazyc u malych dzieci, bo cala ta wydzielina co jej nie sciagniesz, osiada na oskrzelach.. niby katarek.

np jak byla sobota czy niedziela to kropilam sola fizjologiczna i siagalam aspiratorem, meczylysmy sie bardzo, ale na nastepny dzien szlam do lekarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #53619 przez SISUNIA88
Polecam Nasivin... podobnie jak Ilona... tylko musisz powiedzieć a aptece ile dziecko ma mc...bo są 2 rodzaje...do 3 mc i po 3 mc... mi lekarz zalecał 3 razy dziennie po 1 kropelce do każdej dziurki... i jest to bez recepty!

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #53631 przez natmur11
emme jak to mowia kataru leczyc raczej sie nie powinno on sam sie pojawia i sam mija, woda morska, gruszka i respirator czy jakies kropelki to raczej wszystko mozesz zrobic zeby jej ulzyc. ja jeszcze klaudie nacieram balsamem pumlex zeby jej latwiej bylo oddychac albo kilka kropelek inhaloru wpuszczam do szklanki wrzatku i stawiam w pokoju.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #53654 przez _aga86_
emme dziewczyny maja racje. Odciagaj malej wydzieline z noska, psikaj woda morska i koniecznie oklepuj mala, zeby ta wydzielina nie osiadala na oskrzelach. No i chyba lepiej udac sie do lekarza, bo czesto od kataru dopiero sie zaczyna no i katar towarzyszy nie tylko przeziebieniu, ale i alergii. Zreszta zawsze bedziesz spokojniejsza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #53680 przez Emme
Jutro zadzwonię do lekarza, ale z tego co się orientuję to dzieci zdrowe, chore czy szczepienia mają wyznaczony dzień tygodnia i z tego co pamiętam to dzieci zdrowe są we środę albo czwartek przyjmowane... ;/ Jeśli się tak okaże to chociaż poproszę położną, żeby przyszła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226805 przez kotek23
Jeśli moja córka złapie katar stosuję maść majerankową na noc, w ciagu dnia rano i wieczorem wpuszczam jej do noska sól fizjologiczną i odsysam Katarkiem. Po 4 dniach katar mija.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #518048 przez SisiBabyCare_pl
Katar się tak szybko nie wyleczy, można co najwyżej załagodzić jego przebieg. Maluszkom trzeba jak najczęściej odciągać wydzielinę z noska i z 3 razy dziennie podawać krople. Trzeba pamiętać też o nawilżaniu powietrza. Do nawilżacza można dolać parę kropli z olejkami i w ten sposób zrobić taką inhalację dla dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #529168 przez KAMI
my się męczymy z katarem już od początku roku, Nasivin już stosowaliśmy 5 dni więc teraz przerwa, do noska leci woda morska no i frida cały czas w użyciu....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #529473 przez emma
KAMI, na noc smaruj malemu piersi i plecki rozgrzewajaca mascia Pulmex Baby (to taki vicks dla maluchow), polecil mi japediatra jak Zosia miala katar, dodatkowo psikalam do noska DisneMar, no i lekarz zalecil, zeby dziecko praktycznie caly czas (poza jedzeniem) bylo na brzuszku/czworakach - wtedy katar splywa z nosa i nie zalega, wiec szybciej mija.
pozdrawiam! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #529506 przez KAMI
dzięki emma :) pulmex stosowałam przy zapaleniu oskrzeli a nie pomyślałam, że teraz też mozna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #529855 przez madziaska
Polecam inhalacje z soli fizjologicznej, na noc na poduszkę krople Olbasu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1026186 przez weronikaklosok
Ja też uważam, że inhalator będzie w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem!
Dla mniejszych dzieci idealnym rozwiązaniem będzie taki inhalator baby sanity!
Znajoma mi go poleciła :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1033851 przez karlow82
A mnie się wydaje, że poza inhalatorem są też mniej kosztowne, choć wymagające więcej pracy metody. Mowa oczywiście o pielęgnacji ciała maluszka i pobudzaniu krążenia, dzięki któremu temperatura będzie się mogła wyregulować, a małemu będzie przejmniej z rodzicem przy okazji robienia mu regularnych masaży. O tym jak to najlepiej robić, warto przeczytać na radosnym - radosnezabkowanie.pl/pielegnacja/masaz-niemowlecia/ - polecam gorąco, bo niby to tylko masaż, ale jednak dla dziecka to dużo więcej i jest też spora szansa na zniwelowanie skutków kataru.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl