BezpiecznaCiaza112023

Katar kaszel i kichanie u 6 - miesiecznego dziecka

13 lata 1 miesiąc temu #77923 przez ewelina
witam serdecznie wszystkich. chcialabym sie dowiedziec o wasze zdanie co wy o tym myslicie. córka ma skonczone 6 miesiecy. w poniedziałek zaczeła kaszlec- głeboko wiec poszłam do lekarza lekarz przepisał bardzo duzo, Pulneo, Mukolina, drosetux, calcium,cebion i na katar euphorbium. Mała jakwidzi łyzke to zakleszcza buzie i nie chce otworzyc- poszłam w czwatek do innego lekarza skontrolować- on przespisał tylko: fenistill.cebion i mukolina.powiedział że to przeziebienie. uzywam ale ciagle kicha, pełno kataru i kaszle. juz sama nie wiem- do tego wyzynaja się jej ząbki juz prawie na wierzchu. dziewczyny moze ktoraś miała podobnie- prosze o wszytskie opinie- bardzo proszę... jak długo moze trwac taki kaszel albo katar u małego dziecka. prosze o odpowiedz..pozdrawiam

[

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #77943 przez Asiersa
Tomek kilka dni temu obudził się z gorączką i mokrym kaszlem. Katar oczywiście lał się z noska :( Lekarka zdiagnozowała zapalenie ucha :angry:
Dzisiaj byłam na kontroli i okazało się, że kaszel jest z tej spływającej wydzieliny z noska do gardła. Uszy czyste, po zapaleniu śladu nie ma. Tomek w dalszym ciągu jest niespokojny, kaszle i leci mu katar :(
Lekarka przepisała Deflegmin w kroplach na odkrztuszanie i Ketotifen.
Zobaczymy za kilka dni co i jak :(




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #77952 przez Martynka__89
Mój syn kaszle i kicha byłam u lekarza i kazał psikam 5-6 razy sterimarem i przepisał syrop prawoślaz hasco. Mojemu synowi też wyżyna się ząb.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #77963 przez ewelina
Tylko leraze osuchowo nic nie widza. a ona tak strasznie kaszle. wiem ze jest mała i nie umie jeszcze do konca odkaszlec- ale mnie pzreraza ten kaszel..:(

[

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78001 przez _aga86_
Jesli osluchowo jest wporzadku podejrzewam, ze kaszel moze byc spowodowany splywajaca wydzielina tak jak w przypadku synka Asiersy (nie wiem czy dobrze odmieniam).
Co do lekow wydaje mi sie strasznie duzo jak na takie malenstwo. Ja jak mala jest przeziebiona podaje tylko syrop na bazie paracetamolu tj. calpol, czy nurofen i nic innego lekarz nam nie przepisuje. Raz dostala antybiotyk, ale wtedy naprawde byla chora: wysoka temp. katar i kaszel no i osluchowo nie bylo zbyt dobrze.
najlepszym sposobem na to, zeby malej wydzielina nie osadzala sie na oskrzelach jest "opukiwanie" pleckow. Poloz mala na swoich kolanach tak by glowka byla nizej i pukaj ja delikatnie po pleckach (od dolu do gory) rob to jak najczesciej sie da.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78029 przez Martynka__89
Ja właśnie tak postępuje jak pisze Aga i pomaga, ponieważ dziecko nie potrafi odkaszlnąć. I potem może trochę "skrzeczeć", tylko delikatnie nie za mocno klepię go po plecach.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78053 przez natmur11
wiesz co u mnie lekarka na poczatku przeziebienia daje nam flegamine w kropelkach, wapno i witamine c, jak nie widac poprawy wtedy spowrotem. teraz jak mala zaczyna kaslac daje jej tamten zestaw dodatkowo nacieram balsamem dla dzieci pumlex i oklepuje a przy katarze ten zapach pomaga oddychac no i masc majerankowa kolo noska troszke.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78054 przez natmur11
a na wielki katar i zapchany nosek wpuszczam z 5 kropelek inhaloru do szklanki wrzatku i stawiam w pokoju. tych lekow strasznie duzo ci wypisal:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #78076 przez Asiersa
ewelina Tomek też strasznie kaszle :( Słychać jak mu się tam wszystko odrywa, strasznie mokry ten kaszel :angry: Ale lekarka go bardzo długo osłuchiwała i powiedziała, że wszystko jest OK :) Katarek siłą grawitacji musi gdzieś spłynąć, więc jak dziecko leży na pleckach (układam Tomka dość wysoko) to spływa do gardełka :pinch:
Bardzo dobrze jest kłaść dziecko na brzuszku bo wtedy katarek mu sam wypłynie i będziesz mogła swobodnie odciągnąć go np Fridą.
Układaj córcię do snu wysoko :)
I tak jak dziewczyny pisały, oklepuj Małą :) U nas oklepywanie dużo daje, bo Tomkowi potem łatwiej jest odkrztusić. Czasem nawet po takim oklepywaniu jak zakaszle to aż mu taka flegma wyleci i buzi. Ale to dobrze, mam przynajmniej pewność, że mu to nie osiądzie z powrotem :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78093 przez ewelina
Dziekuje wsztskim za odpowiedzi. tez mi się wydawało że za duzo jak na takie małe dziecko dlatego poszłam do tego drugiego lekarza. wydaje mi sie ze jest juz lepiej. sc agam jej katarek aspiratorem do odkurzacza a dzis duzo czasu poswiece na odklepywanie:) jeszcze raz dziekuje za wszystkie posty:) pozdrawiam

[

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78132 przez Martynka__89
Mateuszek śpi na poduszce, lubię gruszką odciągać zaległości w nosku. Mały często kicha dzięki czemu pozbywa się wydzieliny z noska. Pozdrawiam i na pewno będzie już dobrze.

Ps. Gdzie ta wiosna :(



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78145 przez ewelina
właśnie gdzie ta wiosna?? chciałabymzeby już bylo ciepło:)

[

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78248 przez Asiersa
wiosna wiosną :silly: Ale co ona ze sobą niesie :angry: Same Alergie :angry:
Mam nadzieję, że mój Tomek nie będzie miał uczulenia na jakieś pylące rośliny :pinch:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78252 przez _aga86_
ewelina podloz cos malej pod materacyk (od strony glowki). Poduszki lepiej nie dawac przy katarze ze wzgledu na to, ze jak sie obroci podczas snu to bedzie sie jeszcze gorzej oddychalo- no chyba, ze jakas cieniutka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #78304 przez Martynka__89
My używamy cienkiej podłużnej podusi. Mam nadzieje że nie będzie alergii !!



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl