BezpiecznaCiaza112023

pierwsza ciąża po trzydziestce

10 lata 11 miesiąc temu #638432 przez edytaaa
dzień dobry :)
czytam forum i z tego co widzę prawie wszystkie przyszłe mamy są w młodym/młodszym wieku..
ja mam 33 lata, w lutym po długich staraniach udało mi się zajść w ciążę, jednak w 11 tc okazało się, że ciąża obumarła :( dwa dni temu miałam robiony zabieg łyżeczowania..teraz trzy miesiące przerwy i będzie można znów zacząć starania...
jestem pełna obaw, ze względu na stratę, która nas spotkała - czy znów się powtórzy, i ze względu na mój wiek...już niewiele czasu zostało do przełomowego "35"...

czy są tu jeszcze inne "starsze-przyszłe-mam-nadzieję-mamy"...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #638481 przez moofka
Edyta trzymaj się dzielnie!

u mnie w rodzinie są 3 ciotki, które urodziły mając już ponad 35 lat, z czego dwie z nich pierwsze dziecko :)

trzymam za Ciebie kciuki! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #638602 przez bab36
Moja siostra urodziła 1 dziecko w wieku 33 lat :) ja urodzę w wieku 36 lat fakt że swoje 2 dziecko ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #638798 przez edytaaa
moofka, dzięki za wsparcie :)
widzę, ze na forum jednak mały odzew "starych-przyszłych-mam"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #638812 przez ann-sunshine
Witaj Edyta,

jest tu też trochę starszych mam, na pewno się odezwą. Dziś niedziela, więc większość pewnie nie ma czasu na forum.

1) to że pierwsza ciąża obumarła, wcale nie oznacza że z kolejną będzie tak samo. Niezależnie od wieku zdarza się to dość często, to naturalna selekcja, na którą nie mamy wpływu. Przykro mi bardzo z powodu twojej straty. Ale bądź dzielna i nie załamuj się, walczcie z mężem dalej bo jest o co.

2) może do granicy 35 jeszcze mam sporo, ale do najmłodszych mam też nie należę. Swoje pierwsze dziecko urodziłam miesiąc przed 30 urodzinami, teraz staramy się o drugie. A ku pocieszeniu, moja mama urodziła mnie jako swoje pierwsze dziecko mając 35 lat. Jest to możliwe

Sumując, macie spore szanse na potomstwo. Uszy do góry, pierś do przodu, i optymizm wskazany. Życzę powodzenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #638944 przez Urszula
Witam!

W tym roku w w lipcu skończę 37 łatwo teraz spodziewamy się drugiego dziecka...pierwsze urodziłam w wieku 35 lat. Obie ciąże planowane poprzez kalendarzyk. Nie stosujemy z Mężem antykoncepcji...nasze metody zawsze były naturalne...w ciążę za pierwszym i za drugim razem zaszłam zaraz po rozpoczęciu starań.



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #639398 przez edytaaa
urszula, ale super, że tak szybko ci poszło..:)my poprzednio czekaliśmy pół roku, zobaczymy, jak pójdzie teraz...ale to dopiero zaczniemy za niesamowicie-niewyobrażalnie-mega-długie trzy miesiące.....i oby nie później...:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #685279 przez Dorotti
Jedna z moich sióstr urodziła w wieku 38 lat, a druga 40. Obeszło się bez komplikacji. Także bądź dobrej myśli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #685696 przez edytaaa
dzięki :) u mnie nadal nic....a zegar tyka;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #775399 przez surenka
Mam 33 lata. Długo staraliśmy się z mężem o dziecko, a zaszłam naturalnie i trochę niespodziewanie, bo na wakacjach nad morzem. Nie sądziłam, że spotka mnie ten cud, ale jak widać los uśmiechnął się do mnie. Każdą z nas może to spotkać - wierzę w to ;) Zapomniałam dodać, że w okresie w którym zaszłam w upragnioną ciążę byłam zbyt zajęta (poza wyjazdem) remontem w mieszkaniu, by martwić się o to czy kiedykolwiek będę miała dziecko. Trzymaj się, na pewno dasz sobie radę :)







Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #803025 przez marzenap
A ja mam 37 lat dwóch synów i teraz staramy się o trzecie dzieciatko z obecnym partnerem.Synów mam z poprzedniego związku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1040096 przez Dosiaa
Wiem, ze wiele kobiet kilka miesięcy przed staraniem sie o dziecko stosuje Inofem bo pobudza owulację i poprawia jakość komórek jajowych.
Może ty też spróbuj wielu ginekologów go poleca więc może warto :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1040555 przez Quake
Ciąża po 30-tce to jeszcze nie taki zły wiek. Ja w prawdzie byłam młodsza, ale moja mama, gdy mnie rodziła miała 33 lata, a gdy urodził się mój brat to niecałe 35 lat, więc nie ma się co obawiać, ale tak naprawdę wszystko zależy od organizmu danej kobiety, byłabym jednak dobrej myśli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1041863 przez Viiktoria
dokladnie, wszystko zalezy od organizmu kobiety. Oczywiscie, lepiej byloby wczesniej zachodzic w ciaze, ale 30 to nie jest jeszcze taki beznadziejny wiek. Mam kolezanki dwie, co zaszly jak mialy odpowiednio 32 i 33 takze da sie. Wszystko jednak wymaga konsultacji z lekarzem itd

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1041896 przez lostka
Nie ma co się łamać każdy planuje dziecko w jakim wieku chce. A 30-tka to jeszcze nie starość. A poronienia przytrafiają się i młodym kobietom.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl