BezpiecznaCiaza112023

Jakie witaminy?

8 lata 6 miesiąc temu #1008224 przez Iwona_L
Dziewczyny, jakie witaminy stosujecie w czasie pierwszych miesięcy ciąży? Pani w aptece poleciła mi dziś to: iapteka.pl/product-pol-2587-Pregna-250-DHA-30-kapsulek.html [url=http://http://iapteka.pl/product-pol-2587-Pregna-250-DHA-30-kapsulek.html]http://iapteka.pl/product-pol-2587-Pregna-250-DHA-30-kapsulek.html[/url] - czy będą w porządku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008255 przez Lena94
Witaj!
Ja brałam własnie te witaminki i było wszytsko OK :)
Pozdrawiam !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008284 przez Basiula
Ja na samym początku tylko kwas foliowy, w 8tyg kupiłam komplet witamin plus mama ale za każdym razem po nich wymiotowalam :/ jak się uspokoiły nudności kupilam Prenatal + DHA (30tabletek + 30kapsułek) i czuje się po nich świetnie i takie też mam wyniki badań :)
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008301 przez indygoo
Gdy starania trwają zbyt długo i mimo pozytywnych wyników badań ciąży nie ma to warto podeprzeć się suplementem diety Inofem. Jest to preparat zawierający kwas foliowy i inozytol. Substancje te regulują poziom hormonów i mogą bardzo ułatwić zajście w upragnioną ciążę. Dzienne zapotrzebowanie na inozytol to 1 gram.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011566 przez MarzenkaH123
Kochane, najważniejsze jest przestać się tym zadręczać! Stres jest najgorszy, potrafi rozstroić organizm totalnie. Poza tym zdrowa dieta to podstawa, zgadzam się, i suplementacja kwasem foliowym jak najbardziej. Ważne jest też żeby partner się zdrowo odżywiał. Cynk jest bardzo istotny u mężczyzn

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013039 przez Katarzyna
W pierwszych miesiącach ciąży bardzo ważny kwas foliowy. Warto sprawdzić poziom witaminy D3 we krwi i ewentualnie rozpocząć suplementację. Niestety my jako społeczeństwo często mamy niedobór witaminy D3. Kwasy DHA też warto suplementować.
Warto też pamiętać o zdrowym odżywianiu. Jeśli będziecie jeść zdrowo to dostarczycie maluszkom potrzebnych witamin :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014332 przez Zofia
Słyszałaś o takim suplemencie diety Inofem? Kapitalnie reguluje poziom hormonów, ma w składzie kwas foliowy i myslę, ze jak najbardziej w ciąży możesz Inofem brać. Ja biorę ten suplement bo mam utrudnione zajście w ciążę. Podoba mi sie to ze są duże opakowania na miesieczną kurację- ja musze co najmniej 3 miesiące pić. Dobrze ze smak jest dobry bo cytrynowy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1035328 przez katrina88
Ja przed ciążą tylko kwas foliowy, a w pierwszych miesiącach folik mama 1. Wg mnie jest fajny na tyle, że nie ma miliona rzeczy w składzie, tylko kwas, dha i jod, więc wiem, co biorę. I spoko cena :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 2 miesiąc temu #1068333 przez KarolineCZ
Istnieją takie suplementy jak https://www.doz.pl/apteka/p45986-PregnaPLUS_kapsulki_30_szt. . W składzie takiego produktu masz kwasy DHA, żelazo, kwas foliowy, jod i witaminę D. Uważam, że taki kompleks wystarczy zarówno w ciąży, jak i po niej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 tygodni temu - 5 lata 2 tygodni temu #1068546 przez Meliska
No na pewno dwa najważniejsze typy witamin to

kwas foliowy - zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej u dziecka
oraz witamina D3 - z uwagi na to, ze nie dostarczycie jej z pożywieniem.

Warto jest również zastanowić sie nad suplementacją spiruliny. Poczytajcie sobie o jej dobrym działaniu tutaj
ktomalek.pl/blog/spirulina-dlaczego-warto-jesc-algi/w-192 - Kobietom w ciąży zaleca się suplementację żelaza, kwasu foliowego i witaminy B12 aby utrzymać odpowiedni poziom czerwonych krwinek i odżywić organizm swój i dziecka. A spirulina to zawiera.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 2 tygodni temu #1068555 przez Zara345
Dla waszych partnerów polecam Androferti. Sprawdzałam sobie dni płodne komputerem cyklu Cyclotest MyWay, maż brał ten suplement i szybko się udało. Polecam wszystko zamawiać z naturalnaplodnosc.pl jestem pozytywnie zaskoczona skutecznością

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 tydzień temu #1068573 przez Theodora
Hey a znacie może jakieś blogi gdzie kobiety opisują np cały okres ciąży? Gdyż chciałabym trochę więcej wiedzy na temat jak przebiega każdy miesiąc. :) może znacie takie osoby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 dzień temu - 5 lata 1 dzień temu #1068592 przez MarlenaOstrowska
KarolineCZ też tego używałam, fajny kompleks witamin, kupowałam na www.doz.pl bo cenowo wychodziło najlepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #1068612 przez Theodora
Edit; Jednak postanowiłam ze założę swój blog - gdyż będę miała duzo czasu.
A znajomy z firmy afterweb.pl/ Pomoże mi poprowadzić i stworzyć całego bloga. Niedługo wrzucie zapewne linka jak to będzie przebiegało :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 11 miesiąc temu #1068618 przez iwonka385
Nie zaszkodzą dziecku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl