BezpiecznaCiaza112023

Pas poporodowy

10 lata 10 miesiąc temu #640602 przez Qltoorka
Ja się wciąż zastanawiam nad pasem porodowym, gdyż fizjoterapeuci odradzają ich używanie... Położna na szkole rodzenia też twierdziła, że to chyba gadżet mający na celu tylko zbijanie kasy... Niestety mam rozstęp mięśnia prostego i bardzo mi zależy, by po porodzie się on zszedł... Rozmawiałam z p. Zawitkowskim, ale też pas poporodowy odradzał, raczej stawiał na ćwiczenia teraz i po porodzie, najlepiej na basenie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #725794 przez srenka_918
Qltoorka mi też mięśnie się "rozlazły" i szczerze powiem, że do tej pory nie jest idealnie... 1,5 miesiąca po porodzie jeszcze mam z czym walczyć... Od ćwiczeń tylko mi kręgosłup wysiada, nawet tych lekkich...
Dostałam taki najzwyklejszy i chyba nieudany pas poporodowy od kuzynki, chciała dobrze i mi kupiła, chciałam go zacząć szybko nosić, ale tak jak koleżance wcześniej - sprawiało mi to ból w kroczu, jakby mi macica chciała wypaść, uczucie jakby mimowolne parcie i ból i silniejsze krwawienie, więc poczekałam aż "tam" się wszystko zagoi, Od jakiś 2 tyg noszę go co jakiś czas ale się podwija, ciśnie i tyle z niego pożytku... Ale jakieś 10 min po założeniu trzyma się idealnie i mam wtedy ładny brzuszek ;) mięśnie pod pasem pracują "normalnie" więc chyba pomaga na rozstępy mięśni no i te rozstępy skórne faktycznie rozmasowuje, przez delikatne obcieranie skóry rozgrzewa je (w upałach czuć jak tylko pod pasem parzy) i tym samym ułatwia pozbycie się ich.

Zamierzam kupić sobie jakiś "porządny" pas, więc proszę o rady:
-jaki jest warty swej ceny?
-nie podwija się?
-dość mocno ściska?
-jest wygodny w zakładaniu?

Z góry dziękuję

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #925205 przez Tygryssek
Słyszałam, że takie pasy poporodowe osłabiają mięśnie brzucha. Ja nie używałam, jestem 2,5 miesiąca po porodzie a po brzuchu nie ma śladu. Na razie nic nie ćwiczę, bo chyba jeszcze za wcześnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #996197 przez junonka
Mi brzuch odstawał bardzo i kupiłam taki pas z BabyOno - www.smykoland.pl/pasy-poporodowe.html - stosowałam go kilka miesięcy i faktycznie pomogło. Moim zdaniem warto kupić taki tańszy i sprawdzić na sobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1020732 przez Michalina32
To prawda, co jest napisane na opakowaniu. Pas trzyma brzuch, a przez to rozleniwia mięśnie. Musisz koniecznie ćwiczyć, jeśli chcesz ten pas stosować, bo inaczej sobie zaszkodzisz. On maskuje brzuszek, ale nie leczy. Pas można stosować odkąd możesz ćwiczyć. jeśli miałaś poród naturalny, to po ok.3 miesiącach, choc ja np. zaczęłam delikatnie ćwiczyć po 3 tygodniach. Ale to tak delikatnie dla rozruszania. Po cesarskim cięciu skonsultuj się z lekarzem.


alanex-radom.pl/zwir

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 tydzień temu #1058113 przez Domii1983
Moja znajoma miała od tego pasa tylko jeszcze większe rozstępy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #1068779 przez Meri
www.intime20.pl/blog/rozstep-miesni-brzucha-a-trening-ems/ Na tej stronie jest to opisane. Polecam szczególnie trening elektrostymulację.
Należy wyeliminować wszystkie wersje popularnych „brzuszków”, po które w pierwszej kolejności sięgają osoby chcące szybko wrócić do formy. Ćwiczenia te, angażując zewnętrzne mięśnie brzucha zbyt słabe by przeciwstawić się ciśnieniu śródbrzusznemu mogą jedynie pogorszyć sytuację.

A najlepiej będzie jeśli po prostu porozmawiasz sobie z trenerem. Który dobierze Ci ćwiczenia tak abys szybko widziała rezultaty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #1068788 przez KasiaZPodlasia
Same niewiadome.... Producenci zachwalają, służba zdrowia odradza, kobiety pół na pół. Moim zdaniem trzeba samemu sprawdzić bo inaczej trudno wyrobić sobie ocenę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 2 miesiąc temu #1069754 przez Anna1234
Na pewno nie powinno się tego pasa zakłądać zbyt wcześnie bo nie jest to zbyt zdrowe. Pas poporodowy można zakładać dwa tygodnie po porodzie naturalnym i - o ile rana zagoiła się prawidłowo - cztery tygodnie po cesarskim cięciu.
Ze swojej strony polecam zajrzec sobie na stronę:
megamedic.pl/pl/p/Pas-brzuszny-pooperacy...Armoline-MP-553/1833
Korzystanie dobrze jest skonsultować z lekarzem. Jeśli lekarz prowadzący uzna, że w twoim przypadku może być dodatkowym wsparciem (np. jako pomoc dla kręgosłupa), podpowie ci to rozwiązanie.

Zadowolona pani

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl