BezpiecznaCiaza112023

Ciało kobiety po ciąży

14 lata 1 miesiąc temu #6193 przez Moniq
mi pomogło smarowanie kremami, nie mam ani jednego nowego rozstępu, a mam ich trochę z okresu dojrzewania na udach; ćwiczyłam od połowy ciąży, bo wcześniej czułam się fatalnie, dużo pływałam , dzięki temu nie miałam obrzęków, a było lato :) i szybko doszłam do siebie po porodzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6209 przez ilona
Bardzo fajne oba artykuły. Podnoszą na duchu... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6290 przez kasiora
dzisiaj w "dzien dobry tvn" byla mowa o tym artykule, jako "cialo kobiety po ciazy tematem tabu". byla tez ta dziewczyna co pozowala do zdjec. :)
odladal ktos :unsure:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #6322 przez _aga86_
Ja ogladalam- tzn. bardziej sluchalam, bo bawilam sie z coreczka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6337 przez Katarzyna
kasiora napisała:

dzisiaj w "dzien dobry tvn" byla mowa o tym artykule, jako "cialo kobiety po ciazy tematem tabu". byla tez ta dziewczyna co pozowala do zdjec. :)
odladal ktos :unsure:


Kasiora, dziękuję za informację. Znalazłam ten materiał w internecie :)
Dzisiejsze wydanie Dzień Dobry TVN nosiło temat: "Jak zmienia się ciało kobiety po ciąży?"

Osoby, które nie widziały materiału zapraszam na stronę:
dziendobrytvn.plejada.pl/28,30584,wideo,...tualnosci_detal.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7652 przez pip_ip
Ja jestem prawie 7 tygodni po porodzie i choć zostały mi niecałe dwa kg do wagi sprzed ciaży, to brzuszek zdecydowanie mnie dobija i choć mój facet jest przeważnie wspierający dwa tygodnie temu powiedział: myślałem, że brzuszka nie będzie po miesiącu i się załamałam... nie odzywałam się przez cały dzień i zupełnie nie rozumiałam jak może tak mówić, po całym tym trudzie... no i czuję teraz taką presję, ze muszę "pozbyć się" tego brzuszka a choc ćwiczę dwa razy dziennie to efekt jest niewielki:( chciałabym powiedzieć, że to nie jest ważne, że przecież mam córcię, która jest cudna, ale to naprawdę mi przeszkadza... rozstępy są na piersiach tylko,ale niewielkie... i ta brązowa linia...,i mam postanowienie zrzucić wszystko do 2 miesięcy i nie umiem się tym nie przejmować niestety:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7654 przez Mirella
brązowa linia tak szybko nie znika, ale znika, ja już nie mam a miałam przez cały brzuch.
tylko dwa kilogramy? to możesz nic nie robić i same znikną :) ja mam jeszcze cztery prawie dziesięć miesięcy po cesarce..... z tego co piszesz to mi wychodzi że Ty niezła laska już jesteś, ja 7 tygodni po porodzie wyglądałam jak słonica z której trochę powietrza zeszło i smętne fałdki wisiały :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7656 przez pip_ip
przepraszam, że to powiem, ale to mnie jakoś pocieszyło:) to, jak się czujemy z tym ciałem też w dużej mierze zależy, jak jesteśmy wspierane...:) a ja własnie chyba gdyby nie te oczekiwania (teść też powiedział: o! brzuszek tak szybko nie schodzi, co? czy coś takiego) to czułabym się z tym moim "nowym" ciałem całkiem dobrze:) ale nie ma co się dobijać - biorę głowę do góry i wyluzuję:>

a jeszcze zapytam właśnie, bo ciekawa zawsze byłam: ta blizna po cesarce, to gdzie dokładnie jest? widać ją bardzo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7666 przez Mirella
Moja jest 7,5 cm pod pępkiem i ma 11,5 cm, zmierzyłam :) Na razie jest o tyle widoczna że jest ciemna, ale z czasem zblednie. No i mój brzuszek trochę na niej zwisa.... Ale powiem Ci szczerze, że mam to gdzieś, mój mąż w życiu by nie powiedział, że mu to przeszkadza, wręcz przeciwnie, jak ja narzekam to mi wmawia że piękna jestem :)
A że pocieszyły Cię moje słowa to baaardzo dobrze, po to to napisałam :) My tu na forum od tego jesteśmy żeby się pocieszać jak trzeba, pobędziesz dłużej to zobaczysz jak u nas jest fajnie, zapomnisz co Twoi faceci gadają, w końcu co oni wiedzą, nigdy w ciąży nie byli, a brzuchy od piwa i tak im rosną :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7669 przez pip_ip
Dziękuję za te ciepłe słowa:) Naprawdę dziękuję:)

A to jest mniejsza niż myślałam:)

Podbudowałaś mnie na pewno, ale "niestety" tym moim chłopakom te brzuchole wcale nie chcą rosnąć - mimo, że piwo czasem leje się litrami:> takie geny - jakoś to przeboleję... i oni mój brzusiolek;> też:)

ale szkoda, naprawdę szkoda, że nie można tak na zmianę być w ciąży: raz my, raz oni - żeby wiedzieli jak to jest w trakcie i po:)

pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7674 przez _aga86_
Zgubisz brzuszek!!! Bardzo szybko wrocilas do wagi z przed ciazy:) Ja tez tak mialam- bardzo szybko wrocilam do wagi, ale brzuszek dopiero pozniej doszedl do siebie:) Teraz oprocz brazowej lini na srodku nie ma juz sladu po ciazy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #7726 przez Moniq
pip-ip nie martw się brzuszkiem, on potrzebuje czasu na dojście do siebie, w końcu przez 9 miesięcy się rozciągał, to nie zniknie w dwa, daj mu czas i dla siebie też; potraktuj siebie i swoje ciałko z pewną łagodnością :laugh: zasługujecie na to, moja niunia skończyła 5 miesięcy i mimo że od razu po porodzie wróciłam do wagi sprzed ciąży i mimo ćwiczeń mój brzuszek nie jest jeszcze taki jak przed ciążą, ale już prawie prawie :blink:
ja po porodzie kilka tygodni czułam się wspaniale z moim ciałem do momentu aż odwiedziła mnie przyjaciółka i na dzień dobry do mnie mówi: "ooo, znowu jesteś w ciąży?" aż mnie ścięło, więc odpowiedziałam jej że pogadamy jak ona urodzi, wtedy zaczęła sie tłumaczyć, więc jak widzicie nie tylko faceci potrafią coś palnąć; ale na szczęście mój mężuś szybko doprowadził mnie do równowagi :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7789 przez pip_ip
Dzięki dziewczyny:) i fakt, że kobiety potrafią być wredne... bo to chyba właśnie tak jest, ze o ile faceci nie mysla co mówią, to kobiety są zazwyczaj złośliwe i zawistne.
Dobrze będzie na pewno i wszystkie dojdziemy do siebie w odpowiednim czasie:)
Dobrze jednak czasem mieć takie wsparcie na forum :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26273 przez candela
ja jeszcze nie wiem co mnie czeka po porodzie...Mam 22 lata...przed ciążą była szczuplutka i miałam fajne ciałko...Szkoda by było gdybym już nigdy nie miała wyjść w bikini...na razie nie mam żadnych rozstępów...brzuszek mały i jędrny...ale przede mną jeszcze 3,5 miesiąca...Na razie staram się dużo pic wody mineralnej i smarować "te" miejsca oliwką i kremami przecie rozstępów jak Fissan. Staram się też raz w ciągu dnia spacerować przynajmniej godzinkę. Jednakże z tego co wiem te wszystkie zmiany już po...mają podłoże genetyczne...Wiecie co najbardziej nie podobają mi się piersi bo przed ciążą miałam takie małe różowe brodawki a teraz jak jakaś koza - dużo większe i brązowe (ale wiem, że to dla dzidzi, by mogła pic mleczko)...pewnie już nigdy się nie skurczą co?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26285 przez Moniq
candela, niezły tekst z tą kozą :lol: :lol: jak przestaniesz karmić to zmniejszą się brodawki i otoczka i nie będę już takie brązowe;

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl