BezpiecznaCiaza112023

Oczyszczacz powietrza - czy warto?

11 lata 11 miesiąc temu #348694 przez Tektoora
Witam,

okazalo sie, moja corcia ma alergie na roztocza kurzu domowego. Lekarz polecil mi zaopatrzyc sie w oczyszczacz powietrza, czy faktycznie warto postawic takie urzadzenie w pokoju dziecka? Czy beda widoczne rezultaty? Jezeli tak to jakie modele, rodzaje beda dobre :(?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #585419 przez avocado92
powiem ci ze sama jestem alergiczka i nigdy nie mialam takiego oczyszczacza powietrza ale wiadomo mam juz wykrztalcone pluca i uznalam ze to zbedny wydatek,jednak jesli moj malutki rowniez bedzie mial alergie natychmiast kupie chociaz jakikolwiek i tani oczyszczacz powietrza bo takie male dziecko nie ma jeszcze wyksztalconych pluc wiec po co ma wdychac roztocza? tym czasem polecam rozkladanie mokrych recznikow na grzejnik,tez troche pomaga .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #728510 przez MaLa
Naprawdę warto kupić oczyszczacz powietrza, zwłaszcza jak się jest alergikiem lub ma się w domu alergika. Tylko dobrze Ci radzę, zainwestuj od razu w dobry sprzęt, żeby faktycznie oczyszczał powietrze, a nie tylko powierzchownie. Jakbym miała Ci doradzić jaki model kupić to z czystym sumieniem mogę Ci polecić oczyszczacz powietrza AIR-O-SWISS Air washer 1355N. Nie dość, że oczyszcza powietrze to na dodatek je nawilża, bo należy pamiętać o tym, że odpowiednie nawilżanie powietrza też jest ważne. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #755777 przez aneczka21
Moja córa też jest alergiczką i ma w pokoju odświeżacz powietrza, dokładnie model Air-O-Swiss 2071 . Sprawdza się naprawdę dobrze. :) Poza tym, dużo dobrych modeli możesz znaleźć na stronie: http://www.gdzieobejrze.pl/www/index.php/category/58http://www.gdzieobejrze.pl/www/index.php/category/58 . Możesz tam sobie również porównać ich ceny oraz znaleźć sklepy w jakich są dostępne. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #919289 przez selena86
U szwagierki był podobny problem, z tym ze lekarz zalecił na początek zrobienie porządku z łóżeczkiem, dziecko nie powinno spać z pluszakami, koce trzeba bardzo często prać, podobnie ochraniacze i pościel, a i co ważne pościel powinna być lniana, len nie zbiera roztoczy więc jest idealny dla małych dzieci. Mamom poszukującym lnianej pościeli polecam sklep papillon-shop, są tam naturalne pościele w włoskiego lnu, sama mam jedną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #919343 przez midnight79
No pluszaki bardzo szkodzą, jeśli dzieci z nimi śpią. Też spotkałam się z taką opinią alergologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922995 przez mariolla
Widzę że ludzie dziś nawet lekarzom nie wierzą. Ja jak mi lekarz mówi coś to nie myślę że mówi tak dla jaj. Dla tych co nie mają wątpliwości że warto tylko jaki z pośród tak wielu oczyszczaczy wybrać polecam to co znalazłam w seici - myfindingblog.wordpress.com/tag/jaki-ocz...acz-powietrza-wybrac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #923003 przez Anabelle
Poczytaj o oczyszczaczu powietrza z generatorem jonów firmy sharp.
My mamy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Odkąd go mamy skończyly się infekcje dróg oddechowych (płuca, oskrzela) u synka.

Pościel może być też z włókna bambusowego - jest antyalegriczne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #927289 przez rjarek
Oczyszczacze Sharp jak najbardziej jedne z najlepszych urządzeń, godnych polecenia. Są jednak urządzenia nieco tańsze. Na przykład oczyszczacze solne dla alergików Salin Plus wytwarzają mikroklimaty o właściwościach groty solnej oraz poprawiają powietrze w oparciu o wykorzystanie procesu jonizacji i kosztują średnio nawet o 1 tys. mniej od Sharp.
Podziękowania: lelke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #927293 przez Anabelle
A jak u nich z filtrami? Bo w modelu sharp mamy filtry hepa o żywotności 10 lat, a nowy filtr to ok 500 zł więc tutaj jest spora oszczędność w przypadku sharpa. U nas super się sprawdził.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #949379 przez lelke
Dziękuję za ten wątek i opinie. Zastanawiam się nad tym Sharpem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #949680 przez midnight79
Też się teraz nad tym zastanawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #976405 przez Woda
Według mnie warto bo mam oczyszczacz powietrza Boneco i jak bym miał teraz na nowo cały czas wdychać te toksyny to bym nie zarobił na tabletki na ból głowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #977489 przez Klimatyczna
Oczyszczacze powietrza naprawdę działają. Mi lekarz także kazał kupić taki oczyszczacz dla mojego syna, który ma astmę i nie żałuje. Fajne i tanie oczyszczacze znajdziesz na tej stronie . Taki oczyszczacz stoi u mojego syna w pokoju już miesiąc i zauważyłam, że przynosi mu dużą ulgę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1012393 przez kwiatuszek616
Ja mam oczyszczacz z tej strony perfectair.pl/ to polski producent... Lekarz kazał dla mojego słonka kupić, bo ma silną alergię na kurz, a mieszkamy w centrum miasta i powietrze jest bardzo brudne :( nie znam się na tym, co tam dokładnie się dzieje, ale używam oczyszczacza po parę godzin dziennie i powietrze faktycznie wydaje się bardziej świeże, jest mniej kurzu, a mojej drobince już tak nie cieknie z noska... ;) jedyny problem to to że trzeba kupować filtry i lampy, a to trochę kosztuje. Ja niedawno musiałam filtr wymieniać, wytrzymał niecały rok... więc niby dobrze, ale nowy 70 zł kosztuje :) tak że myślę że warto, oczyszczacz naprawdę działa, tylko trochę pieniążków trzeba na niego odłożyć... ale na co dzisiaj nie trzeba :) zdrówko powinno być najważniejsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl