BezpiecznaCiaza112023

badania prenatalne

13 lata 2 miesiąc temu #56851 przez Pippin
hej witam raz jeszcze termin mam na 24 sierpnia :) mam pytanko odnośnie badań prenatalnych mój gin mi polecił że fajnie wiedzieć więcej i w ogóle ale jakoś tak nie wiem co z tego ze będę wiedzieć ze dzidzia ma jakąś chorobę genetyczną będę się tylko bardziej stresować (bo ja to powinnam być spod znaku królika a nie skorpiona he he) a i niby ryzyko jakieś poronienia przez te badania w ryzyku wypisane a wiec po co mi to ?:/w ogóle to na kase chodzę i jak na razie usg miałam robione raz w piątym tygodniu i tylko pęcherzyk widziałam i nie wiem czy jest ok wszystko czy nie teraz.....eehhhh ze mnie to cykor jet :)podnieście mnie na duchu jakoś proszę heh :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #56853 przez _aga86_
Masz na mysli badanie, ktore moze wykazac np. zespol downa?? Jesli tak nie ma ryzyka poronienia, gdyz sprawdzaja to przez USG. Dopiero jak bedzie cos niepokojacego moga zaproponowac Ci inwazyjne badanie, na ktore nie musisz sie zgodzic. Oczywiscie jesli nie chcesz wiedziec nie musisz robic tego badania. Ja mialam je robione i dzieki temu bylam spokojniejsza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #56854 przez angellika1
w 13-14 tc robią usg prenatalne które takze może wykazać ewentualne nieprawidłowości, po tym badaniu lekarz kieruje na test PAPPA i ja na te 2 badanie raczej sie zdecyduję . Ostatnią jest aminopunkcje i jeżeli nie ma wskazań do tego badanie to raczej sie go nie stosuje ze względu właśnie na ryzyko poronienia o którym juz wspomniałaś. Ja też sie boje jak każda z nas to jest normalne. Może idz do gina priv na usg aby sprawdzić czy wsio jest oki :)
Ja w 5 tc też widziałam tylko pęcherzyka a p[otem już fasolke z serduszkiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #56856 przez Pippin
normalnie gin nie jest mi w stanie powiedzieć czy istnieje ryzyko tego ze moje dziecko będzie miało zespół downa?trzeba iść właśnie na te badania prenatalne jeżeli chcę się czegoś takiego dowiedzieć?bo czytając o właśnie wspomnianych badaniach wywnioskowałam ze trzeba raczej te inwazyjne przejść by wiedzieć wszystko......może bez zrozumienia czytałam......dzięki za wyjasnienie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #56862 przez _aga86_
To sa specjalne badania- sprawdzaja przeziernosc karkowa u dziecka przez USG. Po jakims czasie dostajesz wyniki, w ktorych zapisane masz jakie jest prawdopodobienstwo tego, ze Twoj dzidzius moze miec jakas wade. A inwazyjne wykonuje sie dopiero wtedy jesli ryzyko wystapienia wady gen. jest wysokie. I nie musisz sie zgadzac na to badanie. Ja osobiscie nie zgodzilabym sie na badanie, ktore nioslo by ryzyko poronienia. Ale samo sprawdzenie prawdopodobienstwa nie niesie za soba ryzyka- wyglada to jak zwykle usg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #56863 przez Pippin
yhhmmm dzięki za odpowiedź :) a w którym tyg można rozróżnić płeć dzidziusia ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #56866 przez angellika1
Pipin zapraszam Cię do sierpniówek ta, jest nas więcej :) A płeć słyszałam że już w 13-14 tc można coś zobaczyś, ale ja miałam po 20 tc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #56874 przez Manga
Tak jak wcześniej pisały dziewczyny, to badanie o które pytasz, to po prostu dokładniejsze USG, które się robi między 11 a 14 tyg. - ryzyka nie ma żadnego. Tyle, że za takie badanie trzeba zapłacić.

A co do płci, to z tego co wiem, najwcześniej po 18 tygodniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #56971 przez Asik
Angellika teraz robią oba naraz badania , usg w połączeniu z testem PAPPA daje miarodajny wynik. Ja tak miałam.najpierw mi w laborze krew pobrali a potem na usg do innego pokoju poszłam :) same testy PAPPA to nie wiem czy robią bez USG.

.szczęśliwa, zakochana :D czyli norma :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #59910 przez agi-p
Ja też miałam badanie i test podwójny(PAPPA,BHCG)w jednym dniu i wyniki w ten sam dzień :) Uspokoiłam się po nich bardzo.No i tak jak pisały dziewczyny kompletnie nic nie boli , ponieważ to tylko USG i pobranie krwi.Badanie to miałam w 13 tyg ciąży , a teraz wybieram się na kolejne w 21tyg , ponieważ teraz dokładnie zostanie zbadany mózg Dzidziulka (na ost badaniu było jeszcze za wcześnie).
Nie ma sie czego bać badanie usg z oceną NT i wieku pacjentki wykrywa 80%wad genetycznych-chromosomalnych.Zbadano u mojej Córci przezierność karkową,wewnątrzczaszkową,kość nosową,przepływ w przewodzie zylnym,kręgosłup,żołądek,pęcherz moczowy a nawet pępowinę :)

Polecam te badania każdej Mamie :)

Co do określenia płci , to mój lekarz w 15 tyg powiedział , ze z tego co widzi to raczej córcia będzie i potwierdził to w 20 tyg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #417618 przez Pre Medi Care
Szanowne Panie,

kobiety w ciąży często nie wiedzą, że mają prawo do wykonania bezpłatnych badań prenatalnych. Dlatego warto zapamiętać, że w ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego przysługują one: 1/ każdej kobiecie, która jest w ciąży, a ukończyła już 35. rok życia, a także 2/ kobietom w ciąży, u których istnieje zwiększone ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą genetyczną (czyli tym, które urodziły już wcześniej dziecko z taką wadą lub takie przypadki występowały u nich w rodzinie), oraz 3/ pacjentkom, u których lekarz prowadzący podejrzewa pewne nieprawidłowości udokumentowane wynikami aktualnych badań, np. niewidoczna kość nosowa lub zbyt szybka akcja serca).

Jeśli przyszła mama spełnia powyższe kryteria, powinna zostać skierowana przez lekarza ginekologa na bezpłatne badania prenatalne w ramach NFZ. Każda ciężarna może też zgłosić się na takie badania sama bez konieczności posiadania skierowania i wykonać je odpłatnie. Badania prenatalne już w początkowej fazie ciąży umożliwiają wykrycie, a także leczenie wielu wrodzonych i genetycznych wad oraz stanowią niezwykle istotne źródło informacji o rozwoju dziecka. Dlatego warto je wykonać.

Zespół Centrum Badań Prenatalnych PreMediCare

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #430892 przez Kosmetyczka
Mi podobnie ginekolog zaproponował badania prenatalne, ale to ponoć bardzo drogie, jaka jest ich cena?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #452608 przez eta
ja za badania
I trymestru 11-14tc i płaciłam cos koło 350zl - genetyka
II trymestru 20-24tc i płaciłam 300 zl z nagraniem wszystkiego na cd

uważam że każda kobieta powinna zrobić takie badania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453009 przez emma
a ja uwazam, ze takie badania powinno sie robic tylko po zaleceniu lekarza, jesli jestes w grupie ryzyka. zreszta wtedy sa one refundowane. i nie chodzi mi o kase, tylko o sens takich badan jesli ciaza przebiega prawidlowo. po pierwsze nie sa one do konca bezinwazyjne i zawsze istnieje niepotrzebne ryzyko uszkodzenia plodu, a po wtore, gdyby wyszlo mi w tych badaniach, ze plod nie jest zdrowy to co? powinnam usunac? po co mi taka wiedza, skoro i tak chcialabym urodzic. a znam osobiscie pary, ktorym proponowano aborcje ze wzgledu na mozliwosc wady plodu - nie posluchali, a dzieci maja zdrowe...
jedyne co kazda kobieta POWINNA, to postepowac w zgodzie ze soba. takie jest moje zdanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453107 przez Dorciaition
Emma zgadzam się w 100% :)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl