BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

10 lata 3 miesiąc temu #822370 przez maganna
Cześć dziewczyny :)

Podczytuję Was już jakiś tydzień i wreszcie postanowiłam się przywitać.
Tak jak wszystkie tutaj również mam nadzieję będę sierpniową mamą. Termin mam na 22 sierpnia,więc dziś zaczynam 9 tc :)
Z moim M o dziecko staraliśmy się długo, bo prawie 4 lata i nagle w połowie grudnia okazało się, że wreszcie coś w tym projekcie się ruszyło :)
U gina byłam 28 grudnia, miałam robione USG i widziałam bijące serduszko :)
Następną wizytę mam 27 stycznia. I tutaj nasuwa mi się pytanie, dlaczego aż tak długo każe mi czekać? Na pierwszej wizycie dostałam od razu L4 i nakaz oszczędzania się.
Te mijające tygodnie są dla mnie trudne, pełne niepewności, bo z nerwów nie wypytałam o wszystko o co chciałam na pierwszej wizycie.
Trzymam za nas wszystkie mocno kciuki i dużo zdrowia życzę. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822379 przez aggi
witaj maganna - rozgość się :) gratuluję dzidziusia, tak bardzo wyczekanego bo 4 lata to naprawdę sporo ! Zwykle chodzi się do ginka co 3-4tygodnie więc myślę że to nie powinno Cię niepokoić że czekasz miesiąc na wizytę. A oszczędzać się kazał bo przecież każda wczesna ciąża jest potencjalnie zagrożona - nie ma co gdybać napewno wszystko będzie dobrze na kolejnej wizycie :) a gdzie pracujesz? Może też Twój zawód mógłby niekorzystnie wpłynąć na ciążę. Ale suma sumarum najważniejsze jest maleństwo więc jak lekarz nakazał to leż i pachnij, a resztą niech zajmuje się mąż :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822454 przez ann-sunshine
Czesc. Dzis sie tylko przywitam bo padnieta po dwoch dniach wstawania o 4:30 jestem.

Witaj Maganna. Milo ze postanowilas sie odezwac. A badania jakies lekarz zlecił? Chociaz te podstawowe? Wizyta raz w miesiacu to norma, a pod koniec ciazy bedzisz sobie myslec o nie znow do gina ;-p.

Odezwe sie jutro po lekarzu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #822463 przez asienka87
Ann własnie, tak, jak Aggi pisze, my nad morze, a Ty w góry :) Daj koniecznie znać jutro co i jak, a teraz odpoczywaj Bidulko :kiss:

Aggi mnie również marzy sie morze, jakoś tak w maju- czerwcu :blush:
Dziś faktycznie byla piękna pogoda, wybralismy sie z mężulkiem na spacerek i już wymyslaliśmy sobie trasy na spacerki wózkowe :laugh:
Mój by znów córę chciał :) ale tak, jak i Twój, również powiedział, że nie ma znaczenia, co będzie, byleby było zdrowe :)
Daj znać , jak ta książka :) Może, jak przeczytasz, to pożyczę ją od Ciebie ;) ? Wybierzemy sie na spacerek do Parku Pszczyńskiego na wiosne ;)

Missy Dbaj, dbaj o ząbki, bo teraz niestety będziemy wszystko łapać :( Daj jutro znać, jak tam po wizycie :)

Maganna witamy Cię serdecznie :woohoo: Zobaczysz, ze wszystko będzie dobrze :) ja mam wizyty co 3 tyg i już tydzień też jestem na L4... a wizyte kolejną mam 2 dni po Tobie:)


Dzisiaj mnie naszla taka ochota na cappuccino, że musiałam iść do sklepu, mniam :laugh: to nam chyba nie zaszkodzi, bo wyczytałam, ze tam tylko jest 3% kawy rozpuszczalnej :blink: :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822484 przez ann-sunshine
Asienka bez obaw mozesz jedna slaba kawe pic jak masz ochote. Ja na codzien jestem kawoszka tzn uwielbiam cappucino z ekspresu, a w domu z kawiarki sobie robie. Ake niestwty w ciazy mnie odrzuca sam zapach, ba nawet sam zapach mnie odrzuca.

Cholibcia trza by sie doprowadzic do gladkosci przed wizyta tylko sil mi brak :-(.

A tak w ogole to wczoraj pierwszy raz przywitalam sie z felkiem :X

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #822490 przez aggi
Ann o jacie, wierzę Ci że musisz być mega padnięta :( odezwij się odezwij po lekarzu, trzymamy kciuki :kiss: serio aż tak Cię wzięło?? :S ja na szczęście ani razu.. odpukać... :S

asienka a ja mimo pięknej pogody miałam słabszy dzień który dziś przekursowałam łóżko-komp-lodówka-łazienka :P Nooo park to ja znam jak własną kieszeń :D i lody na rynku mniammmm :cheer:

a dziś z pamiętnika ciężarnego smakosza pomysł na kolację w 5 minut: dwa jabłka wziąść, rozkroić, usunąć gniazda, pochłonąć :S masakra :P Na nic innego nie mam smaku, jak mnie w nocy pogoni to.... ahhahaha :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #822509 przez asienka87
Aggi ooo, lody, takkk pyszne :laugh: a dziś mnie właśnie na lody naszło..ale takie kręcone lub na gałki..niestety nie ma o tej porze roku takich lodów więc obyłam sie smakiem i muszę do wiosny zaczekac :)

Ann biedna....musisz jakoś przetrzymac ten najgorszy okres.. u mnie też całe szczęście obyło sie bez ... :)
a nawet na kawke nie mam ochoty, mimo że wcześniej piłam 1 dziennie, to jak tylko dowiedziałam sie o ciąży, to sama odstawiłam :) tylko, ze ja piłam takie bardziej mleko z kawą :woohoo: ale to cappucciono dziś...mmmm, pycha:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822515 przez aggi
asienka to ja się pocieszam lodami z pudełek :P Kupuję litrowe i wcinam bo też mam megaaa ochotę często :) ja mam to samo z kawą, kiedyś pijałam chętnie jedną, do trzech dziennie ale jak tylko się dowiedziałam o ciąży to tylko dwa razy zdarzyło mi się wypić kawę parzoną i to jak byliśmy w gości u osób które o ciąży nie wiedzą :) ale wypiłam i mnie nie odrzuciło, ale na codzień nie pijam już :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822521 przez asienka87
Aggi no ja też sie pocieszam na ogół lodami z pudełka, ale jakoś tak dziś mnie naszło..:) a moje ulubione to algida nugat...mniam...moje ulubione :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822524 przez aggi
asienka a to ja znów ubóstwiam algidy z pudełka, albo w biedronce takie bakaliowe mają litrowe :cheer: :cheer: mmmm smaka mi narobiłaś, muszę jutro sobie kupić :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822529 przez MAniula
Ann trzymaj się! Może te wymioty to tylko taki incydent, a jutro będzie lepiej;)

A mnie lody nie ciągną w sumie raz miałam chcice na pepsi... ;) i dzielny mąż zrealizował moją potrzebę! Kochany.

A ja dziś odebrałam wyniki badań, lekko obniżony hematokryt, wahania w krwinkach białych, toxo ujemne, kiła ujemne, żółtaczka ujemna, glukoza w normie, tsh norma. A czy wy robiłyście już cytomegalię i różyczkę?

Maganna witaj. Ja miałam usg potwierdzające ciąże, a teraz po 2 tyg kolejne żeby sprawdzić. Potem już chyba raz na miesiąc plus prenatalne pewnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #822539 przez aggi
MAniula to ciesz się że nie masz takich wahań smakowych jak np ja :D Ciągle ciągnęło mnie np do kurczaków z KFC a jak już mi je przywieźli to zjadłam 4 i miałam dość :P Lody to norma że mam smak na nie ;) Dzisiaj za to padło na chleb z pomidorem (cały dzień tylko to jadłam, na nic innego patrzeć nie umiałam! :dry: ) i jabłka na kolację :P Makabra :D ja jeszcze nie miałam toxo ani nic z tych rzeczy, na kolejnej wizycie dopiero dostanę skierowanie na wszystkie badania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822540 przez asienka87
Aggi haha, chyba sama jutro pobiegne po lody do sklepu, bo sama sie nakreciłam :laugh:

Maniula ja nie robiłam jeszcze ani na cytomegalię, ani różyczkę...a toxo IgG mi wyszła dodatnia..i lekarz kazał zrobić badanie na awidność, żeby sprawdzić czy toxo miałam np w dzieciństwie czy niedawno..ale wyszło już dawniej niż 3-4 miesiace , wiec jest wszystko w porządku :) morfologie miałam ok, cukier też, a kazał nam z mężem zrobić też badanie na hiv,ale to już dawno, jeszcze przed ciażą, i też wyszło wszystko ok. miałam tez robioną grupę krwi, zresztą razem z moim mężulkiem , bo mamy niezgodność współczynnika rh, ja mam "-", a on "+".. a badania prenatalne mamy mieć robione na następnej wizycie 29.01, bo to podobno sie robi w I trymestrze.. i polecił zrobienie wcześniej testu podwójnego z krwi, aby zwiększyć możliwość sprawdzenia wad płodu do ponad 90%... to na razie tyle:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #822548 przez aggi
asienka te prenatalne badania w I trymestrze?? mi nic lekarz jeszcze nie mówił a wizytę będę miała w 13t5d, może wtedy zrobi :S tak samo na badania mi dopiero wszystkie skierowanie da, póki co miałam mocz, morfologię, grupę krwi. I nic więcej


spadam spać bo padam na twarz :dry: dobranoc mamuśki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822561 przez MAniula
Widać każdy lekarz ma swój porządek ;)
Ja toxo nie mam ale mam kota i pracuje z kotami, muszę uważać.

Aggi to prenatalne to mam usg które lekarka kazała mi zarezerwować między 11 a 13t6d.
Więc termin mam ale na razie nie zaśmiecam tu datami:)

Pozdrowionka:) i spokojnej nocy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl