BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

10 lata 2 miesiąc temu #840834 przez malvi
Moja doktor prowadząca mówiła przede wszystkim o surowym mięsie i rybach, słodyczach, białym pieczywie, serach pleśniowych i napojach gazowanych, poza tym unikaniu słodzenia herbaty i kawy.

Ja zamiast kawy piję rano 1 INKĘ zbożową pół na pół z mlekiem :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840871 przez motylek05
Ja jak narazje nie mam problemu że spodniami,nawet powiedziała bym że schudlam ...

Co do kawy to ograniczylam do jednej delikatnej kawki dziennie,a było nawet ze 4 w ciągu dnia.w pierwszej ciąży nie piłam kawy bo miałam wysokie ciśnienie i bralam leki .
Staram się nie jeść surowego mięsa , serów plesniowych i napoje gazowane zdecydowanie nie. A tak to wszystko jadlam ...

Mój Aniołek 11tydz [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840989 przez Ania86
Malvi witaj :)
No mi koleżanka nagadała że absolutnie nie pić kawy, też wydawało mi się to dziwne, oczywiście nie jakąś "siekierę" ale taka słabsza raz dziennie wydaje mi się że można wypić. Ja dawniej to piłam po 3 i ciężko mi się przestawić :)
Lekarz powiedział mi żeby wyrzekać się serów typu feta, surowych jaj, musów, tiramisu i kolorowych gazowanych napoi a w III trymestrze owoców cytrusowych i orzechów ziemnych, ale to jeszcze duuużo czasu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840993 przez yoozia
mi lekarz powiedzial, ze jedna kawe dziennie spokojnie moge pic. byle nie czarna...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840998 przez malvi
Mi powiedziała, że mogę pić 2 dziennie, byle by były słabe i z mlekiem ;) ale przestawiłam się już na Inkę i 1 spokojnie mi wystarcza :)

Fakt, zapomniałam jeszcze o surowych jajkach ;)

A tak w ogóle to mam czasem tak, że chce mi się coś zjeść, ale nie wiem co, bo jak pomyślę o czymkolwiek to mam odruch wymiotny :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841003 przez julka
malvi napisał:

A tak w ogóle to mam czasem tak, że chce mi się coś zjeść, ale nie wiem co, bo jak pomyślę o czymkolwiek to mam odruch wymiotny :P


malvi wlasnie napisala definicje moich mdlosci! ;) na co spojrze to mnie lekko mdli.... Mam nadzieje ze gorzej nie bedzie ;)
A propos - dopisalam Cie do naszej listy :)

Dziewczynki - pikene wvatarki, jak od razu fajniej, osobiscie sie zrobilo :)

och, kawy inki nie znosze, pijde cienka rozpuszczalna, wszyscy mowia ze bezpieczna.

surowe mieso - toxoplazmoza
sery, musy, surowe ryby - listeria
surowe jaja - salmonella
ale czemu cytrusy? Ania, cos wiesz wiecej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #841006 przez gwiazdka2014
hej dziewczyny

właśnie wróciłam od lekarz, wyszło że to 5t4d :D i tak też wychodzi ze starań :) wiec coś ten mój suwaczek się myli :) Niestety na zdjęciu nie widać groszka, ale widziałam na ekranie :D

Kolejna wizyta 3 marca...

Julia ten lekarz to już inaczej mnie potraktował założył kartę, od razu lepiej.. Przepisał mi luteinę, mam zrobić wyniki :D Miałaś racje aby zmienić gina :)

Dziś jestem zmeczona...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841035 przez Kinga2424
Ja całą ciążę jadłam i fetę, i cytrusy i orzechy. Paulinka urodziła się zdrowa:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841036 przez Kinga2424
gwiazdka2014 napisał:

hej dziewczyny

właśnie wróciłam od lekarz, wyszło że to 5t4d :D i tak też wychodzi ze starań :) wiec coś ten mój suwaczek się myli :) Niestety na zdjęciu nie widać groszka, ale widziałam na ekranie :D

Kolejna wizyta 3 marca...

Julia ten lekarz to już inaczej mnie potraktował założył kartę, od razu lepiej.. Przepisał mi luteinę, mam zrobić wyniki :D Miałaś racje aby zmienić gina :)

Dziś jestem zmeczona...


Cieszę się, że u tego lekarza jest lepiej. Oby tak dalej. Mój organizm niestety nie przyswaja luteiny. Gdy ją brałam pod język, to ona nie zdążyła się do końca rozpuścić, a ja już wymiotowała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841044 przez Ania86
Julia nic więcej nie wiem tylko tak powiedział że w III trymestrze unikać cytrusów i tych orzechów ziemnych a ja nie dociekałam z tego stresu:)
Gwiazdka to super, że jesteś zadowolona z wizyty. Ja niestety jeszcze karty nie mam, lekarz powiedział że założy mi jak przyjdę następnym razem, wtedy też da skierowanie na badania itp:)
Już nie mogę się doczekać tego 3 marca:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #841071 przez gwiazdka2014
Ania86 ja też :) bo 3 mam kolejną wizytę, tylko że prywatnie ale teraz już widzę jak inaczej traktują człowieka :)

termin z usg mam na 16.10

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841093 przez monique1983
Julka - cytrusy i orzechy mogą być silnie alergizujące, dlatego niektórzy specjaliści, powołując się na ryzyko wystąpienia alergii u noworodków, zalecają ciężarnym, by zrezygnowały z nich już w 3. trymestrze ciąży. Ale zdania są podzielone.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #841100 przez julka
Gwiazdka - superowo :) a co tam widzialas na USG???

Monique, dzieki za wyjasnienie, dobrze wiedziec :) a Ty widze tak jak ja, wielowatkowa jestes ;)

Ania, sliczny masz avatarek, piekna psinka. Justinevy tez mi sie podoba :) slodkie to jest ze macie zdjecie z pupilkiem ustawione :) ja bym chciala miec takiego przyjaciela, ale na razie nie bedzie mi dane. Moze kiedys jak dziecko zechce ;)

aha, ja tez nie mam karty ciazy zalozonej jeszcze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841108 przez monique1983
Julka - bo Wy jesteście od nas (Ty i Gwiazdka, mam na myśli z testów) to sprawdzam co u Was słychać :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841150 przez Caroina
Witajcie wszystkie przyszłe mamusie i oczywiście GRATULACJE!! :)

Właśnie trafiłam na to forum i postanawiam się do Was przyłączyć.
Mam nadzieje, że będę mogła wspólnie się cieszyć rozwijającą ciążą do października.
Piszę tak ponieważ jestem już po 1 poronieniu (w 9tc).
Druga ciąża na szczęście zakończyła się sukcesem, ale nie obyło się bez progesteronu w tabletkach i wylegiwaniu przez 1 trymestr.
Obecnie zaczynam 6tc, termin wg.obliczeń wypada na 19.10.2014r.
Wizytę mam dopiero 24.02 więc puki co jestem bez tabletek wspomagających i wszystko było ok do dziś.
Popołudniu pojawiły się bóle brzucha.
Na forach czytam, że to normalne.

Czy któeaś z Was tak ma?

Do Julka: 9.10. z mężem mamy rocznicę ślubu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl