BezpiecznaCiaza112023

POZNAŃ- jaki szpital wybrać???

13 lata 9 miesiąc temu #20763 przez aslani
Kochane dziewczyny
Za kilka miesięcy czeka mnie TEN dzień. Jeśli macie jakieś uwagi na temat poznańskich szpitali, to proszę: piszcie śmiało. Będę wdzięczna. Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #20787 przez sylwus136
Ja powiem Ci tak rodziłam na Polnej>
szpital ten ma wiele opini i kazda jest inna.
zalezy wszystko od tego na jakich lekarzy trafisz...sąna prawde super (ja na takich trafiłam)ale sątez tacy z którymi az sie nie chce pracować- tak mi powiedział lekarz który przyjmował mi poród.Ja miałam tam znajomą wiec choc nie było miejsc zostałam przyjeta.z 5 godzin lezałam na korytarzu czekajac na sale ale powiem ze dobrze sie mna opiekowali a co ciekawe tez studenci.Poswiecali mi mnóstwo czasu,pytali sie czy nie chce siusiu,chodzili ze mna po korytarzu w ta i spowrotem byle rozwarcie sie powiekszyło.Miałam tez cwiczenia na piłce.Sale porodowe są śliczne( zielone w piekne kwiaty ) wiec az chce sie tam rodzic.
Moj mały urodził sie w zielonych wodach( bo zrobił sobie kupe w brzuchu) wiec była szybka akcja przetykania go rurkami.w 1 minucie dostał 9 a w 3 juz 10 :)Dlatego ze miałam wiekie ciecie to szyta byłam z około 40 minut.Maz mi towarzyszył przy porodzie (placil 150zł)Nie miłe były tylko te pielengniarki ktore wiozły mnie na maja sale ( takie młode laleczki które uwazały sie za swietosc) ale cała reszta obsługi oki :) codziennie od 5 rano mierzenie cisnienia,temperatury,potem obchód najpierw pielegniarki,potem pediatrzy,potem obchód głównego lekarza,potem babki od laktacji,babki od słuchu.Duzo tego ale potrzebne.Cos około 21 maluchy były kąpane :)
tomoje odczucia jesli chodzi o polna.

slyszalam ze dobry jest tez szpital sw.rodziny -moje kuzynki tam rodziły i są z adowolone z czego maluchem wiecej opiekuja sie pielengniarki niz ty i przez to zdobywasz mniejsze doswiadczenie co innego jest na polnej.

innych szpitali nie znam ale mam nadzieje ze pomogłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu - 13 lata 6 miesiąc temu #30256 przez gosia_ann
Termin porodu mam na 8 stycznia 2011. Też chcę rodzić w Szpitalu Św. Rodziny. Podobno jest ok, ale szczegułów niestety nie znam. Zależy mi na porodzie rodzinnym, ale nie wiem czy jest od odpłatny?

Trochę czytałam w internecie i natknęłam się na ten artykuł (z 2006 roku):
www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,82307,3275713.html

Po jego przeczytaniu doszłam do wniosku, że Klinika Św. Rodziny w Poznaniu to chyba dobry wybór. Niebawem przejdę się do szpitala, żeby wypytać co i jak ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #33099 przez sunaja21
moja kumpela rodzila w sw. rodzinie i sobie chwalila!co prawda porod rodzinny jest drogi bo kasuja 300zl!
ja bede rodzic na raszei tam porod rodzinnny kosztuje 50zl i jest super obsluga!moj gin tam pracuje lezalam tam 3 razy i wiem ze warto!


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #33429 przez gosia_ann
Zrobiłam mały wywiad środowiskowy w szpitalu św. rodziny.

Sale do porodu rodzinnego są 3, w tym jedna bezpłatna. Można napisać wniosek u udostępnienie darmowej sali porodowej. Jeśli akurat będzie dostępna to nie ma problemu, a jeśli nie to faktycznie poród rodzinny kosztuje 300 zł.

Odwiedziny po porodzie, to odbywają się one na korytarzu, zatem bez udziału maleństwa.

Do szpitala nie trzeba brać niczego dla dzidziusia - wszytsko gwarantuje szpital. Uważam jednak że warto mieć ze sobą chusteczki nawilżające, kilka pieluszek i krem do pupy maluszka.

Anestezjolog jest cały czas na miejscu, więc nie będzie problemu ze znieczuleniem (nie wiem czy za zzo się płaci bo nie pytałam).

Jak coś mi się jeszcze przypomni istotnego to napiszę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #33438 przez bewipo
300 zł to sporo! Jesteś pewna, że wogóle dają tam zzo, słyszałam, że ciężko z tym. Lepiej się zorientować dokładnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #33517 przez sunaja21
co do sw. rodziny to zzo jest platne tak samo jak na raszei ok 300-400zl tylko z ta roznica ze w sw. rodzinie robia na prosbe mamy bo maja anestezjologow duzo a na raszei nie tylko jesli jest wolny anestezjolog!
ciuszki daja ale chusteczki i pieluszki swoje!


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #34145 przez gosia_ann
O cenę zzo w św rodzinie nie pytałam, ale wiem, że to znieczulenie dają. Pogadam z lekarzem i dam znać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #37557 przez gosia_ann
W Raszei nie dają zzo bo właśnie pytałam! Poród rodzinny za 50 zł. Sale super wyposażone: piłka, materac, lina, drabinki, worek sako i łazienka z wanną. W pierwszej fazie porodu można korzystać z wanny, chodzić itp, rodzi się jednak na łóżku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87288 przez aska27
Dziewczyny a "wynajmujecie" sobie położną do porodu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87477 przez sunaja21
ja rodzilam na raszei powiem szczerze ze na poczatku myslalam o tym bo starsznie sie balam ale kilka moich znajomych w tym takze siostra rodzily w tym szpitalu i mowily ze super polozne sa i jest to zbedne no i posluchalam doswiadczonych i teraz z reka na sercu stwierdzam ze dobrze ze jej nie wynajelam bo personel jest super :) naprawde polecam ten szpital :) pod wzgledem podejscia do pacjenta jak i sali porodowej no i samego oddzialu po mega remoncie :)
aha a co do zzo to faktycznie tam nie podaja- brak doadatkowych anestezjologow ale jest mozliwosc jak sie ktos uprze ze moze sobie lekarza zalatwic i wtedy nie ma problemu - ja osobisiec rodzialm bez znieczulena i przezyla i mysle o kolejnym dziecku wiec chyba nie jest tak zle :)


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87574 przez aslani
Rodziłam na Polnej. Zajęto się mną dobrze, trafiłam na miłą położną. Problem w tym, że obsługiwała kilka sal, więc często zostawałam sama. Brakowało mi osoby na stałe. Teraz wiem, że jak będę miała kasę to do następnego porodu wynajmę własną położną. Mąż na porodówce to według mnie przesada. Byłam i jestem zadowolona, że nie musiał mnie oglądać. A ja jego, heheh.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 dni temu - 13 lata 6 dni temu #88970 przez aska27
aslani mój mąż bardzo by chciał uczestniczyć w porodzie,ale powiedziałam mu stanowcze nie... wszystko w swoim czasie.

A co do wyboru szpitala..mimo,ze mieszkam w Poznaniu to nie planuję tutaj rodzić, wybrałam szpital w Pleszewie blisko rodziny, rodziców :blink: tutaj jesteśmy sami.. wolałabym więc w tym czasie być bliżej bliskich. Ale czasami moze sie tak zdażyć,ze urodze w Poznaniu, tak więc w razie czego myślę o Raszei lub ewentualnie o św. Rodzinie. Cały czas jednak szukam położnej ze szpitala Raszei,ale słyszałam,ze ciezko jest tam się "dostac".

www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #141563 przez Ginger
Ja rodziłam w RASZEI w marcu 2011.
Jestem bardzo zadowolona.
Sale nowiutkie, bardzo dobrze wyposażone. Sama korzystałam z wanny podczas porodu.
Caly czas była przy mnie położna (bardzo młoda dziewczyna) i spokojnie wszystko tłumaczyła, bardzo delikatnie wszystko mówiła i pomagała i uśmiechała się (rodziłam w nocy :) )
Lekarze bardzo uprzejmi, położne i lekarze pediatrzy zawsze znaleźli czas żeby wyjaśnić wszystko o co pytałam.
Poród rodzinny 50zł, ja rodziłam bez znieczulenia i dałam radę :)
Opieka poporodowa bardzo subtelna.
Czułam się dobrze. Nie dali odczuć że jestem jedną z wielu.
Laktator w szpitalu i możliwość korzystania z niego jeśli maluszek zostaje w szpitalu a mama wychodzi do domu (tak ze mną właśnie było).
Odwiedziny 0d 14 do 19.
Do maluszka można wchodzić o każdej porze dnia i nocy, a w odwiedziny wpuszczany jest tylko tatuś.
GORĄCO POLECAM.



W końcu jesteśmy w Trójeczkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #141657 przez sylwus136
Ginger a tak z ciekawości spytam leżałaś z małym na sali czy osobno ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl