BezpiecznaCiaza112023

kapiele z dzieckiem

14 lata 4 miesiąc temu #156 przez kasiora
hej. jak myslicie chciala bym zaczac sie kapac z moim synkiem ma 6 m-c.
czy jest to zdrowe? no wiecie chodzi mi o to ze jednak on bedzie siedzial w mojej wodzie w wannie. co wogole sadzicie o wspolnych kapielach??

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #444 przez Paula
Hmmm... no właśnie ciężki temat... ja zaczęłam wspólne kąpiele gdy malec miał 16 miesięcy.
Wcześniej trzymałam go na kolankach w wannie i robiłam nam mini prysznic, ale to tak dla zabawy.

Mama 17-miesięcznego maluszka, namiętnie połykająca kwas foliowy by synek miał siostrzyczkę lub braciszka :-) Tak było kiedyś - teraz już z dwójeczką pod pachą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #468 przez kasiora
znalazlam bardzo ciekawy artykul na ten temat, skopjowalam najwazniejsze :


"Już w ósmym tygodniu życia dziecka możemy się pokusić o wspólną kąpiel w wannie. Jednak nawet jeżeli dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć, ani na moment nie możemy zostawić go samego w wannie! Pamiętaj, że mokre ciało szybko się wychładza, dlatego przed kąpielą w wannie należy ogrzać łazienkę. Temperatura wody nie może być większa niż 37-39 stopni. Jeśli kąpiel trwa długo, co jakiś czas dolewamy ciepłej wody. Dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa na dno wanny można położyć matę antypoślizgową.
Przy wchodzeniu do wanny trzymaj dziecko jedną ręką, natomiast drugą asekuruj swoją pozycję. Możesz skorzystać przy tym z pomocy partnera. Usiądź w wannie i oprzyj o swoją klatkę piersiową plecy dziecka. Powinno ono siedzieć na twoim brzuchu i udach. Podtrzymuj go pod pupą i pod brodą. W zależności od potrzeb malucha możesz przyjąć pozycję siedzącą lub półleżącą. Powoli zanurzaj w wodzie swoją pociechę.
Inną dogodną pozycją do kąpieli w dużej wannie jest ułożenie dziecka przodem do siebie. Jego plecki opierają się wówczas na zgiętych w kolanach nogach rodzica. Dzięki temu łatwo umyć maluchowi rączki i stópki. Delikatnie podnosząc lub opuszczając swoje złączone uda możesz kontrolować stopień zanurzenia dziecka w wodzie. Pupa malca opiera się o brzuch rodzica, dzięki czemu nawet jeśli dziecko wierzga nóżkami, nie będzie miał możliwości odepchnąć się nimi od twojego tułowia.
Powolnymi, delikatnymi ruchami jednej ręki obmywamy całe ciałko dziecka. Drugą ręką przytrzymujemy go, aby nie mógł ześliznąć się z naszych ud. Myjemy główkę dziecka łagodnym szamponem dla niemowląt. Spłukując ją należy przesuwać dłoń od czoła do tyłu i na boki.
Po etapie pielęgnacji czas na odrobinę zabawy. Ułóż dziecko przodem do siebie, umieszczając je za swoimi ugiętymi kolanami w taki sposób, aby jego brzuszek opierał się na twoich udach. Delikatnie przesuwaj swoje nogi w prawo i lewo. Dzięki temu malec poczuje ruch wody, co sprawi mu dużą przyjemność.
Wychodząc z wanny wynoś z niej dziecko w taki sam sposób, jak podczas wchodzenia dowody. Pamiętaj, aby unikać przeciągów i nie przenosić dziecka do innego pomieszczenia przed osuszeniem jego ciała i ubraniem. Natychmiast po wyjściu z wody owiń dziecko ręcznikiem i osusz jego skórę."


wiec juz znalazlam odp na swoje pytanie :P

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #664 przez poli
Jeśli nie masz żadnej infekcji, to weź prysznic przed dzieckiem i wskakuj do wody :)
A z 4 miesięcznym dzieckiem na basen chodziłam :) Więc nie ma obaw przed wanną. Do wanny właziłam z trzymiesięczniakiem i to najwspanialesze chwile poza porodem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #700 przez kasiora
wczoraj mielismy wspólną kąpiel ale maly niebardzo byl zachwycony, troszke sie bal...
zobaczymy jak bedzie nastepnym razem :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #995 przez Agatha_
mój jest w podobnym wieku i uwielbia się kąpac ze mną albo ze swoim tatusiem mamy nawet takie specjalne siedzonko do wanny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1012 przez kasiora
no wlasnie tez myslalam o tym siedzonku do wanny. wieksza swoboda do zabawy dla dziecka i przedewszystkim bezpieczniej.

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1017 przez tysia178
o kurczę:) mój synek ma 5 miesięcy :) też z chęcią spróbuję tej kąpieli wspólnej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1968 przez czarna28
my spróbowalismy sie wspólnie kapać jak mały miał 4 miesiące i podobało mu sie wtedy bardzo.Teraz mu sie cos odmieniło ma 6 miesięcy i nie da rady sie z nim kapać tak płacze...woli swoja wanienke:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1996 przez Scholastyka21
a ja nie mam tego problemu bo mam prysznic, ale żałuję bo
uważam że kąpiele z dzieckiem to nic złego a można się świetnie przy tym bawić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2219 przez tysia
wspólne kąpiele są switne z naszą pociechą ale przed wejsciem z nim do wanny ty sie przepłukaj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12069 przez Kathi
ja to troszke sie boję że mój mały bardziej bedzie zainteresowaniem ciumkaniem cyca niż kąpielą hahaha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12247 przez Agnieszka
trochę czasu mnie nie było bo wyjechaliśmy do domu na święta, i właśnie miałam okazję w końcu razem z Alą się pierwszy raz popluskać w wannie;) najpierw ją normalnie umyłam trzymając położona na kolanach, a potem było trochę zabawy,niesamowite jak się cieszyła, machała nóżkami jak by miała pływać i była bardzo zadowolona! szkoda ze nie mamy częściej możliwości takiej kąpieli, nie ma porównania z myciem w wanience



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu - 14 lata 1 tydzień temu #12261 przez Manga
Wspólne kąpiele są super!
U nas zaczęło się przed pierwszym pójściem na basen, żeby sprawdzić, czy lubi "dużą" wodę (zawsze to więcej niż w małej wanience) - Żółwik miał wtedy 4 miesiące.
A później, gdy już nurkował na basenie, kąpaliśmy się z nim bardzo swobodnie - np. leżał sobie na brzuszku, bez obaw, że się np. zachłyśnie wodą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12264 przez Madzia89862
my mamy niestety tylko prysznic:(a szkoda:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl