BezpiecznaCiaza112023

pchacze-małymi kroczkami

12 lata 6 miesiąc temu #216574 przez ifka
oj mam nadzieję,że gdzieś nie przegapiłam takiego wątku, bo moderator zaraz mi nununu zrobi :) :dry: :S ,jeśli tak to z góry biję się w pierś :blink: .

Nasunęła mi się ostatnio myśl związana z pchaczem.Tak się zastanawiam czy to byłaby dobra inwestycja :unsure: ,czy one w ogóle się sprawdzają, nie koniecznie typowe pchacze,można je świetnie czymś zastąpić,ale czy mają one w ogóle rację bytu?Dziś byłam u znajomej, ma rocznego synka.Powiedziałam jej,że zastanawiam się nad pchaczem, ona przyniosła ten ,który mają oni-jakiś tam v-tech`a.Powiedziała,że jej synka w ogóle nie zainteresował i,że szybko się rozpędza. Obejrzałam go i faktycznie jakaś tam blokada kółek jest,ale sunie do przodu (może też dlatego,że mają panele i teraz czytam,że to nie blokada tylko spowolnienie) i co najgorsze ten cały pchacz jest wywrotny :huh: , nie wiem czy to od rodzaju zależy, wykonania itp.,ale jak tylko Lena bardziej się na nim oparła to leciał do przodu jak długi. :S .A niby dla dziecka ma być pomocne :huh: i co najważniejsze bezpieczne. Lenie pchacz przypadł do gustu, stała przy nim, naciskała te wszystkie "bajery" i troszke "drepneła". Macie pchacze, pchacze-jeździki, polecacie, odradzacie, od kiedy, jaki, dlaczego ? :)


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216643 przez sylwus136
ja nie używałam ani pchacza ani chodzika ani żadnej pomocy.Mój mały sam sie nauczył chodzić i jestem z tego zadowolona. Ja wychodzę z założenia że jesli dziecko ma chodzić to i tak będzie.Dla mnie takie gadżety to zbędna rzecz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216646 przez Martynka__89
szafka.pl/c550719-interaktywny-jezdzik-pchacz-smiki.html My mamy taki, ale tylko się kurzy. Mateusz woli SAM dreptać bez wspomagaczy. Więc żałuje tego zakupy, na początku parę dni się interesował ale teraz tylko zabiera miejsce :( Zastanawiam się nawet nad sprzedażą.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216716 przez natmur11
watek jakis byl ale nie wiem jaka nazwe nosil:)
co do pchacza kupilam z wyprzedazy biedronkowych za 50zl. stal opart o sciane i mala sie przy nim bawila.
a co do zadania pchacza. nie jest to zabawka dla dziecka ktore nei potrafi chodzic i napewno nie jest on do nauki chodzenia. maluchom najwygodniej stawia sie pierwsze kroki przy meblach a nie przy ruchomych sprzetach. a jak dziecko juz chodzi to i pchacz nie potrzebny. Wyobrazmy sobie takiego malucha przy pchaczu przeciez on odjedzie a maluch sie przewroci. no i nie liczmy na to ze dzieciatko zacznie od razu chodzic za pomoca pchacza po calym domu bo caly proces chodzenia to pojedyncze kroczki.
ja sie uparlam na pchacza i dobrze ze kupilam go na polowe z bratowa i jej go oddalam bo jakbym go kupila za normalna cene to szkoda kasy i zdrowia. lepiej chyba od razu kupic malyu wozeczek dla lalek.
Klaudia dostala taki polskiej produkcji ciezki dosyc i stabilny wiec moze spojonie oprzec sie o niego i sie nie przewroci. a powiem wiecej klaudii nawet zdarzylo sie do niego wejsc i wytrzymal obciazenie 13kg:D:D jestem badzo zadowolona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #216720 przez Asiersa
Ja kupiłam pchacz, z którego można zrobić stolik edukacyjny :)
Sam pchacz Tomka nie interesuje, ale stoliczkiem ślicznie się bawi :)
Nie będę doradzać ani odradzać, bo u nas do chodzenia się nie sprawdził, ale do zabawy jest świetny :)
Tak jak napisała natmur, Tomkowi lepiej chodzi się przy meblach niż za pomocą tego pchacza :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216748 przez ifka
i wlaśnie o takie konkrety mi chodziło dziewczyny :).obserwuję postępy Lenki i widzę,że ona doskonale radzi sobie właśnie przy meblach;podciąga się, wstaje i robi po parę kroczków :lol: ,dlatego mimo wszelkiej machiny napędzającej odpuszczę sobie zakup tegoż "wynalazku" i w trochę późniejszym terminie zaopatrzymy się w wózeczek :laugh: . Mamy stojak gimnastyczny i przy nim robi różne eksperymenty,więc póki co chyba wystarczy :) .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #223808 przez mamamia
ja kupilam synkowi pchacz firmy SMOBY z serii cartoons i jest super.
synek chodzi przy nim od 10 miesiaca.
ma on wolniejsze koleczka, dzieki czemu nie "leci" jak wariat :) ma rowniez koszyk z sorterem, wiec dziecko moze sie przy nim pobawic.

polecam :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #223822 przez ifka
też go oglądałam jak się zastanawiałam i odniosłam wrażenie,że jest z grupy tych bardziej stabilnych właśnie :)


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #223952 przez Emme
ja zwlekałam z kupnem i jak widać wyszło to nam na dobre :D
Tola miała 10 miesięcy i 1 dzień kiedy postawiła pierwsze samodzielne kroki i już poszło :)
Mamy wózek plastikowy dla lalek, ale nie dawałam jej wcześniej i ona też nie była zainteresowana. dopiero jak zaczęła stabilniej chodzić to zaczęła się nim bawić coś na zasadzie pchacza. Miała wcześniej okazję wypróbować u starszego kolegi pchacz i umiała się nim posłużyć, ale za to ja biegałam za nią ;) właściwie "biegła" z nim do momentu napotkania jakiejś przeszkody, więc może bardziej działało to na zasadzie gonienia go, żeby się nie przewrócić. Kolega wciąż używa, boi się bez niego zrobić kroczki, choć przy meblach dosłownie biega- być może właśnie przez to, że zawsze "liczył" na pchacz teraz boi się samodzielnie chodzić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #223972 przez Martuś84
U nas pchacz sprawdza się rewelacyjnie, Maciu dyla przy nim jak nie wiem, zaraz wstawie link jaki my mamy pchacz
allegro.pl/fisher-price-k6670-edukacyjny...bus-i1885850594.html

jest bardzo stabilny wbrew pozorom :) Polecam, ja piszę jeszcze na innym forum i tam co druga dziewczyna ma własnie ten pchacz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #223977 przez ifka
je jednak póki co raczej odpuszczę :) ,Lena jest samodzielna mobilnie przy mebelkach,to chyba wszytko idzie w dobrym kierunku :blink:


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #227140 przez Martuś84
Maciuś dyla przy meblach odkąd skończył 7 miesięcy, ale sam nie ruszał na nóżkach, a odkąd ma pchacz przemieszcza się po całym domu sam, wiec lada moment pewnie zacznie chodzić.
Bo już jutro kończy 10 miesięcy mój synuś:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #227863 przez madziaska
Dziewczyny nie ma co przyspeszac procesu chodzenia dziecka, chociaz pachacze (w odroznieniu do chodzikow) popieram. Im dziecko dluzej raczkuje tym lepiej dla jego pozniejszego rozwoju ( chodzi mi o ruchy naprzemienne). Wiec nie zawsze wczesniej oznacza lepiej, korzystniej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #227879 przez hanyap
wpadnij na ponizszą stronkę:
wrolimamy.pl/2011/10/27/test-zabawki-has...yskool-skuter-31937/

ponoć nie ślizga się po panelach
fisher price- my dostaniemy w spadku po "kuzynach" podobno był ok- a dzieciaki na peno długo sie nim bawiły- to starszy model 3w1 chodzik jezdzik pchacz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #227976 przez monicca85
my mamy pchacz v-tech'a i poki co sprawdza sie gdy stoi przy scianie i Lena przelacza rozne melodyjki.Dopiero stawia pierwsze kroki przy meblach.Raz probowala za pomoca tego urzadzenia ale gnalo jak szalone,wiec na razie czekamy na jej pierwsze samodzielne kroki a pozniej moze bedzie sobie pchac ta zabawke:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl