BezpiecznaCiaza112023

Nosidełko. Tak czy Nie?

13 lata 3 miesiąc temu #52640 przez Emme
Zastanawiam się nad kupnem nosidełka, jednak słyszałam wiele negatywnych opinii (że to zbyt duże obciążenie dla bioderek, kręgosłupa itp.) Wiem, że są nosidełka już od 0 miesięcy, ale jakoś się go obawiam, ale z drugiej strony czasem wiele by ułatwiło.
Co Wy o tym sądzicie? Może minusów jest zbyt wiele?

Wiem, że alternatywą jest chusta, ale póki co rozważam kupno nosidełka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52652 przez jedynaczka
Emme ja używałam nosidełka w zimie czyli mniej więcej od 4 do 8 miesiąca Mikołaja, gdy chciałam z nim wyjść na szybko do sklepu, lub przejść do znajomych z bloku do bloku. Na spacery nie zabierałam go w nosidełku, jedynie w wózku, bo tak jest wygodniej.
Jak dla mnie przydatne było nosidełko, szybko można dziecko włożyć oraz wyciągnąć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52706 przez natmur11
ja mialam nosidelko ale klaudie mialam w nim raz- przy przymiarce, na poczatku balabym sie bo wydaje mi sie ze dziecko miesieczne jest jeszcze za malutkie do nosidelka i nie bardzo wygodnie mu, jak byla starsza co ja przymierzalam do niego tez wydawala mi sie jakas hmm powyginana a potem jak miala z 5 miesiecy na sam widok zaczela plakac wiec juz jej nie meczylam. nosidelko oddalam bratowej moze ona zrobi z niego uzytek jakis. jak kiedys bede miala jeszcze dziecko to napewno nie kupie nosidelka pomysle moze o chuscie bo po tym co wyczytalam ostatnio jakos sie do niej przekonalam bardziej,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52785 przez martela89
Ja mam nosidełko z womara ale mam je od 3 mies i małą nosiłam w nim 3 razy bo to tylko jak szłam szybko gdzieś. Jest to wygodne ale nie na długo ja wolę wózek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52789 przez Emme
Póki co, nie chciałabym go używać, bo Tola jest za mała. Ale tak jak z chodzikami jest wiele negatywnych opinii, tak i z nosidełkami. Nie wiem czy nie są zbyt obciążające dla kręgosłupa i bioderek. A i wiele osób posiadało, ale nie używało bo wcale tak praktycznie nie było jak i się zapowiadało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52800 przez natmur11
no mnie wlasnie zastanawialo czy one sa naprawde tak dobre bo jednak ciezar ciala jest utrzymany podobnie jak w chodzikach. jesli chodziki sa szkodliwe dla starszakow to co dopiero dla noworodka. klaudia miala 2 miesiace jak ja przymierzalam po raz pierwszy, potem jak miala 5 nie chciala nawet dac sie w nie zapiac. teraz napewno juz by w nim nie usiedziala

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52871 przez jedynaczka
w życiu nie włożyłabym noworodka do nosidełka, dziecko musie być już w miare stabilne!
zrszetą tak ja napisałam, na krótkie przejście jest idealne, na dłuże wózek zdecydowanie, jeśli chodzi o jakiekolwiek noszenie po domu w tym dziecka, to nie wyobrażam sobie, na pewno nie byłoby wygodne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52872 przez martela89
Moja jak ją nosiłam była grzeczna i zaraz zasypiała.

W chodziku jest trochę inaczej bo dziecko jeszcze ma możliwość stanięcia na nóżki i odciążenie kręgosłupa.

Ja teraz jak bym miała kupować to wybrała bym chustę ale mała ma już 5 mies więc mi się za bardzo nie opłaca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #65474 przez Pesta
chyba raczej jest tak, ze nosidelka sa od 3 miesiaca zycia dzieciaczka a nie od urodzenia, przynajmniej ja tak mam i tak jest zalecane a nosze w nosidelku z Womar
mozna nosic w roznych pozycjach w polezacej i lezacej na poczatek a pozniej jak juz cialko malucha jest bardziej stabilne mozna nosic pionowo, tak pisze producent i tak mowila mi ortopeda corci
ogolnie praktyczna i przydatna rzecz takie nosidelko, nie wydalabym napewno 400 zl na markowe a z Womaru jest nasze krajowe i praktycznie takie samo w jakosci i wygladzie, wiem bo przymierzalam oba
takze malej jest wygodnie i bezpiecznie, praktycznie zasypia jak sie ja wklada do srodka i spaceruje, bylismy w grudniu u znajomych w Madrycie i bardzo nam sie przydalo
takze polecam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002008 przez tomanek
Podobnie u mnie. Na http://www.babystore24.pl dostaliśmy nosidełko, które do dziś w rodzinie funkcjonuje u innego dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002012 przez Brukselka
Emme Nosidełka są zalecane od wieku, kiedy dziecko stabilnie się trzyma, więc tak w okolicach 6. mies. Jeśli do tego czasu chcesz nosić dziecko, pozostaje Ci chusta. Oba warianty polecam, bo miałam wypróbowane.
Co do chusty, polecam tkane, my mieliśmy little frog (polska firma) i się sprawdziła. Ważne, żeby nosić dobrze. Tu masz wskazówkę:



Co do nosidła, to polecam naprawdę od ok. 6. miesiąca. Jest ich wiele, należy kupić wyłącznie ergonomiczne. Uwaga! Niektóre firmy piszą, że ich nosidła są takie, ale naprawdę nawet obok ergo. nie leżały. Przestrzegam przed nosidłem babybjorn, bo nie jest ergonomiczne. Warto o nim poczytać:
bubinkowo.blogspot.com/2013/08/nosido-vs-wisiado.html
To klasyczne wisiadło. Nigdy nie wolno nosić przodem do otoczenia i już :P
My mamy nosidło tula: www.babytula.pl/products/colorwheel-nosidelko-ergonomiczne-tula . Na początku stosowaliśmy z wkładką dla niemowląt (podnosi), teraz (20 mies.) nosimy już bez. Można nosić z przodu i na plecach. Córka zasypiała jak anioł. Teraz szaleje w nim na spacerach.

I tyle. Miłego noszenia. Jakby co, pisz :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002014 przez Brukselka
Dodam jeszcze, że córka miała dysplazję bioderek i temat bioder mamy obcykany. Jeśli tylko dobrze nosisz, nie ma żadnych przeciwwskazań.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1024919 przez Halinka
Nosidełka zaprojektowane zgodne z zaleceniami położnych - foteliki-cybex.pl/kategoria-produktu/nosidelka/
Może warto sprawdzić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040362 przez Quake
Ciekawy i bardzo przydatny temat i informacje, z pewnością jest to warte zapamiętania, bo ja rozważałam właśnie chustę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051009 przez antosia
Zdecydowanie coś z markowych, zobacz - pontipino.pl/pol_m_Poza-Domem_Nosidelka-362.html
Uwierz mi, że akurat w przypadku nosidełek, pod względem wygody jest to mega zróżnicowane.
Wcale nie wszystkie rozwiązania tą wygodę zapewniają.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl