BezpiecznaCiaza112023

NOCNIK :)

14 lata 1 miesiąc temu #7471 przez kasiora
Dziewczyny jak myslicie kiedy zaczac sadzac dziecko na nocnik? :unsure:
moj maly w czerwcu bedzie mial roczek i myslalam ze zaczne go sadzac :) i nie wiem czy nie za szybko :unsure: ale jak nie zaczne na wakacje to kiedy ma sie nauczyc :unsure: :laugh: sama juz nie wiem :huh:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7472 przez Mirella
Kiedyś oglądałam taki program, gdzie pediatra powiedziała, że dziecko można sadzać na nocnik jak się nauczy stabilnie siedzieć, czyli w przypadku Gabrielka to chyba już? :) Ja właśnie przymierzam się do kupna nocnika :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7476 przez Moniq
Mirella ma rację można zacząć sadzać dziecko na nocnik jak stabilnie siedzi, na początku niech się z nim oswaja, czyli można sadzać w ubranku, dziecko może się bawić na nocniku, a dopiero potem zacząć sadzać bez pieluszki; tak żeby na początek dziecko nie bało się nocniczka. Kasiora myślę że możesz spokojnie kupić nocniczek żeby mały się z nim oswajał :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7478 przez Moniq
Moniq napisał:

Mirella ma rację można zacząć sadzać dziecko na nocnik jak stabilnie siedzi, na początku niech się z nim oswaja, czyli można sadzać w ubranku, dziecko może się bawić na nocniku, a dopiero potem zacząć sadzać bez pieluszki; tak żeby na początek dziecko nie bało się nocniczka. Kasiora myślę że możesz spokojnie kupić nocniczek żeby mały się z nim oswajał :)

wiecie, że nawet 9 miesięczne dziecko jest w stanie dać znać że chce siku ale nie potrafi utrzymać jeszcze ani chwilki, czyli daje znać że już robi?? :laugh:
ale takie 15 miesięczne już jest w stanie przez chwilę kontrolować siusianie :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #7479 przez kasiora
mysle ze kupie juz nocnik :) ale teraz zaczyna sie problem, jaki ? :unsure:
taki zwykly, czy ten z pozytwyka (jak dziecko zrobi siku to gra), widzialam tez takie co wygladaja jak prawdziwe kibelki :laugh: :unsure:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7483 przez jamro
czesc dziewczyny jesli chodzi o nocnik to nie ma rady :S moj synek ma 14 miesiecy i dopiero uczy sie siusiac do nocnika wczesnie gdy go sadzalam w ubrankach strasznie plakal i w koncu zaczal bac sie nocnika wiec nie ma znaczenia czy dziecko sadza sie gdy zacznie dobrze siedziec po prostu trzeba miec durzo cierpliwosci i podchodzic do tego jak do zabawy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7487 przez _aga86_
Ja rowniez slyszalam, ze mozna zaczac oswajac dziecko z nocnikiem jak tylko zacznie stabilnie siedziec:) A co do typu nocnika to mysle, ze na poczatek ten z pozytywka bylby niezly:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7488 przez kasiora
faktycznie ten z pozytywka bedzie dobry :woohoo: , jak uda mu sie cos zrobic bedzie gral :lol: , moze go to zaciekawi /zainteresuje, bo nie chcialabym go zrazic do nocnika zeby sie go bal :pinch: tak jak pisala o tym jarmo ;)
bedziemy probowac :silly:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #7560 przez andziaa35
ja wybieralam z synkiem nocniczek :) narazie tylko sie bawi bo pierwsze proby nie wyszly najlepiej... Podobno najlepiej jak dziecko sygnalizuje swoje potrzeby i potrafi porozumiec sie z nami... najczesciej jest to ok 18 m-ca wtedy juz po niecalym tygodniu dziecko nauczy sie korzystac z nocniczka. dziecko musi skojarzyc ze po siusianiu ma mokro trzeba zamienic pampersy na tetrowe albo wogole przestac zakladac. Ja zaczynam jak zrobi sie cieplutko, niech maly biega w samych majtkach mam nadzieje ze szybko pojdzie :)
moze to za pozno dla niektorych ale wydaje mi sie ze bedzie to najlepszy czas :)
ale mysle ze bez wzgledu na wiek letnia pora bedzie odpowiednia tak wiec probuj Kasiora :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #12067 przez Kathi
rzeczywiście pora letnia to dobry okres na naukę jednak chyba tylko tych starszych dzieci, bo wydaje mi sie z ete młodsze nie skojarzą ze maja mokro bo nasiusiały w majciochy a nie w nocniczek. Jezeli chodzi o sam nocniczek to ja chyba wybiore standardowy bo jak mi mały zerżnie kupola a nocniczek zacznie grać to nie chciałabyum aby zaczął grzebac i szukac co tam gra, albo zerwal sie i uciekł z brudnym kuperkiem. Uważam ze każde dziecko jest inne i u jednego można zacząć naukę wcześniej a u drugiego później. 18 m-cy według mnie to ostatni dzwonek, ale to tylko moje zdanie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #12262 przez Manga
Mój synek zaczął sygnalizować i siusiać do nocniczka w wieku 10 miesięcy. Nie potrafi jeszcze mówić, więc po prostu biegnie do nocnika i go wyciąga z kącika.

Nie uczyłam go tego, bo uważałam, że aby zacząć trening czystości, dziecko musi być starsze (żeby było świadome). Jedyne co robiłam, to raz na 2 - 3 dni oswajałam Żółwika z nocniczkiem. I gdy raz się do niego przypadkowo wysiuisiał, zagrała melodyjka, ja zaczęłam bić brawo, to widocznie mu się to tak spodobało, że nagle, zaczął po prostu z nocnika korzystać.

A ja jestem oczywiście baaaardzo dumna ze swojego dziecka!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #12280 przez Kathi
super Manga, gratuluje dzidziusiowi i dumnej mamusi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #12282 przez ilona
Manga ja tez gratuluję jakby nie było sukcesu z nocniczkiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #12291 przez Manga
Dzięki Dziewczyny!
Ale tak jak pisałam, niewiele w tym sukcesie mojej zasługi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #12296 przez ilona
jak to nie????
pokazałaś synkowi, że jest coś takiego jak nocniczek, nagrodziłaś gromkimi brawami i pokazałaś że się cieszysz, spodobało mu się i teraz częściej synek sprawia Ci tą przyjemność.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl