BezpiecznaCiaza112023

Prawo opieki nad dzieckiem.

12 lata 5 miesiąc temu #238353 przez Ewa26
Witajcie Mamusie, nie wiem od czego zacząć może od tego że moja sytuacja życiowa się zmienia. Ostatnio z moim partnerem (nie jesteśmy małżeństwem, na szczęście ) cały czas się kłócimy, nawet padły słowa że gdyby nie dziecko nie byli byśmy razem itp. Mam już dość tej całej chorej sytuacji. Najgorsze w tym wszystkim jest to że mieszkam u teściów i to ja się muszę wyprowadzić i to 350 km do mojego rodzinnego miasta. Powiedziałam mu że dziecko jedzie ze mną a on stwierdził że będzie jeśli wyjadę z dzieckiem to zgłosi to jako porwanie :( Dziewczyny jak wygląda to z punktu prawnego? czy mogę wyjechać informując Go o miejscu pobycie dziecka? Czy muszę iść do sądu o ustalenie praw rodzicielskich? jak to jest? proszę poradźcie.
Z góry dziękuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238461 przez natmur11
jak mozesz porwac swoje dziecko inforumjac go o miejscu pobytu? oczywiscie ze dziecko jedzie z matka chyba ze to jakas patologiczna sytuacja chociaz i wtedy ciezko zabrac dziecko matce. ja bym sie zabezpoieczyla i poszla na policje czy w urzedzie miasta podala nowy adres zeby bylo jakies poswiadczenie. a tym co gada sie nie przejmuj. nie wiem jaki jest twoj facet ale jaka mozliwosc opieki nad dzieckiem masz a ty a pracujacy tata? jak cie straszy zeby odebrac ci dziecko bo chce ci zrobic na zlosc to co za ojciec:/ nie kieruje sie dobrem dziecka a swoimi niezbyt madrymi pobudkami. dziecku najlepiej jest z matka, do niej jest bardziej przywiazane. sama przez to przechodzilam. ojciec mnie straszyl ze zabierze mi dziecko, oskarzy o porwanie wiec go zapytalam "sadzisz ze lepiej jej bedzie z toba? bedziesz sie nia zajmowal w weekendy bo w tyg pracujesz na zmiany- wiec podrzucisz dziecko opiekunce tylko po to zeby mi utrzec nosa? nie wiesz ani jaki ma numer buta, ani co lubi jesc a co nie. pogorszysz jej sytuacje" i podzialalo. wiecej nie uslyszalam ze z nim bedzie jej lepiej:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238474 przez taakamama
Oboje macie prawo opieki nad dzieckiem. Najlepiej by bylo zlozyc w sadzie pozew o ustalenie opieki nad dzieckiem. Przed wyjazdem poinformowac ojca o miejscu pobytu dziecka.
I jezeli sami sie nie dogadacie ( co byloby najrozsadniejsze) zlozyc pozew o alimenty.
Na pocieszenie tylko dodam ze w Polsce w 90% spraw dziecko zostaje przy matce :blink:

W przypadku mojej kolezanki w bardzo podobnej sytuacji Policja rozlozyla rece i jedynie ustalila i poinformowala ojca dziecka o jego miejscu pobytu, tlumaczac sie tym ze oboje maja takie same prawa i dopoki nie ma prawomocnego wyroku sadu co do opieki nie moga nic zrobic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238492 przez Ewa26
Dziękuje Wam za odpowiedz :kiss: Najgorsze jest to ze tak daleko będzie miedzy nami ale mam tam całą moją rodzinę a tu nie mam nikogo, więc na pewno tu nie zostanę. Jest mi ciężko z tą całą sytuacją bo naprawdę wierzyłam że to wszystko się ułoży :( Takie jest właśnie życie. Strasznie nie chciała bym się włóczyć po sądach ehhh.... Kochane powiedzcie mi co musiała bym tu zrobić, iść do urzędu miasta i powiedzieć że się wyprowadzam? Hmm... tu gdzie teraz mieszkam jestem zameldowana tymczasowo za to dziecko normalnie, za to w moim rodzinnym mieście jestem zameldowana na stale, kurde wszystko to takie niejasne dla mnie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238552 przez natmur11
jesli nie jestes zamezna to dziecko jest zameldowane przy stalym miejscu pobytu matki z tego co mi wiadomo. przynajmniej ja tak mam. no i faktycznie jesli nie skonczy sie to w sadzie to macie rowne prawa do dziecka. moze wam uda sie dogadac, ja nie mam sadownie zasadzonych alimentow ani nie mam wyznaczonych dni odwiedzin dziecka. akurat w moim wypadku wiedzialam ze tata nei zostawi malej a jak bede potrzebowac pomocy to pomoze. jak tylko ma mozliwosc zobaczenia malej to nie robie mu problemow. jesli kiedys odechce mu sie ojcostwa wtedy sadownie zmusze go do placenia. ale jesli nie jestes pewna czy nie zniknie z waszego zycia to lepiej od razu isc do sadu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238573 przez Ewa26
Można powiedzieć że zniknie ale w innym sensie bo ja z dzieckiem chcę wrócić do mojego rodzinnego miasta czyli ok. 350 km od zamieszkania Ojca dziecka. Więc nie będzie się mógł z dzieckiem tak często widywać. Dziecko ma nazwisko Ojca i jest zameldowane tu na stałe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238598 przez Emme
nie dalej jak w niedzielę dowiedziałam się, że pewien ojciec dostał opiekę nad dzieckiem (ale sa po rozwodzie), bo matka bez jego zgody, (ale po poinformowaniu ojca, gdzie dziecko będzie się znajdowało) wyjechała z nim za granicę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238616 przez Ewa26
No właśnie z tym że ja nie wyjeżdżam za granice tylko do innego miasta. Czyli najlepiej by było najpierw ustalenie władzy rodzicielskiej a później wyjazd? ehhh :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238629 przez Emme
najlepiej zapytać jakiegoś radcy prawnego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238790 przez natmur11
wiesz wyjazd za granice to trochę bardziej skomplikowana sprawa, bo i więcej czasu zajmuje dojazd i na pewno jest droższy. nie wspominam, ze ojciec jadąc do dziecka musi liczyć się z poniesieniem kosztów za nocleg - raczej mało kto ma ochotę swojemu byłemu udostępniać pokój. no a wiadomo ojciec ma prawo widywać dziecko przez średnio polowe dni w roku, a biorąc chociażby polskie realia finansowe to niemożliwe.a skoro ojciec nie wyraził zgody na wyjazd to już inna sprawa. O polske bym się nie martwiła bo w końcu wiele par się rozstaje i mieszkają oddzielnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #238864 przez kasiora
forumprawne.org/prawo-rodzinne-opiekuncz...sta-z-dzieckiem.html - tu dowiesz sie troszke na ten temat , ale z tego co tam wyczytalam i tak potrzebujesz zgode ojca na wyjazd .



ps.
tu jest swietnie wszystko opisane : www.legeo.pl/pytania/9473/czy-moge-wyjec...iem-do-innego-miasta

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238973 przez Emme
natmur ten ojciec o którym pisałam miał jakieś 100km mimo, ze za granicę - w pl czasem jest dalej. tam chyba też miało znaczenie co powiedziało dziecko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238980 przez natmur11
zalezy jak sie sytuacja ulozy:)nie ma co sie martwic na zapas.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #238985 przez Emme
natmur11 napisał:

zalezy jak sie sytuacja ulozy:)nie ma co sie martwic na zapas.

dokładnie :) wg mnie najlepiej iść zapytać prawnika

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #239602 przez Ewa26
Dzięki za odp. :kiss:
Chodzi mi najbardziej o to jak mam to wszystko załatwić, nie chce po wyjeździe z dzieckiem usłyszeć że Je porwałam. Cze wiecie może gdzie można znaleźć wniosek który się składa do sądu o ustalenie opieki nad dzieckiem. A może jest mamusia która mogła by mi to wszystko po kolei wytłumaczyć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl