BezpiecznaCiaza112023

ŻŁOBEK ...

12 lata 4 miesiąc temu #246172 przez Asiersa
Hej dziewczyny :)
Jestem matką samotnie wychowującą dziecko. Ojciec Tomka nie ma zasądzonych alimentów, ale nie uchyla się od utrzymywana go czy opieki nad nim. W sumie to kiedy bym nie potrzebowała to zawsze jest do dyspozycji.
Muszę poszukać pracy bo wiadomo, że jakoś trzeba żyć.
Zdecydowałam się posłać Tomka do żłobka, ale nie wiem za bardzo od czego zacząć :(
Czy jako matka samotnie wychowująca dziecko, mam szansę na to, aby moje dziecko dostało się do państwowego żłobka? I czy potrzebuję jakieś zaświadczenie z sądu o przydzielonych alimentach na Tomka?
Czy lepiej posłać dziecko do prywatnego żłobka i mieć pewność, że się dostanie. Z tego co się orientuję to w prywatnym żłobku płaci się jakieś 500 zł (w zależności od ilości godzin)

Mam straszny mętlik w głowie i nie wiem co robić :(
Pewnie są na forum mamusie, które posłały swoje dzieciaczki do żłobka i mogą się wypowiedzieć ? A może są tu mamusie, które znają się na tym lepiej niż np JA?




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #246177 przez Moniq
z dostaniem się do żłobka różnie bywa, w każdej gminie obowiązują inne zasady, ale większość w pierwszej kolejności przyjmuje dzieci wychowywane przez samotnych rodziców. najlepiej przejśc się do żłobka, porozmawiać z kierowniczką lub dyrektorką i się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja. skoro prywatny żłobek u Ciebie kosztuje ok 500zł to ile kosztuje państwowy?
moja cócia poszła do żłobka jak miała ok roku, poszła do prywatnego, bo się nie dostała do państwowego, takie są tu kolejki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #246222 przez Asiersa
Moniq napisał:

skoro prywatny żłobek u Ciebie kosztuje ok 500zł to ile kosztuje państwowy?


Mniej więcej taki cennik obowiązuje w prywatnych żłobkach (Tychy)

1. Opłata stała abonamentowa 500 PLN
(obejmuje pobyt dziecka max. do 10-ciu godzin dziennie,
od poniedziałku do piątku)

2. Karnet 80-cio godzinny 380 PLN
(obejmuje pobyt dziecka na czas 80-ciu godzin rozliczany
w okresie 1 miesiąca od daty pierwszej wizyty)

2. Karnet 40-sto godzinny 230 PLN
(obejmuje pobyt dziecka na czas 40-stu godzin rozliczany
w okresie 1 miesiąca od daty pierwszej wizyty)

3. Karnet 20-sto godzinny 125 PLN
(obejmuje pobyt dziecka na czas 20-stu godzin rozliczany
w okresie 1 miesiąca od daty pierwszej wizyty)

4. Opłata godzinowa 10 PLN
(obejmuje pobyt dziecka liczony wg. godziny zegarowej,
każda rozpoczeta godzina jest naliczana w pełnym wymiarze)

A Ty Moniq ile płacisz za żłobek, jeśli mogę spytać?
co do państwowego, to nie mam pojęcia. Muszę się tam wybrać i zapytać.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #246469 przez taakamama
Asiersa w Tychach w zlobku panstwowym jest bardzo fajna babeczka kierowniczka mozna z nia co nieco zalatwic ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #246585 przez natmur11
u mnie tez sie pojawila opcja zlobek dla corci. ale boje sie:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #246591 przez Asiersa
natmur11 napisał:

u mnie tez sie pojawila opcja zlobek dla corci. ale boje sie:/


Ja się strasznie boję, ale nie widzę innego wyjścia :( Moja mama zawsze pracowała na rano, od poniedziałku do piątku. Teraz pracuje po 12 godzin :(
O drugiej babci nawet nie wspomnę.

taakamama- bardzo się cieszę :) wybiorę się tam i dowiem o wszystkim :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #246806 przez Gosiaczek31
Nie macie się czego obawiać. Sama jeszcze niedawno stałam przed tym dylematem. Mój Kubuś chodzi do państwowego żłobka od września 2011. Jedyny minus to, że ciągle choruje ale ponoć wszystkie dzieciaczki żłobkowe tak mają. Opiekunki są naprawdę miłe i mój synek chętnie chodzi. Też samotnie wychowuję Kubę. Ale nie mam wsparcia ze strony "tatusia". Rekrutacja do żłobka państwowego była w czerwcu. Matki samotnie wychowujące mają pierwszeństwo. Warunek jest taki żeby mieć pracę. Co według mnie jest chore. Bo jak ktoś ma szukać pracy jak nie ma z kim zostawić dziecka. Teraz można złożyć podanie i czeka się aż się zwolni miejsce. Ja mieszkam we Wrocławiu więc ciężko się dostać z odwołania. Jeżeli chodzi o cenę to są 3 pakiety:8,9 i 10 godz. Za godz. płaci się 1,45zł + koszt wyżywienia 6 zł za dzień.Najlepiej pogadaj z kierowniczką żłobka. Jak będziesz miała jakieś pytania to śmiało, chętnie pomogę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #246922 przez Moniq
ja mieszkam w Warszawie i tu ceny żłobków to jakiś koszmar, na początku płaciliśmy 1000zł za 6 godzin, ja pracowałam na popołudnia 14-21 i byłam na wykończeniu. potem mąż zmienił pracę i miał żłobek przyzakładowy, to było super, bo był bezpłatny i nie było problemów z zawożeniem i odbieraniem Małej; potem musiał znowu zmienić pracę i teraz chodzi do przedszkola do grupy 2,5 latków płacimy 650 zł, opiekunki są super, Domi lubi chodzić do przedszkola, żłobek też lubiła. ale z tego co słyszałam od znajomych to płacą ok 500 zł za państwowy żłobek. wszystko zależy od opiekunek i tego jak żłobek funkcjonuje, poza rozmową z kierowniczką warto porozmawiać z rodzicami dzieci, które tam chodzą- dowiesz się o plusach i minusach placówki.
i niestety często choruje, przeważnie raz w miesiącu, jak jest lepsza pogoda to przerwy między chorobami są dłuższe ale teraz jest 1,5-2 tyg w domu i tyle samo w żłobku.na szczęście mam dobrego szefa, ale nie zmienia to faktu że zwolnienie jest płatne 80% a za przedszkole i tak trzeba zapłacić :/ najgorsze jest to że rodzice są nieodpowiedzialni, przyprowadzają chore dzieci, czasami na środkach przeciwgorączkowych, z zielonymi gilami do pasa, a moja od razu wszystko łapie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #247106 przez natmur11
nie wiecie jak sie klaruja ceny zlobkow w poznaniu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #247203 przez sylwus136
Natmur my mieszkamy w powiecie poznańskim ( 30 km od Poznania) i u nas to koszł około 500-700 zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #247356 przez Róża
Jesli ktoś z okolic Radomia potrzebowałby infromacji, to u nas sa dwa żłobki: państwowy (do najmłodszej grupy przyjmuje 25 dzieciaczków rocznie, nabor we wrześniu, decyduje kolejność zgłoszeń) i prywatny (łącznie przyjmuje 75 dzieciaczków do różnych grup, grupa najmłodsza, najczęściej jedna, nabór tez we wrzesniu, również wg kolejności zgłoszeń). Koszt państwowego ok. 220 zł, koszt żłobka prywatnego 380 plus wpisowe ok. 400 zł.
Pani w żłobku państwowym od razu uprzedziła, że dziecko powyżej roku nie ma praktycznie szans na dostanie się do nich, ponieważ dzieci przechodzą z jedego poziomu na drugi i jeśli zostały przyjęte do maluszków, to w starszych grupach miejsce się raczej nie zwolni, w prywatnym tez jest ciężko, ale jest szansa, że dodatkowa dotacja bedzie po nowym roku i stworza jakieś nowe miejsca ...
Tak to wygląda w naszym ok. 230 tyś mieście ...
Wnioski można składać po urodzeniu dziecka, największe szanse mają dzieci urodzone od września, oczywiście już po wrzesniu sa listy oczekujących na kolejny rok, ale wszędzie pewnie jest podobnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249317 przez lusieńka
Hej.
Może na portalu znajdzie się jakaś mama z Poznana, która jest na bieżąco w sprawie żłobków.
Co prawda mam jeszcze troszkę czasu na początku przyszłego roku moja dzidzia przychodzi na świat, ale nie lubię zostawiać takich spraw na później.
Zastanawiam się którą placówkę wybrać, czy są jakieś "szczególne" żłobki które lepiej omijać łukiem.
Wiadomo najlepiej państwowy ale tu czeka się chyba sto lat na miejsce.Wiec w grę wchodzą jeszcze prywatne.
Będę wdzięczna za sugestie i podpowiedzi w tej sprawie.

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249412 przez MoNiaaa
moja Julka tez chodzi do zlobka teraz 3 tydzien w sumie dopiero bo po pierwszym tyg 3 tyg byla chora ale jak wyzdrowala to narazie jest ok:)
poslalam mala do panstwowego zlobka u nas stala oplata wynosi chyba ok 100 zl + 4 zl za kazdy pobyt dziecka za wyzywienie za pelny moiesiac wyuchodzi nie cale 200 zl wiec jest OK
1 tydzien bylk super bo mala z checia chodzila ale jak zczaila ze codziennie musi tam zostac to teraz jest placz choc z kazdym dniem jest coraz lepiej na poczatku podobno w ciagu dnia duzo plakala a teraz tylko jak ja zostawiam.nie jest latwo ja zostawic ale wiem ze sie jej kzywda nie dzieje i ma kontakt z ruwiesnikami :)
nam sie udalo dostac w ciagu tyodnia od zlozenie wniosku mysle ze jak jest wyrozumiala dyrektorka to znajdzie sie miejsce.Musisz przedstawic swoja sytuacje i musle ze sie uda.
U Julki wlasnie w tym tyg beda mieli robione zdjecia w przebraniu aniolka a 9 grudnia oprzyjdzie mikolaj.w zlobku zawsze dzieja sie fajne i ciekawe rzeczy i dziecko szybciej sie uczy.ja poki co nie zaluje.jedyny minus to te choroby..;/

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #249825 przez paulinkaaa2202
Ja też mam problem chcę posłać mała do żłobka (mieszkam 3km od wrocławia) ale należę do powiatu średzkiego i tam jest tylko jeden żłobek państwowy i nie ma miejsca. Bliżej mam do Wrocławia ale nie jestem tam zameldowana. Poza tym jak mam znaleźć pracę jak nie mam z kim dziecka zostawić. Prywatne żłobki to jakaś masakra 800, 900zł dodać do tego wyżywienie to jest 1000zł (10godz)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #296707 przez Natka
Asiersa i jak tam u ciebie znalazlas zlobek dla Tomka ??

Moj P od wrzesnia chodzi do prywatnego zlobka (place 750zl/8h dziennie) i jestem bardzo zadowolona :) na poczatku tez sie balam ze bedzie chorowal ale chlopak trzyma sie i moze 3 dni nie byl w zlobku bo byl chory. Panie tez mile wiec ja jak najbardziej moge polecic zlobek :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl