BezpiecznaCiaza112023

Ból pleców.

13 lata 1 miesiąc temu #70820 przez Martynka__89
Długo myślałam, gdzie umieścić ten post jeśli jest z złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie go.


Kochane mamy mam taki problem, że co jakiś czas w środku nocy dopada mnie taki ból pleców że nie mogę pół nocy spać. Ból jest nie do zniesienia, sądzę że pojawia się od od noszenia Mateuszka. Czy któraś z Was miała podobny problem ? Jeśli tak to jak sobie z nim radziła. Karmię piersią i nie wiem czy mogę coś stosować wydaje mi się że nie.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #70850 przez SISUNIA88
witaj:) w Twoim wypadku tylko ćwiczenia..ja miałam też ten problem ale ćwiczę i jest ok... na necie jest dużo przykładów ćwiczeń na kręgosłup... tabletki nie pomogą...

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #70854 przez Martynka__89
A jak ćwiczysz ?



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #70884 przez _aga86_
I ja to przechodzilam. Pare miesiecy po porodzie dopadl mnie straszny bol plecow (nie kregoslupa). Bolalo tak, ze momentami plakalam, bo nie moglam ani stac, ani siedziec ani lezec- koszmar. Bylam u lekarza i dostalam masc: PIROXICAM GEL nie wiem, czy w PL sie go dostanie, ale zapewne bedzie jakis odpowiednik. Nie wiem teraz czy mozna stosowac ja podczas karmienia (bo ja juz nie karmilam w tym okresie). Przyniosla mi ulge natychmiastowo. Odkad ja stosowalam moze 2, 3 razy bolaly mnie plecy, ale juz duuuuzo slabiej. Lekarz podejrzewal, ze te bole mogly byc spowodowane znieczuleniem zewnatrzoponowym (niestety tez mialam ciezki porod i dla dobra dziecka musialam to znieczulenie przyjac, bo inaczej wyciagali by mala kleszczami- az nie chce o tym myslec). Tylko nie chce mi sie wierzyc, ze dopiero po paru miesiacach od znieczulenia zaczely by mnie bolec plecy :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #70911 przez Asiersa
Mnie też bolą plecy :angry: Najbardziej, kiedy kąpię Tomka :angry:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #70919 przez Martynka__89
Aga ja miałam znieczulenie zewnątrz oponowe, ale nie wiem czy po takim czasie by bolało. Ból nie do zniesienia :( ale tylko w nocy.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #70940 przez _aga86_
Mnie bolal caly dzien, ale wieczorajmi bol byl nie do zniesienia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #70946 przez Marysia27
Kochana, ja mam wadę wrodzoną odcinka lędźwiowego kręgosłupa, i chyba jak nikt wiem czym jest ten ból. Dochodziło u mnie do braku czucia w nogach :angry: Leki tylko nas receptę, a jeśli pytasz o inne sposoby- masaż- działa u mnie cuda ( na rehabilitacji kobietki mi tłumaczyły jak uciskać).dzięki temu że proszę o niego męża, często łączymy to z inną formą relaksu :silly: śpię na twardym materacu- jeśli mam akurat bóle to bez poduchy. I pomagają mi plastry rozgrzewające, a jak nie mam to ciepły termofor na plecy. I moje ulubione ćwiczenie- położyć się na płasko na kocu na podłodze, oprzeć nogi na kanapie, krześle itp. zgięte pod kątem prostym. Leżeć bez ruchu 10-15 min i głęboko oddychać. A co do noszenia dziecka- kupiłam chustę- mam też nosidło, ale chusta milion razy wygodniejsza dla mnie- i nie czuję ciężaru Bartka, a waży on 11 kg :side: Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #70963 przez _aga86_
Marysia Twoj prawie 5 miesieczny syn wazy 11kg?? To moja corka ma ok. 11- 12 kg, a ma rok i 4 miesiace

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #71078 przez Manga
Gdy Aleks miał pół roku poszłam po prostu do lekarza pierwszego kontaktu i poskarżyłam się na ból kręgosłupa.
Zalecił mi i przepisał zabiegi: diadynamik, laser i masaż. Chodziłam codziennie przez 2 tygodnie i naprawdę mi pomogło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #71082 przez Marysia27
_aga86_ napisał:

Marysia Twoj prawie 5 miesieczny syn wazy 11kg?? To moja corka ma ok. 11- 12 kg, a ma rok i 4 miesiace

Tak :laugh: jest dużym i długim dzieckiem, urodził się z masą 3900, i długością 58 cm, więc start też miał "nie najmniejszy" teraz ubieram Go w ubranka na 80-86 cm, więc jest z niego kawał chłopa :woohoo:
Odnośnie zabiegów, dla mnie najlepszy był magnetronic, dużo dawał mi też prąd oraz masaże wodne. Przyniosło mi to ogromną ulgę, całkowicie zniosło ból, ale niestety tylko na 2 tygodnie po rehabilitacji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #71258 przez Martynka__89
Umówię się na masaż, tylko kurczę dnie są za krótkie jak dla mnie :( w dzień też czuje plecy ale nie tak jak w środku nocy. Nie wiem co mam zrobić wtedy, też wyrzucam poduszkę leże na twardym materacu. Mateuszek chyba będzie z 7 kg ważyć a ma prawie 5 m-cy, to masz duuużego syna ;)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #71560 przez Marysia27
Na Bartka nie mówię synek, tylko szynek, bo taki dorodny :silly: tak jest, masaż naprawdę przynosi ulgę, mam nadzieję, że Ci pomoże.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #71613 przez Martynka__89
Też mam tą nadzieje.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1011011 przez MarzenkaH123
Też dolega mi ogromny ból pleców raz na jakiś czas. Zauważyłam zależność że przy dłuższym chodzeniu, albo po sprzątaniu/ schylaniu się, wieczorem odczuwam ból w dolnej części. Ćwiczę raz na jakiś czas, więc sądzę że inne ćwiczenia nie zbytnio mi pomogą. Co począć? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl