BezpiecznaCiaza112023

Mama wraca do pracy

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #167869 przez Emme
Przeszukałam i ku zdziwieniu nie znalazłam takiego tematu na naszym forum.
Powrót do pracy jest trudny chyba dla każdej mamy, więc to będzie miejsce gdzie można dzielić się obawami, radami jak się do tego przygotować, żeby nie zwariować :silly: ,
ponarzekać- czyli pełna dowolność interpretacji tematu :D
Ja co prawda jeszcze nie planuję powrotu, ale zachęcam do dyskusji mamy, które już to przeszły, przechodzą lub lada dzień będą przechodziły :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #168026 przez sylwus136
Ja mam zamiar iść od września-października...mam mętlik i boję się strasznie jak to bedzie...ale w domu ile można siedzieć a no i pieniadze też są potrzebne a jakby nie było praca liczy się do emerytury wiec trzeba zapracować na przyszłość swoja i nie tylko.Małego do żłobka nie chce posyłać wiec jestem na etapie szukania niani.no i tyle...zobaczymy jak to bedzie...

Jestem ciekawa jak inne mamy sobie poradziły :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #168037 przez Manga
Ja wykorzystując urlop macierzyński i wybierając zaległy urlop wróciłam do pracy do pracy, jak Aleks miał 8 miesięcy. Bałam się bardzo i w rezultacie na pewno bardziej to przeżyłam niż Aleks. On poradził sobie celująco. Fajne jest uczucie powrotu do domku, bo po prostu człowiek jest stęskniony za dzieckiem.

Co do szukania niani, polecam portal niania.pl - tam właśnie znalazłam 2 cudowne nianie :) Nie obeszło się bez "kastingu", który okazał się niezbędny - okazało się, że ciekawa prezentacja na portalu nie zawsze idzie w parze z tym, czego szuka rodzic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #168042 przez Dave
A mnie czeka powrót do pracy od listopada :ohmy: I już mnie to przeraża :ohmy:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #173493 przez Gosia_Krupa
A ja właśnie muszę napisać wniosek o dodatkowe dwa tygodnie urlopu macierzyńskiego. Pisała któraś z Was takowy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #173498 przez Marysia27
sylwus136 napisał:

Ja mam zamiar iść od września-października...mam mętlik i boję się strasznie jak to bedzie...ale w domu ile można siedzieć a no i pieniadze też są potrzebne a jakby nie było praca liczy się do emerytury wiec trzeba zapracować na przyszłość swoja i nie tylko.Małego do żłobka nie chce posyłać wiec jestem na etapie szukania niani.no i tyle...zobaczymy jak to bedzie...

mam to samo i boję się rozstania z małym aż na 5 dni szkolenia w innym mieście. Człowiek dzień w dzień z malcem, a tu prawie tydzień mnie nie będzie... :(
Zapomniałabym! dostałam pracę w banku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175636 przez bombel779
Dave napisał:

A mnie czeka powrót do pracy od listopada :ohmy: I już mnie to przeraża :ohmy:

Tak szybko?? :( Współczuję.. Ja sobie nie wyobrażam na razie powrotu do pracy!Nie wiem,może za miesiąc mi się odmieni,ale póki co w ogóle nawet nie chce o tym myśleć!!!! I póki pensja mojego męża starcza -bardzo ale to bardzo się tym czasem cieszę!!!


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175665 przez Marysia27
Fajnie masz bombelku, że nie musisz się póki co kasą martwić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #175677 przez Asiersa
Gosia_Krupa napisał:

A ja właśnie muszę napisać wniosek o dodatkowe dwa tygodnie urlopu macierzyńskiego. Pisała któraś z Was takowy?


Tak, ja pisałam :)


Imię nazwisko
adres
(z prawej strony do kogo kierujesz wniosek)




WNIOSEK O DODATKOWY URLOP MACIERZYŃSKI

Na podstawie kodeksu pracy proszę o udzielenie mi dodatkowego urlopu macierzyńskiego
w wymiarze dwóch tygodni od 1.03.2011r do 14.03.2011r, to jest bezpośrednio po
podstawowym urlopie macierzyńskim, który kończę 28.02.2011r, na sprawowanie opieki nad
moim synem Tomaszem, który urodził się 12.10.2010r.

z poważaniem




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175678 przez pulpecja
ja wracam niestety już za dwa tygodnie do pracy...Kasia będzie miała 5 miesięcy i tydzień :( Malutk zostawiam pod opieką teściowej...psychicznie wysiadam już teraz-ze strachu i tęsknoty :( ale do pracy wrócić trzeba - powtarzam sobie, że nie ja pierwsza i nie ostatnia. plusem jest to, że kocham moją pracę - gorzej byłoby gdybym musiała wrócić do pracy, której nie cierpię :blink:
u nas marcówek pisałam dlaczego muszę wrócić - więc wklejam post:
do pracy wrócić muszę ze względów finansowych ale też ze względu na to, że jak nie wrócę teraz to za rok już raczej nie byłoby dla mnie miejsca, tym bardziej że umowę mam zawsze na dany rok szkolny, po trzecie najdalej za rok-może dwa lata chcę znów czuć dzidzię w brzuszku i wtedy znów przydadzą się pieniążki z L4 i potem z macierzyńskiego...i co też ważne staż pracy będzie mi dalej naliczany.mieszkam w takim mieście, że o pracy można śnić jeśli straci się obecną :( szczególnie w szkolnictwie...

dziewczyny, które wracają do pracy odezwijcie się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #176617 przez Natka
pulpecja ja wrocilam do pracy jak Piotrus skonczyl 4 miesiace. Tak jak ty uwielbiam swoja prace i bardzo chetnie tam ide. Ale codziennie teksnie za nim i nie moge sie doczekac az po niego pojade i znow bedzie ze mna :*
Z tego powodu spedzamy (ja z mezem) kazda wolna chwile z malym... nie wychodzimy bez niego nawet na zakupy go bierzemy.. zadko jest u tesciow.
Powiem ci trudno dla mnie tez jest pogodzic dom z dzieckiem.. wracam okolo 17:00 trza cos ugotowac, maz sie wtedy zajmuje malym i troche ogarniac dom .. ale jakos to jest :)
Boje sie tylko tego ze cos przegapie np. pierwsze chodzenie pierwsze slowo itp ale niestety musze do pracy (cos do garnka trzeba wlozic i zapewnic dziecku godna przyszlosc)
Zycze ci duzo sil :*:*:*

Marysia27 gratulacje ze dostalas ta prace :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #176668 przez bombel779
Natka a z kim/gdzie zostawiasz małego??


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #176909 przez Natka
zawoze go do starszej siostry mojego M . Dodam ze jej place za opiekę nad dzieckiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #177007 przez pulpecja
nie umiałabym wziąć kasy za opiekę nad bratankiem :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #177073 przez Marysia27
Natka napisał:


Marysia27 gratulacje ze dostalas ta prace :D[/quote]
Dziękuję :woohoo: co prawda wolałabym pracować w szkole, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl