BezpiecznaCiaza112023

Cukrzyca w ciąży

12 lata 5 miesiąc temu #232308 przez lusieńka
Witam wszystkie "słodkie mamy"
Dzisiaj wypisano mnie ze szpitala z rozpoznaniem cukrzycy ciążowej( obecnie jestem w 27 tygodniu c.),i właśnie próbuję " oswoić " glukometr i mądre broszurki dietetyczne. Troszkę przeraża mnie ten fakt i boję się rygorystycznej diety.Muszę zapisać się do poradni diabetologicznej dla kobiet w ciąży.
Jeśli macie podobny problem piszcie będzie nam "słodkim mamusiom "raźniej.

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232986 przez Róża
Witaj :)

Ja trafiłam do szpitala w 29 tyg, rozpoznanie to tez cukrzyca ciążowa typu G1, tylko ja nie dostałam poza broszurkami dwoma i zaleceniem trzymania diety nic więcej ... skierowania do diabetologa i glukometru tez nie, miałam po prostu uważać, bo wyniki w szpitalu były ok, tylko podwyższone po obciążeniach glukozą ...

Byłam załamana nie powiem i myślałam, że się nie ogarnę, ale nie jest źle :) Najtrudniejsze były dwa pierwsze tyg., obczytałam cały internet i kierowałam się w sumie radami innych co jeść o jakiej porze najlepiej, co podnosi cukier a co nie,
wydrukowałam kilka tabelek z indeksem glikemicznym, żeby unikać produktów, które windują szybko cukier, poczytałam o wymiennikach węglowodanowych i wypisałam ile mniej więcej i czego mogę zjeść na dany posiłek i na początku z karteczkami, ale teraz już jem na pamięć podobnie, o stałych porach żyjąc w nadziei, że robię to dobrze :)

Znalazłam nawet przepis na ciasteczka twarogowe z jabłkiem, które można sobie upiec i nie podnoszą cukru :)
przez przypadek złapałam któregoś dnia od męża osłodzoną kawę 2 łyżeczki, to tak mnie wykrzywiło, że myślałam, że nie dam rady, chwilka wystarczy i się przestawisz, jak cos to pisz, nie wiem na ile pomogę, bo wyuczyłam sie na necie, ale może coś wspólnymi silami wymyślimy :)

Myślę, że moja dieta w domu i tak jest lepsza niż w szpitalu, tam tylko białe pieczywo, sosy zaprawiane na gęsto mąką, duże ilości ziemniaków i makaronu ... więc szału dietetycznego raczej nie było :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #233900 przez Suari
Ja miałam nietolerancję glukozy, tez bylam na diecie a na poczatku mierzylam poziom cukru glukometrem i dzieki temu "wypracowalam" sobie diete :) wiedzialam ile czego moge zjesc, dalo sie wytrzymac, dieta wcale nie musi byc rygorystyczna, lusieńka- oswoisz się z glukometrem i zobaczysz, ze nie jest az tak tragicznie :) i byc moze pozwolisz sobie na jakiegos "slodycza" typu krakersy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #233995 przez Róża
Suari u mnie w szpitalu słodycze typu "krakersy" były na podwieczorek :) cały talerzyk :) albo paluszki z sezamem i jogurt owocowy z cukrem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234057 przez lusieńka
Hej dziś kupiłam sobie dźem dla cukrzyków truskawkowy całkiem dobry, podobno są też takie czekolady. :) :) :)
Rózo mam prośbę podziel się tym przepisem na ciasteczka twarogowe z jabłkiem.
Jakoś daję radę dzięki za pocieszenie, za tydzień wizyta u diabetologa.
Czy słyszałyście może o tym że mamy z cukrzycą raczej nie rodzą naturalnie tylko przez cesarkę, bo dzidzia może być duża i lekarze się boją?

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #234108 przez Róża
Lusieńka przeczytaj na wszelki wypadek etykietkę dżemu sobie, czytałam, że kobiety w ciąży powinny unikać słodyczy dla diabetyków, ponieważ są one dosładzane słodzikami, jak aspartam itp. są niewskazane w czasie ciąży bo maja zły wpływ na dziecko, lepiej dmuchać na zimne, mi wprawdzie w szpitalu pani diabetolog która przelotem dała mi broszurkę powiedziała, że mogę słodzić słodzikiem, ale potem doczytałam, że lepiej je odłożyć na półkę bo szkodzą ...

A tutaj przepis na ciasteczka: :)

Składniki:
250 g białego sera chudego (lub light), 2,5 szklanki mąki, 250 g margaryny (kostka), 1 duże lub dwa małe jabłka (dowolne).

Jak przyrządzić?
Na stolnicy margarynę i ser biały posiekać z mąką. Zagnieść ciasto, podsypując mąką. Gdy ciasto będzie gotowe, należy je rozwałkować i nożem wykrawać kwadraciki. Jabłka obrać i pokroić na małe kawałeczki. Na każdy kwadracik kłaść kawałek jabłka i pozaginać rogi do środka (żeby powstał mieszek). Gotowe ciasteczka układać na blasze posmarowanej margaryną i piec na złoty kolor w piekarniku (ok. 180 st. C).

Potrzebne przybory:
stolnica, nóż do margaryny, nóż do obierania i krojenia jabłek, wałek do ciasta, blaszka

Jak podawać?
Ciasteczka są wspaniałe, szczególnie gdy są ciepłe.

Uwagi:
Dzięki temu, że brak w nich cukru, mogą być spożywane przez diabetyków.
Czas przygotowania:
Najbardziej pracochłonne jest sklejanie, to pochłania sporo czasu. Pieką się około 20-30 min. Najlepiej ułożyć je na pergaminie, wtedy łatwiej je później ściągnąć.

100g = 2,7 WW

plus cynamom – obniża cukier :D


dla mnie były za bardzo margarynowe więc możesz dodać mniej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #239820 przez lusieńka
Hejka.
Dzisiejszy dzień spędziłam w poradni diabetologicznej dla ciężarówek.
Miałam robione badanie KTG, lekarka prześledziła moją dotychczasową ( tygodniową )dietę i wyniki z glukometru. Póżniej uczestniczyłam w "wykładzie" na temat jedzenia- czyli co można a czego nie wolno podjadać.
I chyba muszę się bardziej postarać, choć jak na początek nie jest żle.Przeraża mnie trochę stała pora posiłków którą trudno utrzymać gdy prowadzi się aktywny tryb życia.
Co do aspartamu zawartego w słodzikach, rozmawiałam z lekarką i faktycznie nie poleca :( , pomimo braku badań w tym kierunku. Lepiej chuchać na zimne.Dla Maluszka wszystko.Za dwa tygodnie ponowna wizyta kontrolna i tak do samego końca.
Dziękuję za przepis na ciasteczka,upiekłam i nawet wyszły ok.

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #329914 przez misia88
Podbijam temat. U mnie zdiagnozowano tę chole*ną cukrzycę...:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 4 tygodni temu #329930 przez lusieńka
Misia bez nerwów, ja dałam radę trzymaj dietę a bedzie dobrze, urodziłam zdrowego i pięknego chłopca. A po ciązy bedziesz się jeszcze cieszyć z tej diety. Cztery tygodnie po porodzie wchodziłam w dużą cześć swoich ciuchów z przed porodu. waga tjak było przed ciążą 60 kg tak teraz jest tzle samo.

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330140 przez misia88
Dzisiaj po obiedzie miałam cukier 121, a po kolacji 115... Sama nie wiem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #397769 przez GloriaRYŚ
misia88 napisał:

Dzisiaj po obiedzie miałam cukier 121, a po kolacji 115... Sama nie wiem...


To są wskazania: IDEALNE !! :laugh: ♥♥♥♥♥

P. S. Wkleję CI regułkę poniżej.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #397770 przez GloriaRYŚ
_______________________________________________________________________________________________________________
PRZY CUKRZYCY WAŻNYM JEST, ABY DOSTOSOWAĆ ODŻYWIANIE DO TABEL Z TZW. NISKIMI WĘGLOWODANAMI:
Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają trzustki. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych toksyn, energetyczne węglowodany wyłącznie nie przekraczające po spożyciu dozwolonej granicy; czyli 26% wzrostu. Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

CHORUJĄC NA CUKRZYCĘ POWINNIŚMY ZATEM, REALIZOWAĆ DIETĘ:
Wg tzw. NISKICH WĘGLOWODANÓW TJ. DO 26% WZROSTU, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki powodują we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki ww węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają jakości.

TABELE; DOZWOLONE ORAZ ZAKAZANE DOPEŁNIAJĄ WŁAŚCIWEJ IDENTYFIKACJI PRAWD PRZYRODNICZYCH:
Dostosowanie się do tabel zalecane i dozwolone pozwala w 2-3 dni ustabilizować poziom cukru we krwi i nie jest to trudne.

PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY:
Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

WAŻNE.
GLUKOZA NATURALNA; TO RYŻ, WSZYSTKIE KASZE, OWOCE, WARZYWA:
Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. *****

GLUKOZA NIENATURALNA; TO MĄKA I CUKIER:
Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą. Są to tzw. WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26,01% WZROSTU, niezdrowe dla człowieka.

ZOBACZ TAKŻE; CUKRZYCA TYPU 2, WG: IRL KRAKÓW.


_______________________________________________________________________________________________________________

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #420908 przez iza
To ja podtrzymuje temat.Czy sa obecnie mamy z cukrzyca ciazowa?
Ja od paru dni wiem ze ten problem mnie tez dotyczy w zwiazku z tym szukam innych mam bo jestem kompletnie zielona w tym temacie :(
Tzn gin na chwile obecna powiedział mi z grubsza co moge a czego nie moge jesc a za 2 tyg jeszcze raz test z glukozy i wtedy zobaczymy co dalej...
Chodzi mi o to jakie posilki sobie robiłyscie?Bo ja odkad wiem o cukrzycy to w sumie chodze głodna.W ogóle mam problem bo uwielbiałam cos zawsze podjesc miedzy posiłkami a teraz tak na prawde nie wiem co mogłabym zjesc? Czy np mozna krakersy lub paluszki badz mandarynki?


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #421049 przez GloriaRYŚ
_______________________________________________________________________________________________________________


PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY:
Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

_______________________________________________________________________________________________________________

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #421318 przez lusieńka
iza zgadzam się z tym co pisza Gloria. Ja dostałam glukometr i po każdym posiłku sprawdzałm poziom cukru.Raz w tygodniu chodziłam na basen, dużo spacerowałam.
Na śniadanie dwie skibki chleba IG(o zmniejszonym indeksie glikemicznym)z serkiem i chudą szynką sałatą i pomidorem,drugie śniadanie jadłuszko,obiad dwa ziemniaki z wody pierś z kurczaka gotowana i troszkę marchewki- należy pamiętasć ze gotowana marchew mocno podnosi cukier ( tak jak buraki)jadłam surową.Potem podwieczorek i lekka kolacja. Pamiętaj jedz pięć sześć posiłków dziennie.Ja byłam pod opieką poradni ginekologicznej dla mam z cukrzycą poproś o skierowanie do takiej.Nauczą cie co można jeść aby cukier nie skakał i aby nie mieć anemi,wytłumaczą o co dokładnie chodzi z tymi wymiennikami węglowodanowymi.
Paluszki i krakersy niestety odpadają co do mandarynki to z tego co pamiętam można zjeść tylko jedną dziennie - zawierają dużo cukru tak jak banany. Polecam grejfruty cudownie obniżają cukier, tak jak cynamon.Ale pamiętaj nie można sobie i z tym folgować bo cukier spadnie za bardzo.Ja znalazłam w markecie ciasteczka owsiane dla cukrzyków. A w akcie desperacji miałm w szafce troszkę cukru brzozowego.
Łatwo nie będzie ale przyzwyczaisz się.Mi do dziś zostały pewne zdrowe nawyki.A dzieki diecie w ciąży dziś mam firurkę jak rurkę. ;)

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl