BezpiecznaCiaza112023

Wyprawka

10 lata 3 tygodni temu #861818 przez emilia1410
Co potrzebne bedzie do wyprawki?
Jakie pampersy jakiej firmy?
Jakie kosmetyki jakiej firmy?
Kiedy kompletowac wyprawke?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #862024 przez honka_18
Emilia ja używałam pampersów pampersa,1 miałam tylko 1 paczkę.
Kosmetyki firmy bambino, moim zdaniem balsamy nawilżające są dużo lepsze od oliwki, a wyprawkę zaczęłam kompletować już w 18tc :) wózek kupowałam w 21 tyg, a łóżeczko miałam od samego początku (bo dostałam)
A jeżeli chodzi o ciuszki to mi się sprawdziły pajacyki, są bardzo wygodne i do tego body
Mam nadzieję, że pomogłam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #862110 przez patka89
A więc tak z tego co Ja wiem od koleżanek, które już urodziły to
na wyprawkę trzeba Ci: chusteczki nawilżające, z 2 komplety pajacyków, czapeczkę, kurteczkę pampersy,rajtuzy (bo taka pogoda,że nie fajnie)rękawiczki nie drapki, pieluszki tetrowe,pieróg, czy rożek jak kto woli :) kremik do pupki, oliwkę, kremik do bużki, z tego co wiem musisz mieć,też swoje mleko jakbyś przypadkiem nie mogła karmić piersią :(,butelkę,smoki.
Jak coś mi się przypomni dam znać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #862178 przez honka_18
Patka 2 komplety pajacyków nie starczą ;) noworodki często ulewają :( więc pajacyków moim zdaniem z 8 par jest potrzebne, bodów też, a rajtuzy ja miałam i nie używałam bo takie małe dzieciątko co chwila przebierasz a musisz zrobić to szybko i sprawnie bo malec płacze. A po za tym dziecko do ok 3 miesiąca leży i jest przykryte kocykiem albo w rożek zawinięte ( też go nie używałam)na spacerek też po prostu bardziej przykrywasz. Jeszcze skarpety się przydadzą,ręczniczki ze 2 i mydełko.

A co do mleka to ja pierwsze kupiłam jak mały miał miesiąc skończony, ale rzeczywiście nie zaszkodzi mieć :) .
A i jak to są Wasze pierwsze dzieci to przyda się smoczek uspokajający, ja zarzekałam się całą ciążę że moje dziecko smoczka nie będzie miało a 2 dni po wyjściu za szpitala poleciałam do sklepu, bo mały krzyczał nie wiadomo czego. Okazało się że chciał sobie trochę podydlać :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #862376 przez patka89
Yhm no Ja tak wiesz tylko z teorii leciałam,jeżeli chodzi o praktykę dopiero w maju będę wiedziała co i jak :)
smoki i wszystko inne już mam,także teraz tylko czekać na małą :)
a co do pajacyków to dzięki za info to spakuje ich więcej :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #862416 przez honka_18
Patka możesz jeszcze zaopatrzyć się w śpioszki i kaftaniki, ja też je używałam ale nie każdy je lubi i jeśli jeszcze wszystkiego nie kupiłaś to polecam rozmiar 62 :) my miejszego rozmiaru używaliśmy tylko 2 tyg bo mały szybko rósł :laugh:

Jak macie jeszcze jakieś wątpliwości to pytajcie ;)

A i jeszcze moge polecić linomag w zielonym opakowaniu na odparzenia, mam go do dzisiaj w domu bo nigdy nie wiadomo kiedy dziecię się odparzy

Patka a co będziesz miała synka czy córę, czy niespodziankę ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #862430 przez patka89
Córkę będę miała. U mnie w rodzinie to normalne same babki się rodzą :D
Jeżeli chodzi o ciuszki to już mam te małe rozmiarki też, Większych też troszkę jest
zobaczymy jaka duża będzie jak się urodzi ::) Już się nie mogę doczekać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #862456 przez honka_18
A to fajnie Gratuluję!! kobiet w rodzinie nigdy nie za wiele :laugh: to pewnie sukienusi Wam się przydadzą i rajtki, ja mam syna więc tego nie używałam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #862495 przez patka89
No kobitek nigdy nadmiar w rodzinie :D
a pewnie tak kiecki,już ma a jak od małego musi
dobrze wyglądać heheh :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #862690 przez honka_18
Ach jak fajnie a ja sama jedna w domu jestem i te moje chłopaki zawsze mnie przegłosują ;) i zamiast oglądać serial oglądam mecz :dry:

A przypomniało mi się, że ja miałam takiego miśka z gompki do kąpieli co się wkłada do wanienki i dzidzia na tym sobie leży przy kąpieli ( nie pamiętam nazwy) bardzo to sobie chwalę. tym razem też na pewno kupie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #862867 przez patka89
Powiem Ci,ze Ja calkiem lubie pilke nozna,takze mecz tez lubie obejrzec.Ale wiadomo jak kazda kobieta wole seriale :p teraz znalazlam kokejny milosc na bogato xD

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #863500 przez emilia1410
czy warto kupic sterylizator i laktator?
a ile szt kupic rozka i butelek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #863580 przez honka_18
Ja sterylizatora nie miałam,( szkoda mi było kasy ;) ) butelki i smoczki zalewałam gorącą wodą z czajnika. Rożek 1 w zupełności wystarczy :) . A co do butelek to moim zdaniem co najmniej 3 jedna do picia i 2 do mleczka bo czasami trzeba wyjść z domu na dłużej :) ( ja miałam 6). A laktator warto mieć chociaż ja go używałam jak miałam za dużo pokarmu i przez to tak mi się rozregulowało, że straciłam pokarm w 1,5 m-ca po porodzie :( tym razem nie będę używała laktatora do co najmniej 4 miesiąca od porodu ( ja miałam ręczny, więc nie wiem jak działa elektryczny może jest lepszy :unsure: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #864678 przez patka89
Co do butelek to mam rózne od nuka od Aventa i od timmi :)
chyba z 12 sztuk będzie,ale mam nadzieje,że nie będzie mi ich trzeba,aż tak dużo :)
Ja też mam cały czas wątpliwości czy czegoś mi nie brakuje itp. Ale pewnie jak malutka się urodzi moje wątpliwości się rozwieją :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #864857 przez asiulek_dolls
hej mamuśki
ile mam tyle opinii co potrzebne a co nie
znalazłam moją listę i wklejam (z komentarzem :silly: ) może komuś się przyda

Kosmetyki i akcesoria higieniczne:
- szampon i płyn lub emulsja do kąpieli (emulsja emolium)
- balsam lub krem do ciała (balsam pharmaceris, polecam stosować balsam lub krem bo lepiej się wchłaniają i nawilżają ciałko niż oliwka)
- krem do twarzy (oillan)
- Bepanthen baby maść ochronna!!!!! (według mnie najlepsza na niemowlącą pupkę, nie powoduje odparzeń a i uwaga na ceny w smyku widziałam za 50zł/100g w superpharm za 57, w Rossmanie ok. 40, a w aptekach można kupić już od 27 do nieco ponad 30zł)
- oliwka (przyda się jeśli dziecko będzie miało ciemieniuchę, wystarczy nasmarować główkę i wyczesać grzebykiem przed kąpielą)
- Disne mar fizjologiczny roztwór donosowy!!!!! (warto kupić właśnie ten roztwór bo jest wygodny w użyciu)
- Octenisept!!!!! (przyda się nie tylko do pielęgnacji kikuta pępowinowego ale można go też użyć do przemycia pojedynczych krosteczek bo ma działanie odkarzające i bakteriobójcze no mamy spodziewające się chłopców mogą zastosować go także do pielęgnacji siusiaka)
- sól fizjologiczna
- kompresy z gazy
- płatki kosmetyczne (duże)
- patyczki higieniczne
- podkłady do przewijania!!!!! (Babydream z Rossmana, często są na nie promocje i paczkę 10szt. Można wtedy kupić już za 9-10zł)
- chusteczki pielęgnacyjne (nawilżone) (Pampers zielone, lub tańsza opcja: fajne są też takie w niebieskich opakowaniach Fitti z Biedronki)
- pieluszki rozm.1 Pampers (myślę że 2-3 paczki wystarczą, w zależności jak duże dziecko urodzicie)
- pieluszki rozm.2 Pampers (warto od razu kupić przynajmniej 2 paczki)
- zestaw do pielęgnacji (grzebyk, szczotka, nożyczki, pilniczki i cążki do paznokci, gruszka, szczoteczka do zębów)
- aspirator Katarek!!!!! (czyli ten który podpinamy do odkurzacza – dla mnie to jeden z produktów zasługujących na nobla  )
- elektroniczny termometr (na podczerwień) (skroniowy lub do ucha)
- termometr do wody
- smoczki uspokajające 2 szt.
- pieluszki tetrowe (według mnie co najmiej 20 sztuk, jeśli dziecko będzie bardzo ulewało)
- pieluszki flanelowe (ok. 10 szt. Sprawdzają się jako cieniutki kocyk, ja używałam ich także w łóżeczku zamiast podusi/ poszewki – mój synek bardzo ulewał i w ten sposób nie musiałam za każdym razem zmieniać prześcieradełka)
- wanienka + przybornik lub koszyczek (coś co pomoże zgromadzić nam wszystkie potrzebne do kąpieli rzeczy/ kosmetyki w jednym miejscu pod ręką)
- ręczniki „z kapturkiem”
- przewijak
- inhalator (nebulizator) (koszt ok.100zł a bardzo przydaje się przy przeziębieniach, kaszlu i katarze, inhalacje można robić z soli fizjologicznej)

Karmienie:
- termoopakowanie
- łyżeczka mała sylikonowa (miękka, odkąd synek skończył 2tygodnie witaminkę podawałam mu łyżeczką, a propos witaminy D, z tych kapsułek twist-of korzystałam tylko na początku, warto poprosić lekarza o receptę na devikap podaje się po jednej kropelce, kosztuje ok.4zł i wystarcza na ok. 3 miesiące)
- szczotka do butelek i smoczków
- płyn do mycia butelek NUK (warto kupić zwłaszcza jeśli będziecie karmić mm, płyn jest bezzapachowy, z wygodną pompką; zwykły płyn zostawia na butelkach lekki zapach który niektórym maluchom przeszkadza –mój płakał i nie chciał jeść)
- butelka 125ml 2-4szt Avent w zależności czy będziecie karmić piersią (2 na picie) czy mm wtedy lepiej mieć więcej(4)
- butelka 260ml 2-4szt dla karmiących mm
- zapasowe smoczki do butelek (używamy cały czas avent, najpierw smoczki 1, później 2, i po nich ok.3/4 miesiąca przeszliśmy na trójprzepływowe)
- śliniaczki (zapinane na zatrzaski, te na rzepy większe dziecko będzie sobie ściągać, na początek na pewno miękkie materiałowe bez ceratki pod spodem, przyda się większa ilość sztuk ok.10-15 jeśli dziecko ulewa, lepiej przebrać śliniak niż całe ubranko)
- sterylizator (praktyczny i wygodny jeśli karmi się mm, ja mam z aventa ten do mikrofali)
- podusza fasolka!!!!
- laktator

Sen:
- łóżeczko
- materacyk
- podkład ochronny na materac (taki z ceratką pod spodem, zabezpieczy materacyk przez siuśkami)
- poduszka klin (są dwa rodzaje, lepsza jest ta niższa ok. 8cm w najwyższym miejscu, z tej wyższej dziecko trochę zjeżdża, ja włożyłam ją pod materacyk, no i jest to kolejna dobra rzecz dla dzieci którym się ulewa)
- poduszka + kołderka (ten zakup można odłożyć na później, podusi w łóżeczku dziecko właściwie nie potrzebuje i lepiej jej nie dawać, kołderka może przydać się trochę wcześniej ale na co najmniej pierwsze pół roku wystarczą kocyki lub śpiworek)
- pościel do łóżeczka + poszewki na podusie (podobnie jak wyżej, z tym że poszewki można używać tak jak pieluszki flanelowe podkładać pod buźkę same bez podusi)
- prześcieradło z gumką 3-4szt.
- jasiek płaski + podusia
- śpiworek
- kocyki (3-4 szt.)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl