Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

RODZIMY W MARCU 2011

10 lata 3 miesiąc temu #27598 przez Gosia
Madziu to już zależy od Ciebie jakiego lekarza sobie wybrałaś. Ja od samego początku chodzę do świetnego lekarza na NFZ, który przyjmuje też prywatnie ale po co kasę wydawać. Różnica jest taka, że troszkę dłużej muszę w poczekalni posiedzieć. Ale wszystkie podstawowe badania są darmowe. Płacę tylko za te nierefinansowane przez NFZ. Pozatym jest też ginekologiem w szpitalu w którym będę rodzić. Ja jestem bardzo zadowolona, ale tak jak już pisałam wybór należy do Ciebie. A bardzo dużo zależy od lekarza. Jakbym w okolicy nie miała dobrego ginekologa przyjmującego na kasę chorych to też bym chodziła prywatnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #27639 przez magda d
1 cm i 7 mm:) szczerze to chciałam mieć bliźniaki ale nie wyszło:P a chcesz znać płeć dziecka bo my z meżem nie chcemy najważniejsze jest dla nas żeby było zdrowe.

10 lata 3 miesiąc temu #27647 przez sylka
Co do płci dziecka zobaczymy, ale wydaje mi się, że pewnie bedziemy chcieli wiedzieć choć to bez różnicy czy będziemy mieć synka czy córeczkę. Maleństwo będzie kochane bez względu na płeć, najważniejsze aby było zdrowe.

10 lata 3 miesiąc temu #27741 przez magda d
dzisiaj dostałam pierwsze body od rodziców:) było niezwykłe uczucie, to wszystko takie małe jest.już nie mogę doczekać się kiedy pójdę do szkoły rodzenia i wtedy naprawdę zobaczę ,że to się dzieje na prawdę, bo do tej pory jest to dla mnie jak sen:)

10 lata 3 miesiąc temu #27776 przez bombel779
Cześć dziewczyny!:)
Ja też mam termin na marzec :) Więc jesteśmy już 3 :D Z moich obliczeń wychodzi 14.03.,lekarz po 1-szym USG stwierdził 16.03. :) W przyszłym tyg. mam drugą wizytę,zobaczymy co powie :) Nie mogę się już doczekać,bo ciekawi mnie jak urosło moje maleństwo od ostatniego razu!!:)
Co do bólów podbrzusza,to też mi dokuczają(szczególnie nasilają się wieczorem).Ból jest prawie taki sam jak przy miesiączce,mówię prawie bo 2razy silniejszy.Ale się nie przejmuję,bo przy obecnie zachodzących zmianach w całym organizmie,to raczej normalne ;)
Jeśli chodzi o lekarza,to chodzę do prywatnego. Z NFZu nie spotkałam jeszcze "normalnego" gina :( więc wolę zapłacić i niczym się nie denerwować. A z racji,że lekarz jest bardzo fajny jestem podwójnie spokojna i zadowolona z wyboru.
A powiedzcie marcowe mamusie :) jak się ogólnie czujecie ?:) Jak wyglądacie?:) Czy już są widoczne u Was jakieś zmiany ?:)
Pozdrawiam ciepło ;)

Aniołek wrzesień 2013 [*]

10 lata 3 miesiąc temu #27814 przez sylka
Witaj bombel779 :) zakładając ten wątek nie spodziewałam się, że tak szybko zaczną pojawiać się marcowe mamusie. Jaczujęsięrewelacyjne żadnych wymiotów tylko te bóle... ale lek zaczyna działąći one przechodzą :) Co do zmian urosły mi piersi jeśli chodzi o bruusio to chyba jest takie samo- za jakiś czas się powiekszy :) i chodzęn niedospana.
Dziś miałam śliczny sen śniło mi się dziecko w wózeczku, które spało jak podeszłam obudziło sięi zapłakało. Wzięłam je na ręcę przytuliłam a ono się uśmiechnęło. Usiaładłam i instynktownie dałam mu pierś. Patrzyłam tak jak to maleństwo ssie pierś :) Pożniej zaczęłam przewijać i zobaczyłam, że to chłopiec, choć myślałam zobaczywszy je w wózeczku, że to dziewczynka. Chłopiec cały czas wodził za mną oczkami i uśmiechał się. Cudony sen tym bardziej, że nie pamiętam by ostatnio coś mi się śniło :)

10 lata 3 miesiąc temu #27834 przez bombel779
Hey sylka ;) Piękny sen!:) Musiałaś dobrze spać i obudzić się z wielkim uśmiechem na twarzy :) Ja takich snów nie ma,wręcz przeciwnie:P śnią mi się takie głupoty,że głowa mała :P :)
A propos głowy!!! Czy Wam też często dokuczają bóle głowy???Bo mi niestety tak :( Mam nadzieję,że to chwilowe i niedługo problem zniknie.
No a tak poza tym,z takich bardziej oczywistych spraw to strasznie bolą mnie piersi!Ale one rosną:) więc to zrozumiałe ;) Szczególnie rad z tego faktu jest mój mąż :):P Hehehehehe Ciągle nie może wyjść z podziwu,że to dopiero początek i że one jeszcze się powiększą!! :woohoo: :lol: hehe Ach i jeszcze nie może się doczekać kiedy w końcu cała urosnę i nabiorę kobiecych kształtów :) Czy Wasi mężczyźni też tak wariują ze szczęścia??:)
Jeszcze jedno- czy Wam też dokuczają zaparcia???Bo mi dosyć solidnie :( Człowiek je,bo musi przecież jeść,żeby dzidzia rosła!I nic nie chce ujść:(wszystko stoi w miejscu :( Brzuch mam taki napęczniały i obolały :( Co z tym fantem zrobić??Czy można np. pić jakieś zioła wspomagające pracę jelit??

10 lata 3 miesiąc temu #27841 przez sylka
Mojemu mężusiowi również podobają się coraz bardziej moje piersi :) mi zresztą też. Problemów z zaparciami nie mam, może spododowane jest to tym co jem. Ns śniadanie zjadam chlebek żytni z ziarnami (złykły od jakiegoś czasu mi nie smakuje tak samo bułki :() Poźniej na 2 śniadanie zjadam jakiś owoc jabłko, banan, nektarynka, albo danio :) następnie obiadek, podwieczorek jak w południę było owoc to nabiał i na odwrót oraz kolacja (choć niezawsze). A w międzyczasie, żeby nie podjadać soki owocowe i czasem jakieś ciasteczko. Na zapracia ponoć dobre są suszone śliwki (tak gdzieś czytałam) jedz też pieczywo zawierające ziarna (ma dużo błonnika, który zapobiega zaparciom). Mi lekarz kazał unikać zaprać i pilnować by ich niebyło. Co do bólu głowy, mi wczoraj okropnię pękała głowa, a później przeszła nawałnica więc moze ból spodowowany był wahaniami ciśnienia. Bombel779 przy kolejnej wizycie powiedz o wszystkom swojemu lekarzowi napewnio coś doradzi.

10 lata 3 miesiąc temu #27850 przez Madzia89862
zaparcia sa najgorsze pod koniec ciazy wlasnie potem przed porodem wrecz odwrotnie i organizm sie oczyszcza.mi piersi niewiele urosly bo i tak mialam przed ciaza duze teraz jak karmie juz 9 miesiecy swojego szkraba zmniejszaja sie i mimo stosowania krwmow itp na ujedrnienie sa takie bardziej flaczkowate ale karmie teraz jedna piersia i druga wrocila do normy takze jestem dobrej mysli dobrze ze rozsepow na nich nie mam.bedzie dobrze kobitki.zaczna sie czestsze spacery do wc wieczorne podjadanie itp. a co do jedzenia to kobieta w ciazy ma zapotrzebowanie zaledwie o 200 kalorii wiecej

10 lata 3 miesiąc temu #27857 przez sylka
Ja nie mówię o objadaniu się tylko jedzeniu mniejszych porcji a częściej i regularnie.

10 lata 3 miesiąc temu #27943 przez magda d
Witam bombel779 . Mój mąż miał wczoraj sen, że jego syn powiedział do niego tato gdy ten nosił go na rękach, gdy mi to opowiada popłakał się. Dobrze wiedzieć , że też jest wrażliwy. Ja zawsze miała duże piersi miseczka C80 teraz mi się większe zrobiły i Krzysiu nie może się nacieszyć:P jeśli chodzi i zaparcia to ich nie mam po prostu jem duzo owoców i warzyw

10 lata 3 miesiąc temu #27951 przez bombel779
Cześć magda ;)
Ja też jem teraz dużo owoców i warzyw,spijam mnóstwo jogurtów,.... nie obżeram się(porcje póki co takie same jak przed ciążą),unikam takich rzeczy jak czipsy,paluszki,....staram się pić dużo wody.... no a te cholerne wzdęcia i zaparcia towarzyszą mi niemalże każdego dnia :( W tym tyg. mam wizytę u gina,powiem mu o tym,zobaczymy co on na to?
A co do snów,to wczoraj "zazdrościłam" sylce pięknego :) i o dziwo dzisiaj też mi się przyśnił!!! Wywołałam go czy co??:) Śniło mi się,że znajomemu urodziła się dzidzia..i przyszedł z Nią do mnie,bo bobasek miał wysoką gorączkę i strasznie płakał :( Dał mi bejbiczka na ręce,mocno go przytuliłam i po chwili przestał płakać :) gorączka zniknęła i dzidzia spokojnie zasnęła na moich rękach :) Cudowne uczucie :) Pomimo,że to tylko sen... :)

10 lata 3 miesiąc temu #28009 przez sylka
Widze dziewczyny, że wszystkie miewamy fajne sny :)

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #28044 przez Doćka
Hej Dziewczyny! dołączam do marcówek :lol: termin mam na 13.03.2010 choć to tylko termin ustalony na podstawie mojej pierwszej wizyty! Ciekawe jak się czujecie, ja coraz to lepiej :) poza biegami do toalety na siusiu. Minęły poranne mdłości, które dopadały mnie o 6 rano jak tylko wsiadałam do samochodu. No i piersi nie są tak nabrzmiałe i bolesne. Pozdrawiam serdecznie Was wszystkie buziaki

10 lata 3 miesiąc temu #28045 przez sylka
Witam kolejną mamusię:) Doćka czy to łapka Twojego psiaka? :)

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka