BezpiecznaCiaza112023

RODZIMY W MARCU 2011

13 lata 8 miesiąc temu #28599 przez mankowa
o widzisz, no to ci zazdroszcze, serio, ile bym dala ,zeby nie miec tych wszystkich historii jakie przechodze, na mnie tesciowa to patrzy jak na jakiegos rozpieszczonego bahora, ze mi slabo, ze jesc nie daje rady, tyle ile bym normalnie chciala. Z sennoscia u mnie na odwrot, :) czesto bardzo kiepsko spie.Ale jak napisalas, jeszcze kilka tyg, jejkus zeby szybko zlecialy i mam nadzieje,ze bedzie juz tylko lepiej. Ja poza tym chodze do szkoly zostal mi jeden tydzien i mam w razie napadow mdlosci tabletki, wiec jestem zabezpieczona, a pozniej pewni kilka tyg relaxu i znow do szkoly(gwoli scislosci chodze na angielski, teraz jest na to najlepszy moment).Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28601 przez magda d
Witam mankowa :) Ja tez mam problemy z teściową ze, jem za mało, ciągle mi słabo, że żołądek boli a to wszystko przez ten mój sport:( jak zaczyna tak gadać to przechodzi i ochota na wszystko.
W piątek wybieram się do ginekologa, bardzo chce iść już na 2 USG bo tęsknie za odgłosem tego małego serduszka:) robicie badania prenatalne ? w którym miesiącu się je wykonuje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #28613 przez sylka
Witam mankowa :) nie wiem jak pozostałe dziewczyny, ale ja nie myślałam o wykonaniu badań prenatalnych. Napewno kobiety po 30 dostają skierowanie od lekarza na nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28621 przez mankowa
Czesc Sylka, nie wiem jesli chodzi o badania prenatalne, podobno te nie inwazyjne nie szkodza dziecku wiec mozna je wykonac. Tutaj gdzie mieszkam, to rutynowo pytaja czy chcesz zeby takie badanie wykonac. Trudno mi jeszcze powiedziec czy na takie badanie sie zdecyduje, mam jeszcze czas by pomyslec o tym.Trzymaj sie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28710 przez sylka
Badania prenatalne dzielą się na te nieinwazyjne i inwazyjne. Do nieinwazyjnych należy np. USG czy test na PAPP-A. Mankowa pokaż nam swój suwaczek żebyśmy wiedziały ile ma twój dzieciaczek. Na kiedy przypada Twój termin porodu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28720 przez mankowa
Hej , jestem w 10 tyg ciazy, porod przypada na 15 marzec.Sylka mozesz napisac mi czy robic takie badania czy nie robic, jesli masz doswiadczenie, wiesz cos na ten temat, zawsze lepiej wiedziec wiecej niz nic ;) pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28724 przez bombel779

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #28753 przez sylka
DRzięki, że mnie wyręczyłaś bombel779 , miałąm właśnie wkleić jeden z tych linków. mankowa nie jestem doświadczona, ponieważ to oja pierwsza ciąża. Osobiście zastanawiam się nad testem PAPP-A, ale zobaczę co powie mój lekarz. Z drugiej strony nie wiem czy robić to badanie bo jestem młoda i ryzyko urodzenia dziecka z zespołem downa jest minimalne jeśli w rodzinie nie występowały takie przypadki. www.embrion.pl/npr/planpocz.htm W podanym linku zamieszczona jest tabela: wiek matk a procent urodzęń dzieci z zespołem downa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28892 przez sylka
Czy znacie jakiś dorby preparat na rozstempy które będą nie uniknione. Ja słyszałam dobre opinie o ziajce mamma mia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28903 przez bombel779
Ja zakupiłam sobie 2 kremy firmy Pharmaceris ( jeden do pielęgnacji biustu,drugi do pielęgnacji brzucha,pośladków,ud,..) Nie wiem czy są dobre,bo nigdy wcześniej ich nie stosowałam ;) Czytałam na temat tych kremów różne opinie (dużo pozytywnych)więc postanowiłam spróbować,tym bardziej że nie były drogie (jeśli dobrze pamiętam ok.30zł za sztukę).
Poza tym w kąpieli używam szorstkiej gąbki do masowania ciała, 1-2razy w tyg. wykonuję peeling.A po kąpieli wcieram w siebie zwykłą dziecięcą oliwkę (nawilża,natłuszcza) ;)

A czy Wy jakoś się już zabezpieczacie przed niepożądanymi efektami ubocznymi ciąży?:P
Jak tak,to pochwalcie się swoimi sposobami,czy też preparatami. Jak moje zawiodą,będę musiała poszukać czegoś innego :P


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28907 przez mankowa
Hej, ja mam tej firmy pianke do higieny intymnej i jest super, ja zawsze bylam uczulona na wszelakie srodki do higieny intymnej a ten jest superr. Jesli chodzi o kremy na rozstepy ja uzywam AA Mama i ja :) ciezko sie go z tubki wyciska ale to jedyny mankament, dobrze nawilza, skora jest mila w dotyku. Ale gdzies czytalam ,ze jesli na preparatach jest napisane,ze uzywac od 4 miesiaca to ,ze nie mozna wczesniej a pani w sklepie mowila,ze prawie na kazdym kremie bedzie taka informacja i ze to tak naprawde nie ma znaczenia. No wiec wlasnie a w internecie czytalam,ze chodzi o to,ze w I trymestrze by nie masowac brzucha, ja juz zglupialam i nie wiem o co chodzi. Moze nie nalezy doszukiwac sie za wielu informacji w internecie, bo to oglupia. A poza tym wiadomo nam,ze lepiej zapobiegac niz leczyc wiec im wczesniej bedziemy nawilzac nasze cialka tym mniejsze beda skutki po ciazowe.
Jeszcze slyszlama ,ze w sumie wlasnie oliwka na poczatek ciazy wystarczy.
Pozdrawiam wszystkie zdezorientowane :) jak ja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29027 przez sylka
Ja jak narazie używam samej oliwki a w kąpieli używam szorstkiej gąbki do masowania ciała, dopiero od 4 m-ca zamierzam wypróbować zjajkę mamma mia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29056 przez magda d
Hej dziewczyny! ja też czekam do 4 miesiące z kremem.

Była dzisiaj u ginekologa i rozmawiałam z nim o badaniach prenatalnych wykonuje się je dopiero miedzy 18-20 tygodniem i nie trzeba się na nie godzić. Ja wole iść mimo, ze u mnie nie ma żadnych dziedzicznych chorób ale zawsze lepiej widzieć wcześniej, żeby się przygotować.

Przytyłam niecałe 1 kilo:P i tylko trochę to widać po brzuszku, badania są okey no i maluszek jest zdrowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29076 przez sylka
Magda d fajnie ze z maluszkiem wszystko ok :) Ja wizytę mam w piątek, więc wtedy się dowiem co u mojego maleństwa słychać.

Dziewczyny w jakim wieku jesteście? Ja mam 24 lata.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29078 przez bombel779
Ja też mam 24l.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl