BezpiecznaCiaza112023

Mamusie kwiecień 2011:)

13 lata 5 miesiąc temu #38862 przez Gosia_Krupa
Ja też nie mam żadnych preferencji kulinarnych. Nie wiem co to zachcianki,nie miałam żadnych w pierwszej ciąży i teraz też nie mam. Jem tak jak przed ciążą. Także raczej nie wierzę w takie przypuszczenia z dawnych czasów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #38890 przez acronka
Ja się trochę nabijam z tego apetytu na słodkie,bo wiadomo, że to niejedyne rzeczy które jem;) Ale słodkości codziennie muszą być. Mnie w ogóle zawsze rozśmieszały maksymalnie te wszystkie mity o kształtach brzucha,cerze, apetycie, jak się kręci obrączka nad brzuchem i inne takie.

Ogólnie coraz większy mam problem z niskim ciśnieniem, rano się dobudzić nie moge, muszę koniecznie porozmawiać o tym z lekarzem.

[*] 24.07.2009 Julianek. Na zawsze w naszych sercach [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39111 przez czekoladka2904
Acronka jeśli chodzi o to niskie ciśnienie to wypij sobie kawkę. Też mam z tym problem, o mało nie zesłabłam w pracy i poszłam do mojego gin - a ten, żebym wypiła kawę, bo alkohol jak wiadomo nie wchodzi w grę... Zalecił też, żebym częściej odpoczywała, jak się źle poczuję.
Szczerze mówiąc nie bardzo jestem przekonana do kawy w ciąży, ale to skutkuje.

Nasz kochany Aniołek [*] luty 2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39131 przez baby_55
Mnie na początku kawa nie smakowała i zapach mi przeszkadzał, a teraz lubię sobie wypić małą czarną z mleczkiem i od razu mi lepiej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39137 przez czekoladka2904
Mnie też odrzuciło od kawy na długi czas, ale teraz zapach już nie przeszkadza i mogę spokojnie wypić:)

Nasz kochany Aniołek [*] luty 2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39152 przez Gosia_Krupa
A mi mąż nie pozwala ;( Lubię wypić sobie kawę,a on,że to kofeina,że przechodzi przez łożysko i takie tam,więc piję rzadko,ale z jeszcze większą chęcią :D
A takie poranne zmęczenie to ponoć normalne w drugim trymestrze. Ja tam nie wiem,bo nie mogę sobie pozwolić na przedłużenie snu i zazwyczaj wstaje raz dwa jak tylko się obudzę,chociaż też bym sobie poleżała :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39161 przez baby_55
Ja niestety nie mogę się zbyt szybko zebrać z łóżka, bo potem mam problemy z żołądkiem, najlepiej jak zjem jakąś kanapkę w łóżku chwilę poleżę i dopiero wstaję, inaczej czekają mnie wymioty i mdłości przez pół dnia :( zresztą po każdym posiłu muszę poczekać z 15-20 min. zanim zacznę coś robić bo mi się od razu przewraca w żołądku i jest lipa... :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39164 przez Gosia_Krupa
Współczuję Ci baby,nigdy nie miałam mdłości ani żadnych tego typu dolegliwości,z resztą gdyby nie brak miesiączki i bóle w pachwinach nawet bym nie podejrzewała,że jestem w ciąży ;) Moja dzidzia strasznie się rozbrykała ostatnimi dniami,wydaje mi się nawet,że bez problemu mąż wyczuje,bo mam wrażenie czasami,że mi brzuszek faluje :) Kurcze,kocham to uczucie,po pierwszym porodzie bardzo mi tego brakowało. Wydaje się trochę dziwne,bo przecież miałam swojego okruszka przy sobie,ale jednak to uczucie... tęskniłam za tym przez jakiś czas :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39171 przez baby_55
Jeśli chodzi o podejrzewanie ciąży to ja jeszcze przed terminem miesiączki poczułam, że powinnam zrobić sobie test, że coś jest nie tak :unsure: trudno to opisać ale to było takie dziwne wewnętrzne przeczucie no i poleciałam szybko do apteki, zrobiłam test w pracy i okazało się, że mam rację :blush: za to moja znajoma urodziła już 3 dzieci i za każdym razem wiedziała, że jest w ciąży po ty, że naglle nabierała ochoty na zedzenie całego słoika majonezu... :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39214 przez acronka
Witam!
Kawę pijam, ale rzadko.Zawsze bardzo lubiłam z samego rana wypić dwie, a odkąd jestem w ciązy to czasami mam ochotę na kawkę, ale po południu. Mąż mi robi "bałwanka" - małe espresso z dużą wielką ilością spienionego mleka. Najzdrowsze jest espresso, takie z prawdziwego ekspresu ciśnieniowego wbrew pozorom jest w nim mało kofeiny a dużo aromatu kawowego takiego ekstraktu. Mój mąż został zapalonym baristą i zgłębia co tylko może nt kawy. W ciązy można spokojnie wypijać jedną filizankę kawy dziennie bez obaw że to zaszkodzi dziecku.
Mnie wolno, ale co zrobić gdy nie mam ochoty?
To przez zmianę ciśnienia mam takie problemy, jeszcze przez najbliższe dni czeka nas jakiś mega niż,to ja już w ogóle się do niczego nadawała nie będę.


Jesli chodzi o podejrzewanie ciązy to ja się zorientowałam przed miesiączką, zaczęło się od metalicznego smaku w ustach. No i zrobiłam test. Kreseczka wyszła bardzo bladziutka, ale wyniki z krwi nie mogły się mylić :) To był przełom 2i3 tc
Przy pierwszej ciąży potwornie bolały mnie piersi, ale jakoś nie mogłam tego z niczym powiązać. To był czas, że zwątpiłam już że zajdę w ciążę.
Przy tej ciąży piersi prawie nie bolą,choć są mocno nabrzmiałe, jedynie sutki mam wrażliwe.
baby - współczuję Ci z tymi mdlościami. Ja jestem szczęsliwa, że mi już przeszło.

[*] 24.07.2009 Julianek. Na zawsze w naszych sercach [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39290 przez baby_55
Ja tylko czasami czuję lekkie kłucie w piersiach a tak poza tym to mnie nie bolą są tylko bardzo wrażliwe, zwłaszcza sutki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39349 przez ulcia85
niestety nie znam płci:( nie miał pewności na 100% i nie chciał powiedzieć :(
ale nasza dzidzia była strasznie ruchliwa,ma 2 rączki, 2 nożki, serduszko ma prawidłowa budowe,widziałam nosek,stopki...niesamowite uczucie moc zobaczyć to wszystko :laugh: mąż był taki wpatrzony w monitor,pozniej powiedział mi,że w końcu dotarło do niego,że nasza fasolka to już mały człowiek:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39361 przez Gosia_Krupa
Ulcia,szkoda,no i fajnie :) Ja się nie mogę doczekać mojego usg,to za tydzień... Ciekawe czy u nas będzie wiadomo,fajnie by było :) Ale jakby nie patrzeć to zobaczyć znowu naszego Maluszka jak mu się tam żyje w tym brzuszku to już super sprawa :D Tylko nie wiem czy mąż będzie chciał wejść ze mną,on nigdy nic nie widzi na tym monitorze i chyba troszkę się tego wstydzi,także zobaczymy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39516 przez kasiunia89

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39655 przez kasiunia89
Hej dziweczyny :):) To moj malutki brzuszek:) Moze dacie jakies fotki??
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl