BezpiecznaCiaza112023

Karmienie butelką

14 lata 2 miesiąc temu #2403 przez Agnieszka
jest taki problem, że mała nie chce, a może nie potrafi pić z butelki, za każdym razem gdy próbuje jej dać butelkę, to połowa mleka się wylewa, a ona wypluwa smoczek, stosuję ten najmniejszy, więc raczej nie leci jej za dużo na raz,
przez to, że nie daję się nakarmić butelką jestem skazana póki co na siedzenie w domu bo nie mam jak jej zostawić
raz udało mi się wyjść z domu na 3 godziny, butelka była zostawiona, ale mała cały ten czas akurat przespała

jak temu zaradzić?



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2447 przez andziaa35
Mialam ten sam problem, uzywalam butelek z aventa i maly zachowywal sie tak jakby krztusil sie jedzeniem i mleko cieklo mu po brodzie, zmienilam na butelke z tommee tippee i problem znikl :) tak wiec polecam


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2464 przez Agnieszka
ja mam butelkę właśnie Tommee Tippee
dziś będzie kolejna próba więc zobaczymy jak pójdzie



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2680 przez tysia178
ja mam nutelkę tommee tippee i aventa, i zwykłą biedronkową za 5zł, i wiecie z której maly pije?? z tej biedronkowej.. ma taki sam kształ smoczka jak dyduś więc jest mu łatwiej..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2697 przez Agnieszka
tą tommee tippee kupiłam właśnie dlatego bo miała imitować kształt piersi, dziś miałyśmy kolejną próbę, nie widzę różnicy niestety, ale mam nadzieje, że się jeszcze nauczy z niej pić



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2705 przez Moniq
ja miałam podobny problem, Mała nie chciała ssać z butli, nawet z tommee tippee, położna doradziła mi żeby karmić ją wtedy przez cewnik do odsysania ze strzykawki (można go kupić w sklepie ze sprzętem medycznym albo czasem w szpitalnych aptekach) jeśli Cię to interesuję to mogę opisać jak to się robi :laugh: a po jakimś czasie Mała przekonała się do butli i teraz w razie czego nie ma problemu( wciąż karmię piersią)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2731 przez Agnieszka
czy chodzi o to, że wkłada się palca i z boku ta rurkę?
czy o coś innego? bo coś takiego było opisane już tu na forum, wczoraj bodajże na to wpadłam czy dziś nawet...
ale poproszę



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2738 przez Moniq
tak o to chodzi :laugh: wkład się maluszkowi palec do buźki, jak zacznie ssać to po palcu wsuwa się rurkę, nie bój się że wsuniesz za daleko, bo dzidzia wtedy wypluje. i maluszek zacznie sobie ściągać ze strzykawki, jeśli nie będzie mieć dostatecznego "ciągu" to możesz powoli przesuwać tłok. trochę się wylewa z buźki więc można przyłożyć pieluszkę pod brodę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2740 przez Scholastyka21
ja mam butlę dr browna z odpowietrzaczem od początku i na szczęście ten problem mnie nie dopadł, i biedronkową też mam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2743 przez Agnieszka
to może warto będzie wypróbować, a ten cewnik to ile kosztuje?



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2744 przez Moniq
ok złotówki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2774 przez Katarzyna
Ważne jest, żeby odpowiednio dobrać smoczek do wieku. Smoczki mogą być wykonane z silikonu lub latekstu. Czasami malec decyduje, który jemu bardziej pasuje, albo nie chce przestawić się na smoczek rozmiarowo większy ;)

Teraz jest sporo smoczków zaprojektowanych tak, żeby nie zaburzyć techniki ssania maluszka. Tak, żeby mama również mogła karmić piersią.

Jeżeli natomiast problem ze ssaniem będzie się powtarzał proponuję poszukać osoby np. fizjoterapeuty. Naświetlić, że jest problem ze ssaniem. Są specjalne ćwiczenia i można nauczyć malucha ssania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2784 przez Agnieszka
dziękuję za radę, jeśli nam się nie będzie udawało nadal, to na pewno się skontaktujemy z kimś kto nam pomoże



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2806 przez Scholastyka21
a ja mam taki problem że młody to tak łapczywie pije że herbatką to co chwilę się dławi,
a do mleka to ma smoczek na zwiększone łaknienie
i nie wiem co z tym herbatkowym problemem zrobić, a smoczek ma poziom 2

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2834 przez Moniq
jak maluch sie dławi, to mu za szybko leci. wiem że to już duży brzdąc ale spróbuj zmienić smoka na 1. może pomoże :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl