Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Nie chodzę do szkoły rodzenia, ponieważ jestem samotną matką nie chcę być wokół szczęśliwych par i czuć się inna. Boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić? [...]

czytaj dalej

Trymestr I - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu zilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.
Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

1. tydzień ciąży

Pierwszy tydzień ciąży Pierwszy tydzień ciąży liczymy od pierwszego dnia miesiączki, czyli pierwszego dnia krwawienia. W tym tygodniu jeszcze nie zostałaś przyszłą mamą.

Czytając artykuł dowiesz się co dzieje się w Twoim ciele oraz jak powinnaś zadbać o siebie planując ciążę.

Więcej: 1. tydzień ciąży

2. tydzień ciąży

Drugi tydzień ciążyPoczątek pierwszego miesiąca ciąży, to jeszcze wielka niewiadoma. Jeśli starasz się o dziecko pod koniec 2 tygodnia będzie owulacja! Bądź czujna. Przeczytaj o czym jeszcze powinnaś pamiętać w drugim tygodniu ciąży.

Więcej: 2. tydzień ciąży

3. tydzień ciąży

T1T3mW trzecim tygodniu ciąży jeśli doszło do zapłodnienia, to zapłodniona komóra jajowa będzie dzielić się i dzielić. Dodatkowo zaistniej szereg procesów, które za 37 tygodni zaowocują dzieckiem.

Jeśli jest to planowana ciąża z pewnością nie możesz doczekać się pozytywnego testu ciążowego.

Więcej: 3. tydzień ciąży

4. tydzień ciąży

T1T4mTwoje wymarzone baby, teraz jest blastocystą. W 6-7 dniu od zapłodnienia wędruje w kierunku macicy, a kiedy tam dociera zaczyna się proces zagnieżdżania inaczej implantacji. Błona macicy jest odpowiednio przygotowana do przyjęcia blastocysty poprzez odpowiedni poziom hormonów.

Więcej: 4. tydzień ciąży

5. tydzień ciąży

T1T5mPiąty tydzień ciąży! Teraz dziecko przypomina bardziej kijankę z długim ogonkiem. Jeszcze się zastanawiasz czy jesteś w ciąży? Okres się spóźnia?! Leć do apteki.

Więcej: 5. tydzień ciąży

6. tydzień ciąży

T1T6mTrymestr pierwszy, szósty tydzień ciąży. Przeczytaj artykuł poznasz jaką ma wielkość Twoje maleństwo!

Więcej: 6. tydzień ciąży

7. tydzień ciąży

Siódmy tydzień ciążyW siódmym tygodniu ciąży dziecko ma zaledwie ok. 0,8 cm - 1 cm długości, a jego serce przypomina swoim kształtem już serce dorosłego człowieka. Z tym, że jest o wiele mniejsze. Czy to nie wspaniałe? Równolegle powstają zawiązki narządów u płodu.

Więcej: 7. tydzień ciąży

8. tydzień ciąży

Ósmy tydzień ciążyW ósmym tygodniu ciąży pojawiają się spontaniczne ruchy dziecka, choć Ty ich jeszcze nie poczujesz. Pojawia się elektryczna aktywność mózgu. A płyn owodniowy, w którym jest dziecko ma ok. 5-10 ml.

Więcej: 8. tydzień ciąży

9. tydzień ciąży

Dziewiąty tydzień ciążyJakie uczucia lub objawy mogą Ci towarzyszyć w trzecim miesiącu ciąży? Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj o 9 tygodniu ciąży.

Więcej: 9. tydzień ciąży

10. tydzień ciąży

T1T10mPoznaj rady dla Ciebie, przyszłego taty na 10 tydzień ciąży! Dowiedź się jakie postępy poczyniło dziecko w brzuszku.

Więcej: 10. tydzień ciąży

11. tydzień ciąży

T1T11mPrzyszła mama w trzecim miesiącu ciąży może być nadpobudliwa, zachowywać się podobnie jak przed zbliżającą się miesiączką. Dokuczać będzie rozdrażnienie, chwiejność nastrojów, nerwowość i skłonność do płaczu. Mieszają się skrajne uczucia radości ze strachem, obawy z podnieceniem. Dowiedź się więcej, co czeka Ciebie w pierwszym trymestrze ciąży.

Więcej: 11. tydzień ciąży

12. tydzień ciąży

Dwunasty tydzień ciążyPoznaj jakie zachodzą zmiany w Twoim ciele gdy jesteś w 12 tygodniu ciąży.

Więcej: 12. tydzień ciąży

13. tydzień ciąży

Trzynasty tydzień ciążyTrzynasty tydzień ciąży, uwidacznia się brzuszek, a macica jest ciut większa od grejpfruta. Zauważasz, że zwiększył się obwód pasa. Pod koniec trzeciego miesiąca dno macicy będzie wyczuwalne tuż nad spojeniem łonowym (dolna część podbrzusza).

Więcej: 13. tydzień ciąży

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza