Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Czkawka u małych dzieci? Otóż u małych dzieci bardzo często występuje czkawka. Trwa czasami nawet 20 minut do kilku godzin. Małym dzieciom jednak nie przeszkadza czkawka i nie czują się z tego [...]

czytaj dalej

Poród

Artykuły o porodzie czyli: przygotowanie do porodu, pakowania torby do szpitala, przebiegu porodu, zadania osoby towarzyszącej przy porodzie, metod łagodzenia bólu porodowego. Poród to ważne wydarzenie zarówno dla kobiety rodzącej jak i jej rodziny.

Ważne tematy to: cięcie cesarskie, opis symptomów nadchodzącego porodu.
Darmowy kurs o ciąży i porodzie.

Darmowy kurs o porodzie:

Zapraszamy na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.
Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Zapisz się już dziś na darmowe lekcje o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

Artykuły o porodzie:

Warsztaty Łagodny Poród 27-28 lutego 2016 to 11 godzin pozytywnego programowania umysłu

3dFormat198x271

 

 

 

Mam przyjemność zaprosić na warsztaty Łagodny Poród organizowane 27-28 luty 2016 rok. (Zniżka 50 zł jaki wpisać kod podaję na końcu wpisu) 

Warsztaty są dopełnieniem programu Łagodny Poród przeznaczonego głownie do słuchania. Program ten trwa 5 tygodni program. Wykorzystuje zasadę '"pozytywnego programowania umysłu" - pokazuje, że na przebieg naszego porodu ogromny wpływ mają wyobrażenia i oczekiwania związane z tym wydarzeniem. 

Więcej: Warsztaty Łagodny Poród 27-28 lutego 2016 to 11 godzin pozytywnego programowania umysłu

Co warto zabrać do szpitala dla nowonarodzonego dziecka? - Blog położnej

KocykEffii mGdy mam okazję spotkać się z przyszłymi rodzicami, to bardzo chętnie dzielą się ze mną informacjami jakie rzeczy mają już dla maluszka, co kupili, i pytają, czy na pewno wszystko mają. Bywa, że bardzo trafnie skompletowali sami wyprawkę, bywa też, że dodaję od siebie kilka rzeczy, które uważam za absolutne MUST HAVE.

Więcej: Co warto zabrać do szpitala dla nowonarodzonego dziecka? - Blog położnej

Czas zapisać się do szkoły rodzenia!

Ciąża, szkoła rodzenia W ciąży warto zapisać się do szkoły rodzenia. W tym celu powinnaś wybrać odpowiednią szkołę rodzenia. Jest wiele szkół: są tzw. "szkoły rodzenia przy szpitalne" gdzie w ramach zajęć uczestnicy jej oglądają salę porodową.

Więcej: Czas zapisać się do szkoły rodzenia!

Stymulator łagodzący bóle porodowe

porod_bez_bolu_miniWiele przyszłych mam obawia się bólu porodowego. Dostępne jest znieczulenie zewnątrzoponowe i środki farmakologiczne, bywa tak, że nie zawsze są dostępne i skuteczne. Istnieje inny sposób łagodzenia bólu

Więcej: Stymulator łagodzący bóle porodowe

Niefarmakologiczne sposoby uśmierzania bólu porodowego

usniezanie-boluW trakcie porodu kobiety odczuwają ból, który nasila się w trakcie trwania skurczu. Przedstawiamy kilka naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego. Dzięki nim poród będzie łatwiejszy.

Więcej: Niefarmakologiczne sposoby uśmierzania bólu porodowego

Znieczulenie zewnątrzoponowe w porodzie

znieczulenie-oponowePoród jest bolesny dlatego kobiety wybierają znieczulenie zewnątrzoponowe. Zakłada się je w trakcie porodu kiedy jest rozwarcie od 4 cm. Wtedy znieczula się miejscowo dolną partię ciała. Przeczytaj jak przebiega sposób zakładania znieczulenia zewnątrzoponowego w porodzie.

Więcej: Znieczulenie zewnątrzoponowe w porodzie

Znieczulenie podpajęczynówkowe a cięcie cesarskie

Znieczulenie podpajęczynówkoweZnieczulenie podpajęczynówkowe to najbardziej skuteczny i najbezpieczniejszy sposób znieczulenia w czasie planowego cięcia cesarskiego.

Więcej: Znieczulenie podpajęczynówkowe a cięcie cesarskie

Różnice pomiędzy porodem naturalnym a cięciem cesarskim

roznice-pomiedzy-porodem-naturalnym-a-cieciem-cesarskimCzym się różni okres poporodowy po urodzeniu dziecka siłami natury, a cesarskim cięciem?
Nie ma właściwie żadnych różnic, ponieważ kobieta, która urodziła metodą cesarskiego cięcia, przechodzi taki sam proces poporodowy, jak kobieta po porodzie siłami natury. Natomiast pierwsze karmienie piersią dziecka przy cięciu cesarskim odbywa się później niż przy porodzie. Noworodek urodzony siłami natury zwykle w ciągu pierwszych minut jest przystawiany do piersi.

Więcej: Różnice pomiędzy porodem naturalnym a cięciem cesarskim

Kiedy należy wykonać cięcie cesarskie

Kiedy wykonuje się cięcie cesarskieKiedy cesarskie cięcie jest koniecznością? Poród poprzez cięcie cesarskie to poważna operacja, która jest zalecana przez lekarzy w sytuacjach, gdy poród naturalny mógłby stanowić zagrożenie dla matki lub dziecka. Cięcie cesarskie przeprowadza się także jeśli podczas samego porodu występują komplikacje wymagające natychmiastowej interwencji lekarskiej.

Więcej: Kiedy należy wykonać cięcie cesarskie

Gojenie rany po cięciu cesarskim

Gojenie się rany po cięciu cesarskimJak długo będzie mi dokuczać blizna po cięciu cesarskim? W przypadku porodu naturalnego jeżeli dojdzie do nacięcia krocza również jest rana, o którą należy dbać.

Więcej: Gojenie rany po cięciu cesarskim

Pielęgnacja rany po cięciu cesarskim

Pielęgnowanie rany po zabiegu cięcia cesarskiegoJak pielęgnować ranę po cesarskim cięciu? - przeczytaj rady dotyczące pięgnacji rany po cięciu cesarskim.

Więcej: Pielęgnacja rany po cięciu cesarskim

Najważniejsze informacje o cięciu cesarskim

Cięcie cesarskieNa czym polega poród przeprowadzony za pomocą cięcia cesarskiego?

Więcej: Najważniejsze informacje o cięciu cesarskim

Doula przy porodzie

DaulaDoula - to kobieta doświadczona w macierzyństwie, która służy innym kobietom w trakcie porodu swoją wiedzą. Doula to asystent, doradca porodowy i wsparcie duchowe dla rodzącej :)

Więcej: Doula przy porodzie

Rola pediatry przy porodzie

Pediatra a poródTrwa poród, w drugim okresie, kiedy urodzisz dziecko. Położna kładzie Ci go na brzuchu, a potem noworodek jest badany przez pediatrą. Jednym z kryteriów oceny dziecka po porodzie jest skala Apgar. Dowiedź się więcej o Skali Apgar i roli lekarza przy porodzie.

Więcej: Rola pediatry przy porodzie

Poród - powikłania po porodzie

Możliwe powikłania porodowePrawdą jest, że nie wszystkie porody przebiegają bez powikłań. W niektórych przypadkach pojawiają się komplikacje, które wymagają szybkiej interwencji lekarza położnika.

Więcej: Poród - powikłania po porodzie

Nagły poród

Nagły poród - informacjeNagły poród jest rzadkością. Mimo to, niektórym maluchom spieszy się na świat i pragną jak najszybciej zobaczyć swoich rodziców. Przeczytaj o szybkim porodzie.

Więcej: Nagły poród

Poród - czas trwania porodu

Czas trwania poroduJeżeli rodzisz dziecko po raz pierwszy poród może trwać nawet do 15 godzin. Kobiety, które rodzą po raz pierwszy dziecko nazywamy pierwiastki. Jeżeli jest to kolejna ciąża, to na kobietę mówimy wieloródka.

Więcej: Poród - czas trwania porodu

Poznajmy poród, czyli o etapach porodu

Etapy poroduPoród, to cztery okresy. Każdy etap porodu został opisany w artykule.

Więcej: Poznajmy poród, czyli o etapach porodu

Lista rzeczy dla mamy i dziecka do szpitala

Lista rzeczy dla dziecka i dla jego mamyPoród tuż, tuż. Warto spakować torbę do szpitala z wszystkimi niezbędnymi rzeczami również do porodu. Przedstawiamy Ci listę rzeczy o których powinnaś pamiętać. Pamiętaj poród może Cię zaskoczyć, dlatego spakuj torbę kilka tygodni przed planowanym terminem rozwiązania.

Więcej: Lista rzeczy dla mamy i dziecka do szpitala

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza