BezpiecznaCiaza112023

Obrzęki rąk i nóg

Obrzmienia rąk i nóg nie są czymś dziwnym, ani niepokojącym w czasie ciąży. Mają prawo się pojawić w wyniku gromadzenia się płynu w tkankach. Poza tym brak ruchu i siedzący tryb życia w czasie ciąży sprzyjają pogorszeniu krążenia i w efekcie pojawiają się obrzęki.

Zaparcia w ciąży

Zaparcia są bardzo częstym objawem w czasie ciąży – cierpi na nie ponad 50% przyszłych mam. Spowodowane są przez hormony ciążowe spowalniające proces trawienia i osłabiające pracę jelit.

Oznaki i objawy ciąży

Jakie są pierwsze, możliwe oznaki ciąży? Oznaki, o których dowiesz się za chwilę, są jedynie wskazówkami. Dlatego powinnaś na nie uważać, lecz nie utwierdzać się na ich podstawie w przekonaniu, że na pewno jesteś w ciąży. Bywa, bowiem tak, że mogą występować u Ciebie wszystkie oznaki i objawy ciąży, podczas, gdy Ty w niej nie będziesz.

Jak radzić sobie z bólem pleców w ciąży

Prawdopodobnie nawet około 70% ciężarnych kobiet cierpi na którymś etapie ciąży na bóle pleców lub okolicy lędźwiowej.
Na bóle pleców można cierpieć z wielu powodów, niektóre z nich są typowe nie tylko dla kobiet w ciąży. Bóle może wywoływać nieprawidłowa postawa, napięcia mięśni, brak dobrej kondycji a także wcześniejszy uraz. U ciężarnych bóle pleców umiejscowione są głównie o obręczy biodrowej, gdzie stawy rozluźniają się z powodu rozluźnienia wiązadeł. Dolegliwościom tym nie można zapobiec w 100%, można jednak zmniejszyć ich uciążliwość, a także upewnić się, że nie staną się długotrwałym problemem.

Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl