Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Trymestr I - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu zilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.
Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

4. tydzień ciąży

Trymestr I Tydzień 04

Ciąża tydzień po tygodniu

Trymestr ciąży I, tydzień ciąży 4 - Ciąża tydzień po tygodniu

Czwarty tydzień ciąży

Mama:

Rozpoczął się już 4 tydzień ciąży. Możesz już w tym czasie oczekiwać miesiączki lub jeśli planuje dziecko wyczekiwać, że tym razem nie przyjdzie. Niestety objawy dotyczące wczesnej ciąży są podobne do tych przed miesiączką czyli: zmęczenie, bolesność piersi i zmienność nastrojów. Dlatego teraz jako potencjalna przyszła mama musisz uzbroić się w cierpliwość.

Dziecko:

Blastocysta w 6-7 dniu od zapłodnienia wędruje w kierunku macicy, a kiedy tam dociera zaczyna się proces zagnieżdżania inaczej implantacji. Błona macicy jest odpowiednio przygotowana do przyjęcia blastocysty poprzez odpowiedni poziom hormonów. W momencie zagnieżdżenia blastocysta „walczy o przetrwanie”, ponieważ może zostać oderwany i „wydalony” w trakcie następnej miesiączki. Przed taką sytuacją chroni go hormon, zwany gonadotropiną kosmówkową Beta HCG.

W trakcie implantacji blastocysty może zdarzyć się plamienie. Plamienie nie występuje u każdej przyszłej mamy.

Rady dla mamy:

Musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli planujesz ciążę, trzymaj się dalej: zdrowej żywności, pij soki i wodę, przyjmuj kwas foliowy i ciesz się każdym dniem.

Rady dla taty:

Wykaż się wyrozumiałością i wspieraj ją w czasie oczekiwania na pozywany test ciążowy bądź miesiączkę. Możesz też umilić czekanie zapraszając potencjalną przyszłą mamę do kina, teatru lub na spacer.

Czy wiesz, że:

Zaczyna tworzyć się łożysko, które będzie „pośrednikiem” między mamą a dzieckiem! Po raz pierwszy dochodzi do kontaktu z krwią matczyną.

Badania:

Badając poziom hormonu Beta HCG we krwi możemy otrzymać dokładną i szybką informację czy kobieta jest w ciąży.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(37 głosów, średnia ocena 3.97 na 5)

Komentarze

Kiedy najwcześniej można stwierdzić ciążę poprzez test ciążowy? Czytałam na opakowaniu testu, że już po 6 dniach od zapłodnienia, czy to prawda?
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza