Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

W pomieszczeniu, w którym jest Twoje dziecko nie powinno być w zasięgu dziecka małych przedmiotów, które z łatwością mogłoby włożyć do buzi, a to grozi uduszeniem się. Jeżeli chodzi o drzwi [...]

czytaj dalej

Trymestr I - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu zilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.
Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

8. tydzień ciąży

Trymestr I Tydzień 08

Ciąża tydzień po tygodniu

Trymestr ciąży I, tydzień ciąży 8 - Ciąża tydzień po tygodniu

 

Ósmy tydzień ciąży | Drugi miesiąc ciąży

Mama:

Doskwierają Ci mdłości masz zachcianki.

Dziecko:

W ósmym tygodniu ciąży pojawiają się spontaniczne ruchy dziecka, choć Ty ich jeszcze nie poczujesz. Pojawia się elektryczna aktywność mózgu. A płyn owodniowy, w którym jest dziecko ma ok. 5-10 ml.

Główka w tym czasie jest największą częścią ciała. Natomiast kończyny są krótkie, a paluszki u stóp i dłoni przypominają płetwy. Serduszko malucha jest już w pełni wykształcone. Szczęka i żuchwa są wykształcone i tworzą się zawiązki zębów. W tym czasie powstaje także przewód nosowo-łzowy. W tym okresie tworzy się również przepuklina fizjologiczna. Oznacza to, że jelito środkowe wystaje z brzuszka.

Rady dla mamy:

Pierwszy trymestr ciąży może nie być radosny. Możesz odczuwać mieszane uczucia do swojego dziecka. Zależy to, od Twojej sytuacji życiowej.

Co się dzieje z tatą?

Z pewnością już wiesz, że zostaniesz tatą. Teraz Twoje życie ulega zmianie. Zaczynasz dokonywać przewartościowania celów życiowych. Możesz czuć się zagubiony w nowej sytuacji. Warto porozmawiać o tym z partnerką.

Czy wiesz, że:

Płyn owodniowy jest swoistym amortyzatorem dla dziecka.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(43 głosów, średnia ocena 4.40 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza