Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Solarium w ciąży

Pomimo, iż nie stwierdzono, aby samo promieniowanie miało niekorzystny wpływ na rozwijające się dziecko, przez cały okres ciąży i karmienia piersią wskazane jest unikanie częstego korzystania z solarium.

Generalnie, droga mamo, powinnaś unikać przegrzewania organizmu i gwałtownych zmian temperatury swojego ciała. Taka nagła zmiana temperatury może spowodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, co stanowi poważne niebezpieczeństwo dla ciąży i dziecka (może wywołać np. przedwczesne odklejenie łożyska).

Nie znaczy to jednak, że solarium jest całkowicie zabronione w ciąży. Jeśli czujesz potrzebę skorzystania z solarium najlepiej zasięgnij porady swojego lekarza. Jeśli wykluczy on ryzyko powikłań, powinien wyrazić zgodę na krótki seans. Na pewno powinnaś korzystać z solarium z umiarem i wybierać urządzenia, które nie rozgrzewają się zanadto, a także uważać aby nie pojawiły się zawroty głowy czy skoki ciśnienia. Warto także abyś pamiętała o tym, że skóra w ciąży jest bardzo wrażliwa na promieniowanie słoneczne i po seansach w solarium mogą pojawić się na niej poparzenia, tzw. plamy pigmentacyjne (ostudy), a nawet zmiany alergiczne. W czasie ciąży (szczególnie w późniejszych miesiącach), skóra staje się bardziej rozciągnięta, a przez to cieńsza. Jest także bardziej podatna na przesuszanie. Powinnaś wziąć to pod uwagę wybierając się do solarium, ponieważ przesuszona skóra jest mniej elastyczna, co zwiększa ryzyko tworzenia się rozstępów i jej gorszego powracania do normy po porodzie.

Artykuł pochodzi ze strony http://www.nivena.pl

Oceń ten artykuł
(16 głosów, średnia ocena 4.31 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza