BezpiecznaCiaza112023

niedoczynność tarczycy

12 lata 7 miesiąc temu #194559 przez kingaa
Witam :)
Jakieś dwa tyg temu podczas badania tsh, ft3, ft4 wyszło że mam wysokie tsh (>4,20) przy ft3 ft4 mieszczących się w normie. Lekarz rodzinny stwierdził niedoczynność tarczycy i skierował mnie do endokrynologa. Od wczoraj zażywam euthyrox. Na internecie wyczytałam, że dzidziuś może urodzić się chory. Troszkę się martwię, bo nigdy nie chorowałam na żadną z chorób tarczycy. Jestem w 26tyg. Kiedy wykonywałam badanie tsh ft3 ft4 w czerwcu (3miesiąc ciąży) to wszystko było w normie. Boję się czy dziecko urodzi się zdrowe i czy ja wyjdę z tego.. :(
Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #194700 przez sylka
Ja od 15 tc zażywałam euthyrox 25 bo takze stwierdzono niedoczynność tarczycy. Lek biorę do dziś (karmię piersią) Synek urodził się zdrowiutki a lek jest bezpieczny w czsie stosowania w ciąży bo konsultowałam to ze swoim ginekologiem i endokrynologiem. Wiadomo jak każdy lek ma jakieś skutki ujemne mają je nawet witaminy. Z tego co wiem leki na niedoczynność tarczycy trzeba brać do końca życia bo regulują one gospodarkęhormonalną organizmu.
Nie martw siędziecko bedzie zdrowe, mojemu nic się nie dzieje ani w brzuszku ani teaz. A dzięki lekowi mogę w czsie r=kramienia dostarczać takze i mu odpowiedzie ilości jodu. Więcej szkody jest gdy nie bierze sięleku niż w czasie jego brania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl