BezpiecznaCiaza112023

interpretacja usg- czy ktos mial podobne wyniki??

14 lata 1 miesiąc temu #10905 przez becia*1980
witam jestem w 31 tygodniu ciazy, tydzien temu mialam robione usg i wyszlo mi na nim ze maluszek wazy 1505g i ogolnie niby lekarz mowil ze oki, ale mnie martwia pewne sprawy, czy moze ktos z was mial podobnie.
Wedlug usg laczna ilosc AFI czyli wod polodowych wynosi 20,09 cm czyli 2 litry co niby jest jakby gorna granica wedlug roznych zrodel , gdyz powyzej tej normy jest juz wielowodzie co moze swiadczyc o jakis tam wadach dziecka, ktorych poki co nie stwierdzono u mojego maluszka, jednak obawiam sie poniewaz do porodu zostalo jeszcze sporo czasu i boje sie zeby ta wartosc wod plodowych nei ulegla powiekszeniu tym bardziej ze brzuch mam ogromny jakbym miala blizniaki, poza tym duzo przytylam bo 17kg (w poprzedniej ciazy przytylam 30kg ale na tym etapie wod mialam duzo mniej, bo porownywalam wyniki usg). Po piersze lekarz zaytal czy to blizniaki patrzac na moj duzy brzuch a potem zapytal mnie czy mam cukrzyce, ale ja nie mam cukrzycy.
po drugie co mnie martwi ale i lekarz robiacy usg w szpitalu, jak i moja doktor mowiz ze to nic takiego, bo przy badaniu wyszlo mi u malenswta niedomykalnosc zastawki trojdzielnej Vmx 1,6m/s bez znaczenia hemodynamicznego, wad nie stwierdzono.
czy ktos z was tez mial cos takiego napisane na wyniki usg??
Lekarz w szpitalu zapytal mnie w zwiazku z ta niedomykalnoscia czy chodze do dentysty, wiec mu mowie ze co miesica regularnie i w sumie to mialam 3 dziurki w ciazy ale zostala mi jeszcze jedna do wyleczenia. Kazal mi wyleczyc ja jak najszybciej bo czesto taka niedomykalnosc jest przyczyna tego ze jest jakas infekcja w ciazy, a najczesciej zdarza sie ze jest bo wlasnie spowodowane zepsutymi zebami no i szkodzi bardzo maluszkowi. Po swietach ide wyleczyc ostatni zabek i mam nadzieje ze ta niedomykalnosc sie cofnie tak mi mowil przynajmniej lekarz a jak nie od razu to poporodzie napewno. mimo wszystko martwi mnie to.
moja doktor jak poszlam do niej pozniej z wynikami z usg ze szpitala to od razu powiedziala zeby nie martwic sie niedomykalnosci zastawki bo to sie teraz czesto zdarza i znika samoistnie albo do porodu albo po porodzie. Oczywiscie powiedzialam jej co mi zasugerowal tamten lekarz wykonujacy badanie ze to moze byc od zebow i zgodzila sie z tym, jednak nie kazala martwic. Poza tym na ilosc plynow AFi nic nie pwoeidziala, ze niby wszystko oki. Stwierdziala tylko ze maluszek moze urodzic sie duzy nawet ok 4200 (corka wazyla 3840g i 62cm).
moze jest ktos kto zna sie na tym albo ma podobna sytuacje??
sama nie wiem co mam myslec a im wiecej czlowiek czyta informacji tym bardziej sie nakreca i niepokoi. Dodam ze wszystkie poprzednie usg byly w porzadku i nie wykryto zadnych nieprawidlowosci i zmian w serduszku, poprzednie usg wykonane w 20 tygodniu ciazy i oki, a to w 29 tygodniu ciazy i wyszla ta cholerna niedomykalnosc zastwki trojdzielnej:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10947 przez basik_twins
Kochana nie znam się na tym ale jeżeli masz dobrą lekarke,
a lekarz z USG wsumie powiedział szczerze, że to od zakarzenia może być od zęba itd tzn że raczej nie ukrywał niczego, tak mi się wydaje, ale powiedział, że spokojnie i żeby się nie martwić to raczej mówił prawde.
Nie ma co czytać w necie bo tragedia ja jak przeczytałam na temat ciąży bliźniaczej jednojajowej to się rozpłakałam i się zastanawiałam czy mnie na całą ciąże wsadzą do szpitala bo taaaakie powikłania i w ogole.
A wody czytałam ok 1,5 L a niektóre kobitki mają więcej...
A skoro na temat AFI nic nie powiedziala i ze ok to moze tak jest
Może masz poprostu duzo wód płodowych.
Ja mam bliżniaki i wcale nie mam duzego brzucha wiec widzisz... nie ma reguły
A jest tak czasami któraś tak miała nie pamietam z dziewczyn że w rodzinie u męża chłopcy się zawsze duzi rodzili i jej tez był ogromniasty chłopak, takze nie ma sie co martwic
Bedzie duzy i silny ;)
Wszystkie nasze dzieci będą piękne i zdrowe ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #10952 przez becia*1980
dzieki za odpowiedz, wiem czlowiek jak sie naczyta to sie nakreca, ale wiem ze wielowodzie jest niebezpieczne dla dziecka, bo powoduje u niego k=jakies tam wady, ale nie wczytywalam sie dokladnie jakie zeby sie jeszcze bardziej nie nakrecac. po swietach mam wizyte u mojej lekarz to sie jeszcze dopytam o ilosc tych wod plodowych ze wyszla mi spora, no i zapytam sie czy bedzie mi jeszcze robic jakies usg kontralnie odnosnie tej niezamykalnosci zastawki trojdzielnej oraz ilosci wod plodowych.
dziekuje i pozdrawiam :)

w poprzedniej ciazy mialam mniej wod plodowych choc duzo przytylam wtedy i brzuch mialam duzy a wrecz ogromny, ale jak lezalam w szpitalu pod koniec ciazy to wiem ze byla dziewczyna ktora trzymali do porodu chyba z miesiac wlasnie z powodu wielowodzia, robili jej czesto usg, ktg, mierzyli obwod brzucha i wazyli. Cale szczescie ze mala urodzila sie zdrowa ale byla malutka, ze niby jakby wolniej rosla i wolniej sie rozwijala w brzuszku ze wzgledu na to ze ona miala za duzo wod plodowych (wielowodzie). Dlatego sie tego boje i martwie zeby moj synek byl zdrowy i silny. choc lekarz mowila ze bedzie duzy. czas pokaze a po swietach po wizycie dam znac co mi powiedziala lekarka (wizyte mam na 8 kwietnia).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #10954 przez basik_twins
No najlepiej je powiedz ze nie chcesz czytac co sie mogło by dziadz i co ona mysli o tym biorac pod uwage Ciebie Twoje ciało i cały przebieg ciąży.
I na spokojnie wszystkiego sie dowiesz a i ona bedzie Cie mieć pod kontrolą ja bym poprosila/wymusila jakas dodatkowa kontrole. Poprostu zeby zrobila wszystko zeby bylo dobrze lub zeby wiedziec.... z tego co mowisz to dobra lekarka mi sie wydaje i nie bedzie problemy
Glaskaj niunie i mow durzo do nich czytaj im bajki i bedzie dobrze :)
Powodzenia

P.S. Najważniejsze narzady ma juz wykrztałcone - spokojnie :) Trzymam kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl