BezpiecznaCiaza112023

Witaminy dla kobiet w ciąży :)

9 lata 7 miesiąc temu #927732 przez MiszaM
Ja przyjmowałam 3 miesiace przed i w 1 trymestrze Folik - jedna tabletkę dziennie, bo tak zalecił mi ginekolog.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #944740 przez aneczka21
Ja zażywałam w ciąży oraz podczas karmienia Vita-min plus® Mama. Jest to polecany preparat, który zawiera dużo mikro- i makroelementów niezbędnych w codziennej diecie. Z tego co pamiętam jedna kapsułka zawierała ponad 200% realizacji dziennego zalecanego spożycia na kwas foliowy, który jest polecany kobietom w ciąży. Tutaj znajdziesz dokładny opis suplementu: www.pro-apteka.pl/olimp-chela-mag-b6-mam...b6-30kaps-,185775,s/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959297 przez Malgosiaczek
Ja mam skłonności do anemii więc przez całą ciążę brałam Chela-Ferr bio complex jedną tabletkę dziennie. Polecony przez ginekologa.
Zawiera żelazo, kwas foliowy i witaminy C, B6 i B12 i naprawdę nie powoduje żadnych skutków ubocznych w postaci nudności/wymiotów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #968124 przez halinkaa3
Mnie się wydaje, że po prostu takie zdrowe odżywianie w ciąży najlepiej pomoże. Jakoś nie jestem przekonana do tych wszystkich sztucznych suplementów...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #985840 przez Malineczka
Moim zdaniem, chociaż zdrowa dieta to podstawa w okresie ciąży, to wskazane jest przyjmowanie preparatów witaminowo - mineralnych. Samą dietą nie sprostamy zwiększonym wymaganiom organizmu, dlatego po konsultacji z lekarzem, zdecydowałam się na Pharmaton Matruelle, gdyż zawiera niezbędne dla kobiety w ciąży witaminy i minerały. Jedna kapsułka to nie tylko DHA, beta-karoten, kwas foliowy, ale także m. in. żelazo. Dla mnie to najlepsze rozwiązanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012411 przez PomidorKasia
jod i cholina są jeszcze bardzo ważne. ale tak jak mówią dziewczyny dieta jest najważniesza, a raczej ograniczenie szkodliwych czynników. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1029260 przez krjuszniak
czytam na ten temat trochę więcej, bo do tej pory wiedziałam tylko tyle, że kobiety w ciąży potrzebują więcej kwasu foliowego niż zwykle. wiadomo też, że takie zwyczajne suplementy czy witaminy, jakie biorą normalni ludzie, nie wystarczą, że potrzebują inaczej dopasowanych dawek dla prawidłowego rozwoju płodu oraz zachowania zdrowia.
oprócz kwasu powinno się też dbać o jod, wapń dla wzmocnienia kości, żelazo, witaminę D oraz B, cynk i miedź czy kwas pantotenowy. jednak na rynku jest tyle tych suplementów i witamin, że kupno jednego kończy się staniem kilku ładnych minut przed półką w drogerii czy aptece i poszukiwaniu po składach.
ja z racji przygotowań do ciąży zaczęłam się rozglądać i stosować pomału niektóre z tych minerałów w zwiększonej dawce, lecz żeby uniknąć opisanej powyżej sytuacji, korzystam z niezwykle wygodnego rozwiązania, jakim są apteki internetowe, umożliwiające albo dowóz do domu albo odbiór w punkcie stacjonarnym, o ile znajduje się blisko miejsca zamieszkania. kiedy szukałam, trafiłam akurat na promocję w Melissie ( https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/witaminy-i-mineraly,342.html ) i poleciłam też mojej koleżance, która jest w drugim trymestrze drugiej ciąży i narzekała na zły stan włosów i paznokci. piszę to, żeby przypomnieć, że dla ludzi zapracowanych apteki wyszły naprzeciw im potrzebom ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035650 przez sedinatka
Niektóre witaminy podobno lepiej jednak przyjmować samodzielnie a nie w multiwitaminowych suplementach. Tak mi przynajmniej mówił lekarz i tyczy się to głównie witaminy D, której nie jesteśmy w stanie przyjąć inaczej, szczególnie poza okresem letnim

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035708 przez WiolkaKlaman
A o tym to nie słyszałam- ale może faktycznie osobno tą witaminę D przyjmować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1035962 przez stemioszka
No tak, a w ciąży to już w ogóle przekichane, bo to zapotrzebowanie na witaminy wzrasta. Ja brałam vitrum d3 forte i było ok. To taka fajna dawka witaminy d. Nie za dużo i nie za mało. Do tego wygodna mała kapsułka bez wyraźnego zapachu, co akurat w ciąży bywa bardzo ważne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1036199 przez Justyna Maj
Warto pamiętać o tym, że wszystkie witaminy, które przyjmujemy w czasie ciąży stanowią jedyne źródło dla naszego dziecka. Niedobory u ciężarnej przekładają się wprost na niedobory u dziecka, co wpływa negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie jego organizmu w późniejszych etapach życia.

Czym może skutkować niedobór witaminy D dla płodu? Przede wszystkim dziecko z niedoborem witaminy D będzie miało słabsze, bardziej łamliwe, gorzej rozwinięte kości. Poza tym, wskutek zbyt małego stężenia wapnia w surowicy krwi, noworodek tuż po porodzie narażony jest na hipokalcemię i związane z nią drgawki. W przyszłości chorować może na cukrzycę, choroby nowotworowe, choroby serca, układu naczyniowego, astmę czy krzywicę. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1037007 przez J0LA
słyszałam też że niedobór witaminy d może się odbić na zdrowiu przyszłej matki. Prawda to? Z jakimi komplikacjami to się może wiązać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1037354 przez Justyna Maj
Niedobór witaminy D może się wiązać z różnorodnymi komplikacjami wikłającymi przebieg ciąży. W pierwszej kolejności są to zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej. W sytuacji niedostatecznej produkcji lub zbyt niskiej suplementacji witaminy D, źródłem wapnia stają się kości przyszłej mamy, co może prowadzić do ich odwapnienia i rozwoju osteoporozy ciężarnej. Ciężarna narażona jest także na rozwój bakteryjnego zapalenia pochwy, które zwiększa ryzyko poronienia lub porodu przedwczesnego wywołanych infekcją. Niedobór witaminy D może przyczynić się do rozwoju cukrzycy ciężarnych oraz nadciśnienia tętniczego indukowanego ciążą. Warto zatem postawić na badania poziomu tej witaminy w ciąży i jej odpowiednią suplementację skutecznymi preparatami. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1037375 przez m.a.j.a
A jak w ogole dostarczac sobie tej witaminy? Trzeba brac tabletki czy mozna naturalnie? Przyznam szczerze ze w miare mozliwosci wole jednak zdrowa diete niz tone kapsulek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1037429 przez Justyna Maj
Mimo stosowania zróżnicowanej, prawidłowo skomponowanej diety nie jesteśmy w stanie zaspokoić dobowego zapotrzebowania w witaminę D naturalnymi produktami. Witamina ta znajduje się między innymi w rybach, ale musielibyśmy spożywać spore ilości łososia, szprotek, sardynek czy śledzia dziennie, żeby dostarczyć ją w odpowiedniej dawce. Witamina D występuje także w niewielkich ilościach w niektórych gatunkach grzybów, mleku, serach żółtych i maśle. Należy pamiętać, że jedynie 10% zapotrzebowania dostarczane jest wraz z pożywieniem. 90% potrzebnej dla organizmu witaminy D pochodzi z syntezy skórnej pod wpływem działania promieni słonecznych. W naszym kraju kąpiele słoneczne zapewniające właściwą produkcję witaminy D mogą odbywać się jedynie w sezonie wiosenno-letnim, między godziną 10 a 15. Powinniśmy wówczas spędzić co najmniej 15 minut w pełnym słońcu bez użycia kremów z mocnym filtrem, odsłaniając minimum 18% ciała (ramiona, ręce oraz łydki). Znaczny wpływ na syntezę skórną ma nie tylko pora roku (jest niemożliwa od września do kwietna), ale również czynniki takie jak zachmurzenie, czy zanieczyszczenie powietrza, karnacja skóry, jej starzenie się oraz grubość tkanki podskórnej. Rozwiązaniem w takim wypadku jest dodatkowa suplementacja. Jedna kapsułka suplementu przyjmowanego przez kobiety w ciąży powinna zawierać 1500-2000 j.m. witaminy D3. W sytuacji stwierdzenia niedoboru u przyszłej mamy, lekarz prowadzący może zalecić zwiększenie dawki do 4000-10000 j.m. na dobę. Najlepiej wybrać kapsułki, dostarczające naturalną witaminę D w naturalnym oleju. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl