BezpiecznaCiaza112023

PYTANIE

14 lata 4 miesiąc temu #231 przez OLA
CO OZNACZA TERMIN TROJABLASK?? CZY JEST WOGOLE TAKI TERMIN W GINEKOLOGII??? :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 miesiąc temu #233 przez OLA
OLA napisał:

CO OZNACZA TERMIN TROJABLASK?? CZY JEST WOGOLE TAKI TERMIN W GINEKOLOGII??? :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 miesiąc temu #252 przez mirabelka
a moze chodzi o TROFOBLAST?
Trofoblast to warstwa komórek zewnętrznych błony płodowej (kosmówki), wyodrębniająca się u ssaków we wczesnym stadium rozwojowym zarodka, odpowiedzialna za tworzenie się łożyska oraz transportowane przez nie substancje odżywcze.

Trofoblast tworzy początkowo litą warstwę, a następnie różnicuje się na wewnętrzny cytotrofoblast i zewnętrzny syncytiotrofoblast.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #3327 przez Scholastyka21
ja znalazłam coś takiego o Trofoblaście:
Trofoblast (gr. trophé – pokarm + blastós – kiełek, zarodek) — wierzchnia warstwa komórek zewnętrznych błony płodowej. Wyodrębnia się we wczesnym stadium rozwojowym zarodka. Trofoblast wydziela enzymy lityczne, ułatwiające mu wrośnięcie w błonę śluzową macicy, a następnie zagnieżdżenie się tam zapłodnionej komórki jajowej. Zapewnia embrionowi środki odżywcze i hormony. Od 16. tygodnia ciąży trofoblast nazywamy łożyskiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6733 przez cytryna
Nie wiem czy to jest normalne, ale nam trochę twardy brzuszek (choć to dopiero 3 miesiące) Mam się tym przejmować?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #6735 przez Moniq
od dawna masz twardy brzuszek??? poza tym żadnego bólu???nie przejmuj się na zapas, może po całym dniu taki jest??? może trochę pochodziłaś więcej i potrzebujesz odpocząć:) zrelaksuj się i nie denerwuj a jeśli nie ustąpi to wybierz się do lekarza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6736 przez cytryna
Takimi bólami "mój lekarz" kazała sie nie przejmować :unsure: Pozatym wypisał mi papiery do pracy, a lekarz zakładowy mi je podpisał. Więc od poniedziałku idę do pracy :dry: Wcześniej byłam w szpitalu bo 2 razy krwawiłam i byłam tylko miesiąc na L4. A co jak sie pogorszy, oni sobie nie daja nic powiedziec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6737 przez Moniq
to znaczy że wszystko jest już dobrze, skoro wracasz do pracy??? jeśli nie czujesz się najlepiej i masz wątpliwości to skonsultuj się z innym lekarzem, żeby mieć pewność że jest dobrze; niestety lekarz lekarzowi nie równy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6738 przez Mirella
a brutalna prawda jest taka ze trzeba iść prywatnie zeby lekarz się przejął... są wyjątki, ale trudno na nie trafić niestety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6742 przez cytryna
Jakbym poszła do innego lekarza aby mi wypisał L4, czymusze sie spowiadać ginekologowi do którego aktualnie chodzę? Bo mój nie ma zamiaru mi wypisywać wolnego, wogóle, wiem to trochę brzydkie jechac na 2 fronty, ale trzeba sobie samemu trochę pomóc.
Pytam sie z tego powodu bo wiem że mają niby jakiś limit wypisywnia wolnego na jedną pacjętke przynajmniej ci co lecza na NFZ.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6743 przez _aga86_
Nikomu nie musisz sie spowiadac- przeciez zawsze mozesz zmienic lekarza jak Ci cos nie odpowiada.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6745 przez cytryna
Dzięki Aga :kiss: A jak jest z becikowym? Już jestem zapisana do 2 ginekologa, jeden i drugi jest beznadziejny, tylko to jest trochę bezsensowne abym zmieniała co kilka tygodni lekarza. Dlaczego oni nie chcą pomagać. Ostatnia moja wizyta wyglądała tak,że weszłam do gabinetu, zapytał mnie dosłownie " po co przyszłam", (a sam mi powiedział abym przyszła za tydzień) wypisał mi tylko tabletki ani się nawet nie zapytał jak się czuje, tylko powiedział do widzenia. OKROPNOŚĆ. Mój ma mnie juz dosyć bo wie jak przyjde od lekarza jestem wkurzona (bez kija nie podchodz) z podwyższonym ciśnieniem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6746 przez Moniq
cytrynka, nie musisz się spowiadać lekarzowi że chodzisz też do innego; ja miałam w ciąży dwóch lekarzy, bo ten na nfz potraktował mnie jak inkubator, więc zmieniłam na innego a dodatkowo poszłam prywatnie, a do tego na nfz chodziłam, żeby móc robić bezpłatnie badania :)
gdy liczy się zdrowie maluszka nie ma co oglądać się na lekarza, możesz mieć ich i pięciu i mogą o sobie nie wiedzieć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6747 przez cytryna
Jak dobrze że są takie stronki gdzie się można dużo dowiedzieć od mam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6751 przez Mirella
cytryna, u nas tak właśnie jest, pytanie i odpowiedź praktycznie od razu :) bo my się powoli uzależniamy od tego forum i od siebie nawzajem, Ciebie też to czeka :) Chyba nawet jak się w nocy zalogujesz to ktoś tu będzie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl