BezpiecznaCiaza112023

usg 3D / usg 4D - warto robić?

11 lata 1 miesiąc temu #586334 przez KasiaS
Ja ostatnio przy drugim badaniu prenetalnym ww 2D skusiłam sie na płytkę z nagraniem badania, zeby móc je pokazac rodzicom i miec pamiątkę dla siebie i dziecka. Mało co jednak widać było :-) Przy trzecim badaniu skusze się chyba na 3D.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #586612 przez kasrob
Myślę,że jak kogo stać to czemu nie. Zawsze będzie super pamiątka. Oczywiście jeśli stan dziecka na to pozwala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587288 przez werona
Przy moim pierwszym dziecku wykonywałam usg 3d. Przy drugim już takiego badania nie wykonywałam. Jak dla mnie strata pieniędzy. Nie to że jestem pazerna, te pieniądze wolę wydać na zawodowego fotografa który mi zrobi ładną sesję naszego dzidziusia.

Warto wiedzieć co oznaczają poszczególne skróty USG

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587387 przez Magdalena9t
Hej :) Niewątpliwie USG 3D/4D to fajna sprawa jest, można zobaczyć sobie maluszka w zupełnie innym wymiarze :) ale jest też ryzyko ,że maluch się obróci tak,że nic nie będzie widać a za badanie i tak trzeba zapłacić :silly:

Niestety , miałam tylko zwykłe badanie USG ale za to mam płytkę z nagraniem, jest taki moment jak synek robi stópką tak jakby "dodawał gazu w samochodzie" :) też fajna pamiątka :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #588253 przez Emme
Lekarz do którego chodzę i chodziłam w ciąży robi usg kontrolne w wymiarze 3D, więc nie musiałam dodatkowo robić, poprosiłam o zdjęcie 4D (bo też robi) i 3D wyszło o wiele ładniej i "czytelniej" dla zwykłego obywatela. W 4D wyłoniła się na chwilę twarz i z tego co pamiętam jakość zależy również od ilości płynów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #588278 przez kaikai
Ja robilam usg 3d4d, jestem bardzo zadowolona :)
widzialam jak moj synek ziewa, przeciaga sie. Robilam je w 24 tygodniu ciazy, dzidziusia dobrze widzialam, mam cudowne nagranie i zdjecia bardzo wyrazne:)

Usg 3 d warto zrobic od 20 do 26 tygodnia,potem juz dzidzius jest za duzy i nie widac dokladnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 tygodni temu #622894 przez Malcziki
Jestem bardzo na świeżo po badaniu i może dzięki temu bardzo, bardzo na tak :)
Zobaczyłam buzię mojego maleństwa i te rączki :D to było nie tylko wzruszające, ale też jakoś mnie tak uspokoiło :) Może dodatkowo zaważył fakt, że nie musiałam stresować się ceną ;P bo badanie zrobiłam sobie na jakiejś konferencji w Szczyrku, na stoisku firmy OK medical systems. Reklamowali się, więc było super miło i pomalutku, z różnymi gratisami.:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #786969 przez matkapolka987
Mi się udało miesiąc temu skorzystać w Poznaniu z bezpłatnych badań USG mojego dzidziusia na ulicy Półwiejskiej. Całą akcje organizowała ją też firma OK Medical Systems i stąd Moje pytanie czy ktoś coś słyszał jeszcze o tego typu bezpłatnych badaniach? Bo chętnie bym skorzystała jeszcze raz. Tak,żeby się upewnić że wszytsko okey:) Do rozwiązani jeszcze 5 miesięcy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829565 przez Szpital MedPolonia
Szanowni Państwo,

USG – jeśli ciąża przebiega prawidłowo – wykonuje się zwykle dwa-trzy razy i łącznie ocenia się w ten sposób kilkadziesiąt parametrów. Możemy np. sprawdzić, jak umiejscowione jest łożysko i skontrolować ilość wód płodowych. Za pomocą ultrasonografu można przeprowadzić także badanie Dopplera. Obrazuje ono ukrwienie poszczególnych struktur płodu i przepływ krwi, także w mniejszych naczyniach, niewidoczny podczas standardowego USG. Badania prenatalne już w trakcie ciąży pozwalają z dużą dokładnością ocenić, czy maluszek jest zagrożony wystąpieniem chorób genetycznych lub wad wrodzonych. Takie badania są ważne u każdej kobiety bez względu na wiek.
Med Polonia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #848486 przez szpulka
MedPolonia teraz szanujacy sie lekarz ma w zestawie juz 4 albo 3 minimum. Ja uwazam ze jak mozna to trzeba tym bardziej ze wlasnie widac DOKLADNIE to czego w zwyklym USG sie nie zobaczy. Ktos tu napisal ze woli wydac kase na sesje, a ja wole wydac na badanie bo zdrowie dziecka najwazniejsze a nie fotoshop.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #913748 przez aneczka21
Zgadzam się z poprzedniczką USG to obowiązkowe badanie w ciąży, dzięki któremu można wykryć różne nieprawidłowości w rozwoju płodu. Teraz są już takie zabiegi, że można wykonywać operacje jeszcze w jamie brzusznej kobiety. Jeśli chodzi o to czy wybrać 4D czy 3D, to ja jestem za 3D. Nie dlatego, że szkoda mi pieniędzy na dziecko, a uważam, że jest ono zbędne. Jeśli ktoś chciałby poczytać o samym badaniu to zachęcam do artykułu: http://cenomed.pl/usg/ .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #948784 przez Gabryska66
Jasne! Usg jest konieczne! Ja robiłam sobie usg 4d w centrum medycznym Lekarze w Poznaniu. Miła i sprawna obsługa. Jak dla mnie super!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 5 miesiąc temu #1066202 przez juja9
Ja nie zrezygnowałam z tych badan w żadnej ciąży. To najważnejsze badania, które najdokładniej pokazują stan zdrowia dziecka i potrafią pokazać też choroby wrodzone. Tez u nas nie zarabia się kokosów, ale stwierdziłam, że jak mam do wyboru to wolę zrobić te trzy badania genetyczne u najlepszej lekarki (dr Rozmus Warcholińskiej - przyjmuje na ślasku, np na żelaznej w katowicach), a normalne prowadzenie ciazy zrobic na nfz. oczywiscie jakby mnie bylo stac to i ciaze prowadzilabym prywatnie, no ale trzeba cos wybrac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 9 miesiąc temu #1067209 przez KarolineCZ
Pewnie, że warto robić takie badania. Trzeba tylko wiedzieć gdzie się zgłosić by były one dokładnie wykonane. Moje koleżanki zgłaszały się do Gabinetu USG w Warszawie www.gabinetusg.com.pl na ulicy Białobrzeskiej 28 i tam miały wykonywane właśnie takie badania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 9 miesiąc temu #1067376 przez fijoołeeek
Tutaj też znajdziesz całą rozpiskę lekarzy, którzy wykonują USG 4D ranking.abczdrowie.pl/s/USG%204D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl