BezpiecznaCiaza112023

Przeziębienie w ciąży i w czasie karmienia piersią

14 lata 3 miesiąc temu #3615 przez Agnieszka
nospe można, ale nie wiem czy tylko w początkowej fazie ciąży czy przez cały okres 9 miesięcy.
ja brałam nospe ale tak właśnie koło 16 tygodnia - sam lekarz mi przypisał



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53325 przez divette
ja przeszłam już kilka przeziębień.
wapń dla dzieci w płynie, rutinoscorbin, prenalen i cutryna/pomarańcze, syrop z cebuli, herbatki z dzikiej róży i syropy z czarnego bzu, malin, czarnych porzeczek i czosnek z miodem...
homeopatyków nie brałam, bo cukier nie leczy

http://www.suwaczek.pl/cache/408489183a.png?html

Lucia prosi o głosy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #337506 przez Kasiulka
Ja już drugi raz przechodzę przeziębienie w ciąży. Za pierwszym razem udało się go pozbyć wyłącznie za pomocą soku z malin i herbaty z cytryną, czosnku i takich domowych sposobów. Teraz używam Prenatal na przeziębienie i grypę i powiem Wam,że od pierwszej tabletki zadziałał :) bardzo go polecam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915942 przez my_baby
Dziewczyny, zaatakował mnie ból zatok, bez gorączki. Pomogła na chwilę inhalacja z gorącej wody i soli, ale potem jeszcze gorszy ból glowy, szczególnie przy pochylaniu. Po przeczytaniu paru wskazówek w internecie wzięłam się za ochładzanie czoła, skroni - i pomogło! Mogłam przespać noc.
Poszlam dziś do lek. rodzinnego, chciałam brać Coryzalię, - to pomogłao bratowej jak była w ciąży. A lekarz pojechał po mnie, że to przez Kościół zabronione (widziałyśmy się na Mszy), że ten lek nie może pomóc, bo minimalne stężenie, że prawie tam nic niema, że tylko zaszkodzi i że trzeba cierpieć!!! No chyba, że bardzo boli ;) Autentyk!
Zapisała mi Fanipos, zapytałam się, czy to na sterydach. Mówi, że tak, ale NIE POWINNO przejść do macicy, że to mała dawka i miejscowo.
Coś mi się nie chce wierzyć, ze sterydy nie przenikają.....Masakra.
Co Wy na to?
Na razie biorę jak wcześniej czosnek, piję sok z cebuli, prenalen - syrop i woda morska do nosa.
Może na razie wystarczy.
Ponoć lepiej antybiotyk dla kobiet w ciąży niż ten Fanipos. ?????

11 lutego 2015 o 10:30 urodziła się Ola :). 3800 g, 55 cm, 10 pkt, CC



[/url

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916006 przez Izma181
kurcze ja unikam akurat wszelkich przegrzań przeziebień itp ale na twoim miejscu poszla bym takze do ginekologa w koncu on/ona wie co przeniknie a co nie i on/ona ma dbac o malucha w brzuchu a nie jakis lekarz rodziny. Poza tym poszła bym także do innego lekarza po 2 opinię. Kurcze z tego co wiem sterydy przenikaja i nie na darmo mówi się ze nie nalezy brac leków w ciazy. byla bym ostrozna na twoim miejscu! wiadomo boli i cierpisz, i wiadomo ze na dluzsza mete czosnek i herbatka nie pomoże, napewno sa leki dla ciężarnych ale lepiej połazic po lekarzach niz potem pokutować
Podziękowania: my_baby

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #916015 przez my_baby
Tak, na pewno skontakuję się jeszcze z moim gin. Na razie jest jakby lepiej....
A co do rodzinnej, to już szukam innej, nie mam już do niej krzty zaufania. To nie pierwszy jej taki "wybryk".

11 lutego 2015 o 10:30 urodziła się Ola :). 3800 g, 55 cm, 10 pkt, CC



[/url

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916054 przez Izma181
to tym bardziej ją zmień, lekarz powinien być godny zaufania, taki co mu wszystko powiesz i bierze cie na poważnie a nie olewająco byle zaliczyc dzienną dawke ludzi z NFZ. mam nadzieję że poczujesz się lepiej i wizyty będą zbedne;)
Podziękowania: my_baby

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1049546 przez Aga_Krk

Scholastyka21 napisał: dziewczyny znalazłam w necie coś takiego:
Z leków codziennych i podstawowych, nie ma żadnych przeciwskazań do używania paracetamolu, aspiryny lub środków rozkurczowych. Aspiryny nie nalezy stosować blisko terminu porodu, gdyż może spowodować zwiększone krwawienie okołoporodowe. Natomiast duża ostrozność jest zalecana w stosowaniu środków przeciwbólowych, ze wzgledu na ich efekt mielo- i nefrotoksyczny. Leki przeciwzapalne niesteroidowe sa również przeciwskazane, zwłaszcza w drugim trymestrze ciąży.


Przyszła mama nie powinna zażywać środków zawierających ibuprofen. W pierwszych 12 tygodniach ciąży nie należy stosować także aspiryny. W ogóle każdy lek należy skonsultować z lekarzem. A kiedy czujesz już, że łapię Cię przeziębienie najlepiej sięgnąć po sprawdzone domowe środki - syrop z cebuli, czy czosnku, albo buraka. Na stronie zdrowemaluchy.pl można znaleźć fajne przepisy na domowe specyfiki. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl