BezpiecznaCiaza112023

Rok 2012 otwarty:) - mamy styczniowe:)

12 lata 10 miesiąc temu #147694 przez elenka
Co tam u Was? Kiedy macie wizyty?
Ja czekam do 8 lipca, żeby zobaczyć nasze małe szczęście po raz kolejny :)

Serce pod sercem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #147988 przez ann-sunshine
Witaj Elenka,

to już całkiem niedługo.

Ech, ja czekam do 26 lipca - akurat wypadnie 12-14 tydzień, czyli przezierność karkowa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #148054 przez delfinek83
A ja tak pomiędzy, 19 lipca :silly:
to już będzie 17 tc, więc może będzie już widać płeć, choć tak się ciągle zastanawiam czy chcę wiedzieć czy mieć niespodziankę hmmm :unsure: :lol:

a Wy chcecie wiedzieć?


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #148074 przez ann-sunshine
my chcemy znać płeć, i tak będą ciężkie batalie o wybranie imienia, bo kompletnie się nie zgadzamy pod tym względem, więc wolimy się ograniczyć do dwóch imion (pierwsze i drugie dla danej płci). Tak wiem, wiem, że potem czasem są niespodzianki, ale i tak zaryzykujemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #148151 przez elenka
Ja chcę wiedzieć :) na razie poza 1 osobą wszyscy mi synka wróżą, zresztą ja też mam takie jakieś przeczucie (zobaczymy czy się sprawdzi :) ). Jeśli chodzi o imiona to u nas na pewno będzie Antoś lub Olcia :)
A Wy macie już jakieś pomysły?

Serce pod sercem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #148823 przez delfinek83
no u mnie to wszyscy co mnie widzą wróżą córkę, bo tak strasznie wyglądam :silly: ale już powoli jest lepiej i wracam do normalności ;)
z kolei mój mąż cały czas mówi że będziemy mieli synusia :)
najgorsze że uparł się na imię które w mojej rodzinie niezbyt dobrze się kojarzy - Robert :angry: choć imię samo w sobie złe nie jest, ale ...
ja z początku też miałam takie przeczucie że będzie syn, ale teraz już sama nie wiem, pół na pół :unsure:
zawsze chciałam córeczkę i od kilku lat mam już wybrane imiona: Laura, Nina a ostatnio spodobało mi się Milena. Na 99% wybrałabym Laura, chociaż Nina też bardzo mi się podoba, ale moja siostra już od dawna planuje dla córki te imię więc nie będę taka :lol:
co do chłopca to chciałabym dać mu na imię Szymon lub Kacper, ale właśnie jak na złość w naszej bliskiej rodzinie pojawiły się teraz takie imiona i nie chcę powtarzać :(
więc pozostaje mi Piotr lub Dawid, no chyba że coś mi jeszcze przyjdzie w tym czasie do głowy i zmienię zdanie ;)


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #148918 przez Adlenne
Witam serdecznie przyszłe mamy i wszystkie kibicujące.
Chętnie przyłącze się do wątku, ponieważ termin porodu mam na 10.01.2012. Jestem na L4 ponieważ z powodu intensywnych wymiotów schudłam i się odwodniłam. Miałam też plamienia w 8 tygodniu więc biorę zalecone leki i muszę jak najwięcej wypoczywać. Mam więc dużo wolnego czasu i cieszę się, że możemy się wymieniać doświadczeniami.
Mdłości zaczynają ustępować, rano jeszcze mam problemy z jedzeniem i mdłościami. A co u was? Czy już przybieracie na wadze? Ja na razie jestem o 3 kg na minusie, ale to pewnie niedługo się zmieni.
W zeszłym tygodniu (12tc) byłam na USG i widziałam nasze maleństwo, to moja pierwsza ciąża więc byłam w szoku jak zobaczyłam jaka to ruchliwa istota :) Badanie przezierności karku wyszło w porządku. Wklejam zdjęcie, dzidziuś miał tu 6 cm.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #149648 przez delfinek83
Witaj Adlenne, cieszę się że dołączyłaś do stycznióweczek :lol:

hehe moje też było takie ruchliwe na badaniu, lekarz się śmiał że tak ciągle skacze,że nie może pomiarów porobić :silly:
miejmy nadzieję że potem się troszkę uspokoją ;)

ja jak na razie jestem kilogram do przodu, mdłości już prawie całkiem minęły :)

a masz jakieś przeczucia co do płci i propozycje imion? :)


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #149653 przez Adlenne
Co do płci przeczuć nie mam, wyśniła mi się dziewczynka i bardziej na słodkie rzeczy mam ochotę więc wróżą mi dziewczynkę.
Co by nie było i tak będziemy szczęśliwi.
Jeśli chodzi o imiona to byliśmy już dawno umówieni, że ja wybieram dla dziewczynki a mój mąż dla chłopca. Jeśli będzie chłopiec to na 100% będzie Tymoteusz. Ja się waham z imieniem dla dziewczynki, ale na pierwszym miejscu jest Hania, a w dalszej kolejności Kinga lub Małgosia.
delfinek83 Laura to piękne imię, też mi się podoba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #149959 przez MagdaM
delfinek83 napisał:

Witaj Adlenne, cieszę się że dołączyłaś do stycznióweczek :lol:

hehe moje też było takie ruchliwe na badaniu, lekarz się śmiał że tak ciągle skacze,że nie może pomiarów porobić :silly:
miejmy nadzieję że potem się troszkę uspokoją ;)

ja jak na razie jestem kilogram do przodu, mdłości już prawie całkiem minęły :)

a masz jakieś przeczucia co do płci i propozycje imion? :)

Haha nie uspokoja raczej chyba, ze beda wyjatkowo grzecznie sluchac mamusi :silly:

Witam nowe mamusie styczniowe :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #150055 przez Adlenne
MagdaM - Twoje maleństwo to ma już dużo mniej miejsca i pewnie daje znać o sobie często. :) Ja się bardzo nie mogę doczekać pierwszych ruchów dziecka. Ciekawa jestem jakie to uczucie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #150190 przez ann-sunshine
Witaj Adlenne

co do płci, to my chcemy chłopca i póki co to przepowiednie są 4:2 że chłopiec

imiona - ja bym chciała Bartka lub Olgę, ale to są tylko moje wybory i z mężem dopiero będziemy musieli stoczyć batalię

mdłości mam - szczególnie w pracy, w domu tylko czasem. Wilczy apetyt mam od samego początku więc jestem już ze 2 kg do przodu (jem więcej, a wymioty tylko na pusto, więc się niczego nie pozbywam). Dobre jest to że wilczy apetyt już się trochę normuje i zaczynam wracać do normalnego trybu żywienia, więc pewnie waga też trochę przystopuje. Jeszcze tylko czekam, aż mdłości miną.

Adlenne duża już ta twoja fasolka :)

Magdo M, tak coś mi się właśnie wydaje, że ruchliwe fasolki już takie zostaną (po wyjściu z brzuszka też). Koleżanki mają takie doświadczenia, że jak dzidzia w brzuszku była aktywna np o 21:00 i wtedy fikała koziołki, to po urodzeniu o tej godzinie też jest aktywna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #150229 przez MagdaM
Adlenne fakt daje czesto a pozniej boli brzuch jak po zrobieniu brzuszkow :laugh: choc dzis sie prawie nie rusza :) a jakie uczucie?? hmm baaaaardzo dziwne jak dla mnie :) takie kosmiczne :lol: zreszta juz nie dlugo same zobaczycie :lol:
ann-sunshine tez o tym slyszalam :) Nasze czuje ostatni raz po 23 a pierwszy po 6 wiec moze nie bedzie zle ;) chyba, ze bedzie takie na USG to chwili spokojnie nie polezy tylko macha lapeczkami :)
Imiona fajne choc Olge mam w rodzinie i nie kojarzy mi sie za dobrze ale od razu mowie, ze to wina rodzicow :silly:

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #150272 przez Adlenne
Co wy na to żeby sprawdzić jaka płeć wychodzi wg chińskiego kalendarza?
Ja mam 25 lat i poczęcie było w kwietniu więc wychodzi dziewczynka. Ciekawe czy się sprawdzi... ;)

Link do strony z kalendarzem:
www.plecdzieckaplanowanie.az.pl/images/kalendarz-chinski.jpg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #150785 przez ann-sunshine
U koleżanki wszystkim znajomym ta przepowiednia się sprawdziła, więc i mnie już wywróżyła chłopca, tak samo zresztą jak nasza staraczkowa Czarownica, mam nadzieję, że się sprawdzi. Pierwszy mógłby być chłopak, a potem druga dziewczynka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl