BezpiecznaCiaza112023

Ułożenie pośladkowe ? Pomocy!

12 lata 5 miesiąc temu #231768 przez paulinacel
Witam ! Mam takie pytanie.Czy któraś z dziewczyn miała dziecko ułożone pośladkowo? Ja jestem w 6 miesiąci i juz drugie usg wykazało takie ułożenie :/ Boję się ,że już tak zostanie i nie będę mogła naturalnie urodzić :( Słyszałam , że dziecko może się jeszcze odwrócić , nawet w trakcie skurczy , ale może któraś z was była w takiej sytuacji ? Bardzo dziękuję za wszelkie rady .Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231772 przez bombel779
Do porodu jeszcze trochę czasu,sytuacja może się zmienić więc dla WASZEGO zdrowia lepiej droga mamusiu nie zamartwiać się tak na zapas ;)
Będąc jeszcze w ciąży czytałam gdzieś (tylko właśnie nie pamiętam gdzie :unsure: ) o różnych ćwiczeniach gimnastycznych dla mam,których dzieci są ułożone pośladkowo i one rzekomo mają na celu pomóc dziecku się obrócić.
Poszperaj trochę w necie,może znajdziesz coś takiego i może wypróbujesz ? :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231795 przez Róża
Bombel ma rację, nie martw się na zapas bo nie warto, mój Maluszek w 24 tyg był ułożony pośladkowo, pytałam gina, czy to powód do obaw, powiedział, że absolutnie i że jest jeszcze duuużo czasu na to, żeby ułożył się prawidłowo, i miał rację w 29 tyg Dzidziuś był już w położeniu główkowym,
Powodzenia, dziecko jest jeszcze na tyle ruchliwe i ma tyle miejsca, że może sobie zmieniać pozycje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231851 przez Manga
Córeczka mojej siostry była akrobatką i co chwila zmieniała pozycję!
Twoje maleństwo jeszcze ma czas.

Siostrzenica ostatecznie wybrała prawidłowe ustawienie. Mądra po cioci ;)
Ale i tak skończyło się cesarką z zupełnie innego powodu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231858 przez taakamama
Moja Igusia do 32tc byla ulozona posladkowo potem wykonala obrot i glowka w dol zostala do konca :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232627 przez Dorciaition
Moja malutka jeszcze w 33 tc była ułożona pośladkowo. Ale zmieniła pozę, wiec pewnie i u Ciebie tak będzie. Nie martw się, jeszcze trochę czasu :)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232637 przez happymamma
Mój synio do 36 tyg ułożony był jeszcze pośladkowo, w 37 obrócił się, ku naszemu zadowoleniu, główką w dół, by tydzień później z powrotem mieć już pupcię na dole. Ostatecznie położenie prawidłowe - główkowe przyjął pod koniec 38 t.c. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #241306 przez upsar
Mój maluszek jest też ulożony pośladkowo a zaczęłam 38 tydzień i nie zanosi sie na to żeby coś się miało zmienić. Ale jakoś to będzie - urodzic sie musi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #241517 przez Mama Malwinki
moja dzidziunia często zmieniała pozycje w brzuchu, ale ostatecznie wybrała połozenie miednicowe i do końca tak została i miałam cc....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #242281 przez natmur11
mojej siostrze lekarz mowil ze jak po 20 tyg dzidzia sie ulozy odwrotnie to juz najprawdopodobniej tak zostanie,a tu czytam ze to nie prawda. dobrze wiedziec na przyszlosc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #251267 przez Patrycja_Z
natmur11 napisał:

mojej siostrze lekarz mowil ze jak po 20 tyg dzidzia sie ulozy odwrotnie to juz najprawdopodobniej tak zostanie,a tu czytam ze to nie prawda. dobrze wiedziec na przyszlosc.

Co za głupoty ten lekarz opowiada? Moja Julka przyjęła prawidłową pozycję w 27tc. W 31 zmieniła i miała główkę pod moim prawym żebrem, ostatnio (w 33tc) ponownie ułożyła się główką w dół. Więc jak widać nasze dzieciaczki mają jeszcze sporo miejsca żeby się odwracać miejmy tylko nadzieję, że ostatecznie ułożą się główką w dół.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859778 przez xyz
BOWEN W CIAŻY.

Niewłaściwe ułożenie dziecka w macicy w ostatnim miesiącu ciąży może być związane z zablokowanym mięśniem biodrowo­lędźwiowym – uwalniając go można wpłynąć na obrót dziecka.
Praktycznie sprawdzamy powyższą tezę. Mamy dobre efekty ­ opinia Agaty z Katowic:
"W gabinecie Aloha pojawiłam się, aby pomóc mojemu dziecku w poprawnym ułożeniu się do porodu. Byłam w 34 t.c. Niestety przez cały czas dziecko znajdowało się w pozycji pośladkowej.
Nie chciałam tym samym czekać bezczynnie i narażać siebie na cesarskie cięcie. Iza zastosowała dla mnie technikę Bowena. Byłam dość zaskoczona samą metodą, gdyż składała się z niewielu uciśnięć na ciele z ok 2 minutowymi przerwami. Już podczas samej terapii zwłaszcza przy naciśnięciach w części lędźwiowej mogłam poczuć rozchodzące się ciepło na całym ciele. Tego samego dnia pod wieczór nie czułam się za dobrze. Moje dziecko bardzo się ruszało. Odczuwałam dyskomfort. Po tygodniu miałyśmy jeszcze jedną sesję. A po kilku dniach na wizycie u mojego lekarza okazało się, iż dziecko odwróciło się jak należy. Myślę, że terapia przyniosła odpowiedni rezultat."

Zapraszamy na bezpłatne zabiegi metodą Bowena kobiety powyżej 34 tygodnia ciąży, których dziecko jest wciąż niewłaściwie ułożone.

Gabinet Fizjoterapii Aloha w Katowicach, ul. Bocheńskiego 38a. Informacje i zapisy pod nr tel. 602 301 411. www.gabinetaloha.pl

Terapia metodą Bowena jest jedną z nielicznych, które można stosować w czasie ciąży. Przygotuj ciało do łagodnego porodu z Techniką Bowena!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl