BezpiecznaCiaza112023

tydzień ciąży, duphaston

9 lata 4 miesiąc temu #953061 przez Mamusia19
Witam . Z miesiączki wychodzi mi 35 tydzień a z usg 34 . Termin porodu z miesiaczki to 4 luty a z usg 10 luty . W karcie ciazy mam wpisany 34 tydzien i tylko jeden termin porodu 10 luty. Moje pytanie brzmi, w którym więc jestem tygodniu i kiedy mam oczekiwac porodu ?

Drugie pytanie to od prawie poczatku ciazy przyjmuje duphaston i magnez . Około 20 tygodnia skracała mi sie podobno szyjka ale teraz jest wszystko w porzadku . Lekarz dalej karze przyjmowac mi duphaston trzy razy dziennie . Ja od kilku tygodni przyjmuje tylko raz dziennie. Chciałabym odstawic go całkowicie ale mam okropne bóle przy chodzeniu lub przekrecaniu sie z boku na bok i takie ''strzelanie'' kosci i jakby po wzieciu duphastonu boli mniej. Obawiam sie ze przez tak długie branie leku moge przenosic ciaze a naprawde mi juz ciezko. I chciałam zapytac czy któras z was tez tak długo brała ten lek i kiedy go odstawiła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956276 przez AgusiaKRK
Na Twoim miejscu bezwzględnie stosowałabym się do zaleceń lekarza. Skoro przepisał taką dawkę leku, widocznie widzi powód. Ewentualnie skonsultuj się z innym lekarzem ginekologiem (może zleci dodatkowe badania). Ja stosowałam duphaston tak jak Ty, 3x dziennie, ale w 16 tyg. lekarka pozwoliła mi odstawić i tak też zrobiłam. Uważam, że nie warto ryzykować.

Termin wskazany po usg jest pewniejszy niż z miesiączki i ten brałabym pod uwagę.

Powodzenia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036294 przez Dorota211
Sama nigdy nie zdecydowałabym się odstawić leków na własna rękę. 34/35 tc to już w miarę bezpieczny termin dla dziecka, ale nie każdego. ja urodziłam dziecko przedwcześnie w 34 tygodniu ciąży i miesiąc spędziła w szpitalu, także nie ryzykowałabym i nie spieszyła się tak bardzo do porodu. Więcej informacji o rozwoju dziecka w 34 tygodniu możesz naleźć tu http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/kalendarz-ciazy/trzeci-trymestr-ciazy/1177-trzydziestyczwarty-tydzien-ciazy.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl