BezpiecznaCiaza112023

Nietrzymanie moczu w ciąży

4 lata 7 miesiąc temu #1069019 przez ana.p
Czy macie jakieś sposoby na trzymanie moczu, oczywiście nie mówię tutaj o sposobach farmakologicznych. Przed ciążą nie miałam takich problemów a teraz gdy ciąża jest coraz starsza (6 miesiąc) zdarza mi się po prostu popuszczać w majty :( 

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 7 miesiąc temu #1069020 przez gier.barbara
Położne z prenalen określają, że przyszłej mamie może dokuczać wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się to "popuszczaniem" moczu np. w trakcie kichania czy kaszlu. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu należy regularnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy czyli tzw. "mięśnie Kegla" - nie tylko w trakcie ciąży!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 7 miesiąc temu #1069021 przez kujawianka_z
Jak wzmocnić mięśnie dna miednicy? Wystarczy podczas oddawania moczu (kontrolowanego) wstrzymywać go kilkakrotnie. W ten sposób napinamy i rozluźniamy mięśnie. To powinno pomóc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 7 miesiąc temu #1069022 przez majka_k
Wzmocnienie mięśni Kegla powinno pomóc. A jak to zrobić, otóż napinaj te mięśnie podczas oddawania moczu, w czasie gdy siedzisz, chodzisz czy też leżysz. W każdej chwili możesz je ćwiczyć. W poprzednim tygodniu na wizycie u ginekologa zwrócił on mi uwagę abym właśnie wzmacniała mięśnie. Osłabione mięśnie mogą spowodować opadanie macicy. To ja już wolę zadbać o dobrą formę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 6 miesiąc temu #1069066 przez mama88
to jest normalne, mnie często zdarzało się popuścić kiedy kichnęłam, zakaszlałam albo zaśmiałam się. Nie jest to fajne ale często się zdarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 6 miesiąc temu #1069092 przez elinka
U mnie problem z nietrzymaniem moczu był dużym dyskomfortem, ja się źle z tym czułam. Urodzenie dwójki dzieci też miało na to wpływ z pewnością. Jak się dowiedziałam, że w Klinice Medycyny Wellness w warszawskim Medicover z powodzeniem wykonują laserową korekcję nietrzymania moczu, to nie trzeba było mi tego dwa razy powtarzać. Krótki i małoinwazyjny zabieg wybawił mnie z tego problemu. Duża ulga, to zdecydowanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #1069834 przez dell
U mnie było podobnie... Tylko zdarzało się częściej i zaczęłam się rozglądać za jakimiś preparatami...

uritam.com/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 2 miesiąc temu #1069840 przez kalina27
Warto też zadbać o zdrowy sen, szczególnie po ćwiczeniach czy innej aktywności, ponieważ nasz organizm potrzebuje czasu na regenerację, żeby te treningi w ogóle miały sens. Zobacz, że czasami nie trzeba do tego wiele, wystarczy się wyciszyć przed snem. Możesz na ten temat poczytać na tej stronie melatonina.pl/akademia-snu/bezsennosc-u-...k-wplywa-na-nasz-sen Ja osobiście musiałam stosować melatoninę, ale to dlatego, że jestem nocnym markiem i byłam bardzo rozregulowana :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 5 miesiąc temu #1070409 przez Andreaa
Kobiety, jak to jest z tym sączeniem się wód płodowych? Raz na parę dni czuję jak mi coś chluśnie w majtkach, przez luteinę tam na dole mam wrażenie, że pachnę samym szpitalem więc po zapachu ciężko mi określić co to. Nie wspominam, że dla niektórych wody płodowe pachną jak ryba, a dla innych mają słodki zapach
Niemniej to możliwe, że wody płodowe tak chlupną raz na kiedyś czy to raczej takie sączenie jednak? Wiem, że to może być mocz albo upławy przez luteinę I planuję jutro kupić papierki lakmusowe. Ale też się zastanawiałam jak to sprawdzić. Przyłożyć taki papierek do pochwy czy jakoś go trochę głębiej wsadzić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 5 miesiąc temu #1070410 przez ulke
W aptece są dostępne testy wykrywajace sączenie wód plodowych. Wykrywają zbyt wysokie ph, które wody płodowe mają. W Rossmann kupiłam zwykły test na infekcje intymne. W ulotce nawet napisano, że wysoki wynik może oznaczać sączenie wód. Można też zbadać za pomocą papierków lakmusowych.

W większości przypadków jednak nie jest to sączenie wód płodowych ale lekkie nietrzymanie moczu. Dziecko naciska na pęcherz i przez to może powodować problemy z utrzymaniem. Szczególnie w ostatnich miesiącach ciązy kiedy do porodu jest coraz bliżej.
Od siebie polecam ten kalkulator:
www.bebiklub.pl/ciaza-i-porod/kalendarz-...erwszy-tydzien-ciazy

Możesz poczytać sobie tutaj czego możesz się spodziewac w każdym tygodniu oraz miesiącu ciązy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 miesiąc 2 tygodni temu #1080169 przez Anna1234
Fizjo uro ginekologiczny. Problem z nietrzymaniem moczu wynikać może z faktu że zostałaś zbyt wcześnie odpieluchowana w związku z tym używasz złych mięśni do sikania czyli źle sikasz. A to powoduje obniżenie mięśni dna miednicy i inne problemy.
Od siebie polecam kontakt z przychodnią w Skawinie:
rcmskawina.pl/cennik/
Mogą tam dobrać odpowienie metody leczenia.

Zadowolona pani

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 miesiąc 1 tydzień temu #1080191 przez alioolio
Nietrzymanie moczu to dość częsty problem, to przez to że mięśnie miednicy słabną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 miesiąc 2 tygodni temu #1080809 przez KarolineCZ
W trakcie ciąży i po ciąży może zdarzyć się właśnie ta przypadłość. Nie jest to nic fajnego ale jakoś trzeba sobie radzić. W stacjonarnych aptekach DOZ kupicie akcesoria niezbędne przy nietrzymaniu moczu - takie jak wkładki i pieluchomajtki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 miesiąc 5 dni temu #1080839 przez Kasandra5
Kobietom często się zdarzają problemy z nietrzymaniem moczu, zwłasza gdy dziecko jest już większe i naciska na pęcherz. Dobrym pomysłem jest ćwiczenie mięśni Kegla, które odpowiadają za kontrolę oddawania moczu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 miesiąc 1 tydzień temu #1080967 przez Marta2596
Mnie też niestety spotkał tak problem, bardzo pomogły mi chłonne wkładki,, kupowałam w DOZie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl