BezpiecznaCiaza112023

Mamy w Holandii

14 lata 1 tydzień temu #12798 przez lukasz16
Moze ktoras z mam podzieli sie informacja,jak funkcjonuje przedszkole w Holandii?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13177 przez basik_twins
Podobno tysiąc euro miesięcznie za dziecko z tym, że balastik zwraca ok 700 - ale to chyba zalezy od zarobków musiałabyś się jakiejść księgowej dowiedzieć albo do balastika podskoczyc poprostu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13383 przez lukasz16
Dzieki.Kwota wysoka,ale i zwrot duzy.Zapytam.

A jak wyglada opieka nad dzieckiem (1.5 roku) w takim przedszkolu-zlobku? Nie wiem,czy wynajac opiekunke,czy oddac do przedszkola.Jakie sa zalety i wady takiego zlobka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13464 przez basik_twins
Nie wiem kochana, nie wiem tez gdzie mieszkasz ale jak juz to jedz dalej zawoz dzieci tam gdzie holenderskie przedszkole nie do ciapatych i jakies male najlepiej tam gdzie nie jest za duzo dzieci a kilka opiekunek wiesz wtedy ze bedą miały babki czas dla twojego malucha.

Minus to holendrzy wiesz jak do dzieci maja (nie wszyscy jak zawsze ale generalnie) jak dziecko placze to zostawiaja poplacze poplacze i przestanie.
Polki z tego co wiem maja cos na styl 'wewnetrznie ustalonej kwoty' 120eu tyg za opieke 5 dni w tyg zqalezy jeszcze ile godz tylko za to Ci nikt nie zwroci i z tym tez bywa roznie.

Musisz sie popytac w swoich regionach jak to wyglada znajomych polakow itd

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13544 przez lukasz16
Slyszalam o tym holenderskim wychowaniu: nie brac,jak placze,czy niech siedzi samo w pokoju.I wcale mi sie to nie podoba.
Patrzylam na dzieci w przedszkolu holenderskim przez okno;byly chyba dwie panie i kilkoro maluszkow,a jedno siedzialo w lozeczku.Dwie panie dla dzieci starszych ok.,ale dla takich mniejszych,nie sadze,zeby bylo wystarczajace.
Jeden jest chyba plus,ze dziecko staje sie samodzielniejsze i ma kontakt z innymi dziecmi.Ale moj synek jest nauczony byc ze mna,wiec nie wiem,jakby sie zaadaptowal w takim zlobku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13546 przez basik_twins
a ile Twój maluch ma? może daj ogłoszenie na niedziele jak chcesz wrócic do pracy
Nie wiem w sumie czy mieszkasz w duzym miescie czy na prowincjach na ile godz chcesz do pracy isc i w ogole trudno mi Ci coś doradzic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 6 dni temu #13684 przez lukasz16
Moj maluch ma rok i 3. miesiace.A mieszkam w Hadze,wiec z poszukiwaniem nianii nie powinno byc problemu(jesli wybiore nianie).Ale jak mowisz,dochodzi kwestia godzin.Co do pracy,to prawdopodobnie bede sprzatac w hotelu.Mam namiary na jedno biuro posrednictwa pracy.Chyba tam zaczne.
Nie wiem wlasnie,czy jesli moj synek byl ciagle ze mna,to warto go dawac do przedszkola.Wiem,ze mozna najpierw na pare godzin,zeby sie przyzwyczail,ale nie wiem do konca,czy to odpowiedni pomysl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 6 dni temu #13687 przez basik_twins
No to widzisz jak na niedzieli jest sama ,
a nigdy nie bedziesz wiedziec czy to odpowiedni pomysł a chyba nie chcesz z niego zrobic mami synka i do pracy nawet nie pujść bo syneczek do mamusi sie przyzwyczaił przez rok bo to krzywda dla dziecka, a małe jest to sie szybko zaadoptuje przeciez.
Sama względem charakteru malucha i swojej kieszeni musisz dobrać.

Powodzonka życze i nie zamartwiaj sie tak o malucha dzieci sobie lepiej radzą od dorosłych :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13805 przez lukasz16
Jesli synek bedzie miec dobra opieke,to powinien byc zadowolony i nie powinnam sie martwic.Przy okazji bedzie samodzielniejszy.Charakterek to on ma,walczy o swoje,ale moze przez ze mnie bac sie otoczenia.Tego bym nie chciala.Zobaczymy. Dzieki za rade:)))
A jak Twoje blizniaczki i mdlosci?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #229066 przez Lucy
Hey

Czy ktoś tu jeszcze zagląda???

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=30096

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583778 przez Asia88
no własnie.. czy ktos tu jeszce zaglada? Wie moze tkos jak wyglada pomoc po porodzie w swerze finansowej, jezeli wykazywane arobki są niskie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #687535 przez Angelaw
Asia88 napisał:

no własnie.. czy ktos tu jeszce zaglada? Wie moze tkos jak wyglada pomoc po porodzie w swerze finansowej, jezeli wykazywane arobki są niskie?


A co masz na mysli mowiac pomoc po porodzie?
Jesli pracowalas po czasu porodu a dokladniej do 4 tygodni przed bo taki jest wymog aby zakonczyc na ten okres prace to przez 12 tygodni po porodzie dostaniesz normalna wyplate wg ostatnich zarobkow...
Po tym czasie trzeba by wrocic do pracy...
Jesli dziecko oddajesz do zlobka to belasting zwraca ci czesc poniesionych kosztow...warunkiem jest oczywiscie chodzenie do pracy...
Co 3 miesiace dostajesz rodzinne i nie maja tu znaczenia zarobki...to okolo 200 euro przy pierwszym dziecku...
Dodatkowo jesli zarobki sa niskie otrzymujesz miesiecznie taka zapomoge, ale nie pamietam jak sie nazywa...automatycznie przyznaje to badz nie svb czyli ci od rodzinnego...
Wiecej nie przypominam sobie...
Pozdrawiam

Widze ze termin porodu dzisiaj ;)
A moze juz po?
Jesli przed to powodzenia..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl