BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #969328 przez Mamuśka 2222
Maja oczywiście ze masz pierszeństwo z takim maleństwem!bedziesz tam stac i czekac godzine czy dwie to jeszcze cos innego mala zlapie!co do ubioru to ja zawsze kaftanik i spiochy....

a mam pytanie kurcze moja mala juz 6 dni kupy nie robila...i jest tylko na piersi nie wiem kurcze co robic....domowe sposoby juz wypróbowalam :( a u was jak z kupkami....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #969351 przez Mamuśka 2222
Po 6 dniach jest kupka :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
jestem juz spokojna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969396 przez Asik92
Maja zrób tak jak ja wejdz i powiedz w rejestracji ze jestes z noworodkiem jak beda mądre to zaprowadzą cie bez kolejki chyba ze nie są zbyt mądre to je uświadom ze boisz sie zeby mała nic nie złapała ;) będzie dobrze trzymam kciuki ;)

Mamuska u nas kupki nie na trzy doby juz i sie tez martwię ale to ponoć normalne

A my właśnie po karmieniu i jest masakra wieczorem ściągnęłam tylko po 100ml z każdej piersi, i teraz jedno mu dalam ale juz wiem czemu maluszek moj jest nie najedzony, bo mam mało wartościowe mleko ;( nie bylo tej żółtej warstwy ;( jak zaśnie mały to ide juz mu zrobic mm bo potem bede na szybko musiala robić ;( kurde co trzeba zrobic zeby mleko bylo wartościowe? Wiecie? Kurcze jakies puste czuje ze mam te cycki juz ;( i właśnie co do tych kupek to tez moze byc od tego pokarmu ze nie jest wartościowy to moze nie ma czym sie zalatwic ?
Kurcze ide spac juz bo za duzo mysle ;( jutro jade do rodziców moze mama jakoś wpłynie na mnie i będzie lepiej bo tak to moze sie stresuje i to tez wina tego moze byc juz nie wiem ;( pa ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969398 przez chasiami
Asik nie ma czegoś takiego jak niewartosciowe mleko! Twoje mleko zawsze jest wartosciowe. A to że tak malo odciagasz to dlatego że jak karmisz dziecko to dzialaja hormony a i laktatora nie kochasz a dziecko tak. Ją praktycznie nic nie jem bo wszedzie jest mleko i jajko odciagam laktatorem max 40 ml po pol godz odciagania a moja wazy 6600 a w pon konczy 10 tyg.

Polecam na facebooku karmienie piersia profil. Mozna tam zadac jakiekolwiek pytanie i doradca laktacyjny wam pomoze. Opisalam swoj problem i one mi zasugerowaly że mała moze miec refluks.

A co do kupek to dziecko moze nie robic kupki do 12 dni przy kp bo pokarm matki moze byc w 100% strawiony.
Naprawde pilecam ta grupe na facebooku bo tam sa poruszane wszystkie problemy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969418 przez Mamuśka 2222
Asik ja zgadzam sie w 100 probentach z Chasami mleko matki zawsze jest w sam raz! ani za tłuste ani za chude czy tam malo wartościowe....ja jeden dzien mniej jem drugiego dnia wiecej i corka zawsze wytrzymuje po jedzeniu minimum 2,5 godz-4godz w nocy roznie mininum 3godz do 6 wiec jest dobrze poprostu jak w dzien pcha strasznie roczki do buzi to ja dostawiam...ale mleka wogóle nie odciągam nie che mi sie....kupilam laktator i lezy nie uzywany....

Chasami niby wiem ze mleko matki moze byc przyswajalne w 100%ale kurcze i tak sie strasznie martwilam 6 dni kupki nie robila i strasznie sie preżyła,czerwona na buzi widac bylo ze sie meczyla...a teraz juz spokojnie lezy tez sie prezy ale mniej...Chasami to twoja córeczka rośnie pieknie :woohoo: ciekawa jestem ile moja wazy dopiero w przyszlym tyg bede wiedziala ale tez jest juz co trzymać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969421 przez studentkaae
Kochane czytam Was ale na pisanie czasu juz brak.
Wpadam po rade... mam mega problem, ale ze mna...Maly ma dzis 7 tyg a ja prawie sie nie wyprozniam. Czopki glicerynowe nie pomagaja, nawet enema srednio. Czy ktoras z Was brala cos takiego jak Dulcobis albo syrop Duphalac???? A moze Lactulosum???bezpieczne sa jak karmie i czy pomagaja????bo ja juz jestem zrozpaczona, boje sie ze na chirurgii wyladuje. Diete mam typowo zaparciowa, bo biale pieczywo, mieso gotowane, ale co zrobic jak karmie przeciez. W dodatku Malytez nie moze kupki zrobic bo czerwony i sie prezy. Moze jak ja cierpie na zaparcia to z automatu on tez?? Pomozcie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969439 przez mama89muminka
Hej

Az mi glupio ze tyle casu mnie niebylo . .
Co wiecej nie doczytalam - i mam na to najglupsza wymowke - brak czasu

Tak wiec Miro mi sie robi zazdrosny, juz mala skopal po glowce, wczoraj specjalnie uderzyl ja w brzuch, kiedys jeszcze reka moze bardziej niechcacy uderzyl w glowe... Nie wyrabiam z nim, nieda sie przewidziec co za chwile zrobi wiec nie pozwalam mu do malej podchodzic.

No i od kad mala sie urodzila to nie ma tygodbia bez wizyt u lekarzy. Jutro z Mio do neurologa, a wczoraj Pola miala usg nerek - ta prawa jest, ale jak mi pokazywaly to tak nisko jest, az na bioderku. A co do bioderek to na wizycie w piatek doktorka stwierdzila zeslyszala jakies szczykniecie jak ja sprawdzala i mamy czekac na wizyte u chirurga dzieciecego jak wszystko sie sypie to w tym samym czasie.. niwiem kiedy ja odpoczne odtych lekarzy.

To tyle narzekania co u mnie. Z pozytywnych rzeczy to pozbylam sie tescia, pojechal do siebie do Tajlandii wiec mi Mirona nie rozdziaduje i maz prace dostal na lato, co mnie cieszy niezmiernie.

No i wszystko chyba naisalam, akurat Pola sie wybudza wiec sie wyrobilam obiecuje sie odezwac jak znajde wiecej czasu dla siebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #969442 przez ela85
Studentke mi jak miałam zaparcia położna kazała dużo pić wody mineralnej i zacząć jeść jabłka, tylko z jabkiem jak jeszcze nie jadłaś to stopniowo nie od razu całe, żeby maluszek dobrze zatolerował. Możesz też pić koper włoski tto i dla małego dobrze, jemu zresztą też możesz dawać do picia. Mi położna mówiła że maluszkowi około 15 ml można a gdyby nie chciał pić to możesz parę ziarenek cukru mu dodać.
Mamo muminka no to nie fajnie Miro względem siostry , ale myśle że to że nie pozwalasz mu dochodzić do małej może jeszcze bardziej powodować u niego taka agresję względem jej. No i musisz okazać i jemu zainteresowanie, znaczy jak coś robisz z nim czy dla niego a mala zacznie płakać to np nie zoostawiaj tego co robisz w danym momęcie,niech on widzi że dla niego też masz czas, bo właśnie dzieciom o to chodzi o poświęcenie im uwaggi tak jak rodzeństwu.Oczywiście nie twierdzę, że dla niego nie masz czasu.
Dziewczyny jeśli chodzi o ta szczepionkę , która się cofneła to nawet nie miałam o tym zielonego pojęcia, że tak może być, fajnie że was w szpitalu o tym uświadomili.
A u nas uczulenie jednak będzie skazą białkową, bo jak tylko zjem coś z nabiałem to od razu jest twgo więcej.Nic z cyckowania nie chcę zrezygnować, postaram się uważać na to co jem.Tylko co tu jeść jak jeszcze nie wszystko wolno.
Nadal walczymy z biegunką, wczoraj pani doktor dała leki, no i niby w nocy kupki były nie w każdej pieluszce, no ale od rana powtórka z rozrywki a przy tym małemu wylewa się z buzi inaczej niż ulewanie.Jak do wtorku mu nie przejdzie mam zawieść jego kupkę na posiew pod względem rotawirusa :( Mam nadzieję, że jednak przejdzie.No to tyle co u nas.Miłej niedzieli.
Asik ja nie sciągam codziennie mleka, tylo zazwyczaj w nocy jak mały ucina sobie dłuższe spanie i wtedy też nie ma tego duźo czasem 50-60 ml a czsem 90 nasze piersi produkują tyle mleka ile potrzebują nasze maluchy. A jak twierdzisz że maluszek się nie najada, przystawiaj go częściej no i mleka produkujemy więcej ja ssie dziecko bo laktator to tylko sprzęt.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969461 przez chasiami
Ela moja miala biegunke przez ta alergie jak zrovilam sobie diete eliminacyjna to jak reka odjal. Musisz naprawde uwazac co jesz. Wszedzie jest mleko albo jajko ciastka szynki a takze biale pieczywo. Musisz czyt wszyStkie ulotki.

Studentka kuzynka była w takiej sytuacji. Nic nie pomagalo nawet dieta i leki. Miala nakaz zrezygnowania z karmienia przez lekarza bo zle by się to skonczylo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969463 przez Mamuśka 2222
Studentkae

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969483 przez martadiana
Asik to u ciebie i tak dobrze jak 100ml z jednej piersi ja se dzis w nocy odciagalam bo mala spala a mi juz kapalo z cyckow to tylko 150 ml z dwoch sciagnelam.. :(

Mamamuminka oj nie fajnie z ta zazdroscia u malego :/ moze mu przejdzie niedlugo ,.. a z tymi lekarzami wspolczuje ja znowu ciagle po urzedach latam :S

Ja jutro musze jechac do urzedu dac malej nazwsko ojca bo przyszedl papier do MOJEGO taty ze niby ja go zarejestrowalam jako ojca Nikoli haha smiech na sali :P i musze to zalatwic bo zaraz nas o kazirodztwo oskarza :/

No i moja mala jest taka silna ze jak ja klade na brzuszek to sie przekreca na bok a ma dopiero 5 tyg szok !!

Ostatnioo spotkalam znajoma i mowila ze u jej 3 letniego synka podejrzewaja autyzm :( to moze byc od szczepionek ? jak tak to jakich ? bo teraz to naprawde nie wiadomo czy szczepic czy nie :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969486 przez ninoczka
ja tak szybciutko.
studentka ten duphalac jest super.nie kreci po nim w brzuchu,a sranko latwe.i na pewno zadziala. tylko bardzo bardzo slodki jest.tylko czy karmiac mozna?ale sadze ze tak.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969497 przez Angela1
Cześć dziewczyny.
Choć czytam was prawie na bieżąco to czasu brak żeby siąść i napisać.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

mamomuminka spróbuj namówić Mira aby pomógł ci przy małej.
Ja swojego przekonałam że siostra go bardzo kocha. A na dowód wytłumaczyłam że gdy położy swój palec do jej małej rączki ona zaciśnie go mocno.
oznacza to że siostra cię kocha... ;) wiadomo że każdy noworodek zaciska rączkę gdy podasz mu palec.
Ale młody jest taki dumny że siostra go kocha. Trzymam kciuki że uda ci się przekonać syna do siostrzyczki.

Asik mleko zmienia się wraz z dzieckiem. Dostosowuje się do jego potrzeb.
na początku była siara a teraz już nie jest żółte lecz białe.
najpierw leci sama woda żeby zaspokoić pragnienie dziecka.
Potem bardziej wartościowe mleko żeby dziecko się najadało.
Dlatego ważne jest aby maluch opróżniał pierś do końca, bo gdy przystawiasz go na chwilę to tylko pije i może być głodny.
A mleko jest ok.
Jak odciągniesz odstaw tak aby go nie ruszać i zobaczysz
że na samej górze zbierze ci się bardzo cienka warstwa tłuszczyku a reszta to woda...
:silly: ale naszym dzieciom to wystarcza....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #969499 przez Angela1
Dalej sobie będę was czytać
Ale na pisanie nie mam czasu...
Tak to już jest gdy w domu ciągle coś się dzieje.

A w tym tygodniu wielkie zamieszanie bo chrzciny mamy w niedzielę i młody kończy pięć lat akurat w niedzielę :laugh:
Więc podwójna impreza...

co do ubrania to jeszcze szukam.
Ważne żeby ubranie było wygodne do karmienia i eleganckie.

i tu się zaczynają schody , bo chyba zostanę przy koszuli - tak abym mogła dostać się do "mleczarni"

co do chrzcin to potrzebna szatka i świeca.
na tej stronie można zamówić z imieniem czy zdjęciem :

e-dewocjonalia.eu/pl/p/Swieca-ze-zdjecie...-rozna-kolorystyka/2

chrzciny robimy w domu więc cała lista zakupów...
Mąż ma przygotować większość sam. Nawet chleb sam piecze.
Wszyscy się zachwycają jego wypiekami więc nie ma wyjścia...

Od jutra na urlopie więc damy radę.
B) Będzie się działo ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969512 przez maja001
Myslalam ze z wami na spokojnie popisze teraz wieczirem ale mala nie chce mi zasnac wuerci sue kreci i steka. mozliwe ze po kotletach schabowych ake musze cos jesc
mamuska moha robi kilka kupek dzienne
Co do zaparc nie pomoge bo nie mialam az takich duzych
mamomuminka ja tez z obaawy co malemu szczeli do glowy tryymam go z dala od malej i tez biegam po kekarzach kolejna wizyta juz jutro
koncze bo nie daje rady pisac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl