BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 8 miesiąc temu #922089 przez Anabelle
Karolincia, całą ciążę to ja właśnie noszę spodnie bez regulacji, bo z regulacją mi się wbija w brzuch ta gumka którą się zwęża. Całe spodnie wiszą na cienkiej gumce a nie na całym pasie - ale to moje odczucia ;)

Lalka ale pichcisz kobieto! :D U mnie pewnie jutro jakaś mrożonka :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922100 przez bujanka
Hej kobitki jak zwykle melduje się pierwsza :) Nie mogłam w nocy spać, ciągle myślę o wczorajszym badaniu ;)
I tak opowiadam: Cała wizyta trwała godzinę czasu, samo usg genetyczne pewnie z 30 minut i tak moja dzidzia baaardzo chciała współpracować, aż za bardzo podskakiwała się i kręciła, wiecie jakie już duże te nasze dzieci są :woohoo: Parametry wszystkie w porządku jak na swój wiek, a nawet jest 4 dni starsze z usg. Oczywiście płci nie znam, za wcześnie, ale mam piękną fotkę gdzie moje dziecko wszystkim formuowym ciociom macha swoimi pięcioma malutkimi rączkami :laugh: To są te dobre wieści.....
Z tych złych to nadal mam tego krwiaka, w końcu jakiś lekarz nazwał to po imieniu, bo do tej pory byłam utrzymywana w niewiedzy, bo w 6 tygodniowej ciąży inny lekarz powiedział, że to zastygnieta krew i trochę to zbagatelizował. Dopiero ten wczorajszy od usg powiedział, że w mojej chorobie(bo mam zespół antyfosfolipidowy) może być to czynnik do poronienia. Oczywiście nie musi bo krwiak jest z daleka od dziecka i płód jest większy od krwiaka więc mam nadzieję, że się po prostu wchłonie. Poza tym trochę za krótka szyjka norma do 3 cm, a ja mam 3,3 cm. Co też powiedział, że to kolejny czynnik który może spowodować poronienie.

Ehhhh...... i to tak dziewczynki z jednej strony cieszę się że moja dzidzia się rozwija jest zdrowa, a z drugiej strony tak się cholernie boję......... :(
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922121 przez LusiaKlusia
Witam Dziewczynki :) Jem śniadanie i zaraz spadam na kolejną wizytę u endokrynologa. Ona mnie wykańcza psychicznie... SZkoda, że to jedyny lekarz z tej profesji u mnie w mieście, bo już dawno poszłabym do kogo innego...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922128 przez Karolincia
Witam Was Kochane Mamusie :)

Padłam wczoraj po 21 a dziś wstałam o 8:30 :) Coraz dłużej śpię :)

Karlinka - ja też b. lubię pichcić w kuchni, najbardziej robić przetwory z owoców na zimę takie jak musy, dżemy, soki, przeciery :)
Nie mdli Cię od zapachów w kuchni? :)

Lalka - też pyszne rzeczy pichcisz ;) Grzybki mniam mniam :)

Anabelle - dziękuję za wskazówki, muszę przymierzyć takie i takie i zobaczyć w jakich się najlepiej czuję :)

Bujanka - Dzieć już sporawy, widać małego człowieczka na zdjęciu usg :) Jak macha do Nas :) Również ciocia pozdrawia Maluszka Słodkiego :)
Dobrze, że w końcu lekarz się poznał :( Nie smuć się, będzie dobrze :*
Przepisał Ci jakieś leki ?
Musisz się oszczędzać, nie dźwigać, więcej odpoczywać , leżeć :*

Lusia - spóźnione smacznego :) Trzymam kciuki za wizytę ! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922133 przez Karlinka
Dobry Mamusie :)
Bujanka no to z jednej strony dobre wieści ,bo dzieć zdrowy dobrze się rozwija, ale z drugiej masz duże czynniki ryzyka. Nie dziwię się , że się martwisz...ale pociesz się , że już niedługo drugi trymestr i tu zawsze ryzyko już mniejsze. Najważniejsze, że lekarz niczego nie ukrywał i wiesz na czym stoisz! będzie dobrze ! 3 mam kciuki :*
Karolincia- ja fatalnie znosiłam pierwszy trymestr odrzucało mnie od zapachów i ciągle mdliło i wymiotowałam. Od jakiegoś tygodnia jest rewelacja ,bo przeszły mdłości i wrażliwość na zapachy- zaczęłam już drug trymestr pewnie dlatego :)
Lusia niestety o dobrego specjalistę trudno -ja mam endo jakieś 5min od domu ,ale jak musiałam iść na konsultacje to jechałam 30km bo podobno lekarz lepszy. Stwierdziłam , że wole co miesiąc wydać trochę kasy na paliwo, pomęczyć się z dojazdami niż iść do lekarza, który nie jest dobry. Może poszukaj w miejscowościach obok może jakiś lepszy będzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922146 przez Karolincia
Karlinka - ja to dziś się fatalnie czuje pierwszy raz od momentu dowiedzenia się o ciąży :( Mdli mnie okropnie, zjadłam tylko rano 2 kanapki , brzoskwinie pare winogroni podziubałam obbiad....:(
Leżę sobie, to mi troche lepiej :(
Dobrze, że Ci przeszło, możesz się cieszyć ciążą;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922151 przez kristi*
bujanka Na pewno wszystko będzie dobrze, oszczędzaj się i dużo odpoczywaj, maluszek już spory.

Ja byłam wczoraj na wizycie po kolejne zwolnienie teraz dostałam do 8.10. wpisała mi 1- czyli mam leżeć, luteinę brać nadal, bo trochę niski progesteron, i niewielki niedobór żelaza.

Jakoś specjalnie zachcianek nie mam po prostu nie jem już słodyczy i mniej mięsa. Jem raczej tak jak zawsze, mąż dba żebym warzywka i owoce jadła.

Dzisiaj byłam u okulisty, bo mnie ślepota ciążowa dopadła. Na co dzień noszę soczewki i muszę z nich zrezygnować, dostałam receptę na okulary, wada taka sama jak była, ale zrobił się astygmatyzm dr powiedział, że to może być właśnie objaw ciąży. Dostałam też skierowanie na badanie dna oka, żeby sprawdzić czy są jakieś przeciwwskazania do porodu naturalnego. Idę w poniedziałek na 17:20 - mam nadzieję, że będzie wszystko ok, bo nie chce cc (tylko w ostateczności).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922153 przez bujanka
Dzięki dziewczynki za pocieszenie. Dzwoniłam do lekarki i kazała leżeć wstawać tylko do wc więc leżę dziś cały dzień, wszystko dla mojej kruszynki!!!!
Karlinka super że się lepiej czujesz, trzymam kciuki żeby tak zostało :kiss:
Karolincia ja przy zespole antyfosfolipidowym (chorobie powodującej zakrzepy, a tym samym nawracające poronienia) od początku ciąży jadę na lekach 1xacard, 1xkwas foliowy, 2x Clexane (zastrzyki co 12 h 2 razy na dobę) i Duphaston 3x2 tabletki. Już jedno dziecko poroniłam a tego nie pozwolę stracić :huh:
A co do dzisiejszego apetytu Karolina pewnie to chwilowe, jutro będzie lepiej

Przepraszam że wam tak smęcę ale naprawdę dziś trochę gorszy dzień, już biorę się w garść: Będzie dobrze, musi być :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922168 przez Ada2424
Witajcie :)

Od rana nie mogłam wejść na forum jakiś error mi wyskakiwał :huh: ja mam dziś super dzień :) bardzo dobrze się czuje, mam mase energii i co chwile coś robie :) nawet śniadania zjadłam sporo i w końcu chleb po tylu tygodniach, wcześniej mnie od niego odrzucało.

Bujanka będzie dobrze zobaczysz, ale już duża dzidzia na fotce to ja podobna zobacze niedługo na usg :) a jak super rączką macha :)

Lece robić obiad :)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922187 przez lalka
witam się i ja!!!!!

Bujanka dużo odpoczywaj..leż i pachnij..masz do tego prawo!!!!super,ze z dzidzią ok,że rośnie!!!ale trochę się wystraszyłam,bo przeczytałam,że macha do nas pięcioma rączkami!!!!!

u nas jutro impreza zjeżdżają się wszyscy z którymi byliśmy na wczasach tj..ok.12 osób..ale żarcie mam już ogarnięte..tzn wszystko na cycuś,ale ze sprzątaniem to zapału brak!!!

cvo do wizyt to zapraszam..będzie raźniej!!!

im bliżej mi do drugiego trymestru tym gorzej ze mną...dzisiaj jak smażyłam mięso to mnie odrzucało..a rano miałm takie mdłości i tak słabo mi było jak nigdy w tej ciąży!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #922195 przez bujanka
lalka haha oczywiście chodziło o rączkę z pięcioma paluszkami :laugh: trzymaj ie z tymi mdłościami, tym bardziej że bedziesz miała taka ekipe gości, życze udanej imprezki :)
Agula Anabell dziś wizyty :) prosimy o piekne fotki
Kristi jakoś musisz dać radę w okularach, oby tylko wada się nie pogłębiała, a słyszałam że właśnie w ciąży może być problem. Ale powiem Ci że moja siostra ma dość dużą wadę wzroku, a dwie ciąży rodziła naturalnie ;)
Ada Ty to pewnie nawet bedziesz miała ciut wieksza, z mojej pan doktor sie smiał że waży jak cukier puder i mierzy całe 6 cm :lol: :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922197 przez Anabelle
Nieźle - przecież ja tu pisałam co po wizycie, a musiałam nie dodać :D :D
Moje bobo wymiarowo tydzień starsze, makabrycznie ruchliwe, uciekające z kadru :P ma ponad 5 cm - lekarz uznał, że jak dla niego, to wszystko prawidłowo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922205 przez ewawawa
Cześć dziewczyny :) zapomniałam Wam podziękować za wczorajsze miła powitanie w Waszym gronie :) Mam nadzieje, że czujecie się dzisiaj dobrze tak samo jak ja i macie tak wspaniałą pogode na spacer :)

Dzisiaj miałam sporo pracy więc w ramach nagrody za chwilę ruszam po mój wymarzony torcik i będę miała babski wieczór :D

Bujanka - wszystko będzie dobrze, leż w łóżku i wypoczywaj, polecam lody - zawsze na wszystko pomagają :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922214 przez Karlinka
Anabelle super,ze na wizycie ok :-)
Bujanka leżenia nie zazdroszczę, ale nadrobisz pewnue wszystkie książki i filmy:-)
Kristi tak wczesnie na badania decydujace o porodzie sn? Mi okulistka kazała przyjsc pod koniec 2trymestru a ginekolog mowil ze nawet w 3trymestrze. Moja mama miala wade i trójkę dzieci sn urodzila,ale po każdym wieksza wada:-( ja niestety mam bardzo kiepski wzrok,byl czas jak sie meczylan z cis w oku i podejrzeniem jaskry. W ciazy tez gorzej widzę i musze iść na kontrolę. Na szczęście moge raz na pare dni soczewki założyć:-) a dużą masz wadę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #922218 przez LusiaKlusia
Karlinka Kochana! Gdybym miała samochód jeździłabym do innego miasta, ale nie mam... Musiałabym jechać pociągiem. Jednego endo mam 68 km albo drugiego-lepszego 130 km... Jeszcze pozostaje problem opieki nad Gają. Nie zdążyłabym w czasie kiedy ona jest w przedszkolu a z nią jechać to masakra jakaś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl