BezpiecznaCiaza112023

Kwietniowe mamusie 2011 come back

11 lata 8 miesiąc temu #423583 przez Dave
Dzień dobry!

Jak się macie?

U nas Majce już drugi dzień się poprzestawiało, bo wstaje po 8.00, a do tej pory o 6.00 była na nogach.

Ocho..lecę budzi się.

Miłego dnia :side:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423656 przez Gosia_Krupa
Cześć!

Hania wstaje ok.7,ale dzisiaj też pospała do 8 :)

Miłej niedzieli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423661 przez baby_55
Hejka :)

Adi jak zwykle o 7 rano pobudka :)

mam do Was przy okazji pytanko
dziewczynki po urodzeniu mają z tego co słyszałam dużo śluzu w okolicach pochwy i trzeba tam delikatnie tylko przemywać na początku bo to samo się ma wchłonąć, prawda to? jak Wy robiłyście na początku przy Waszych dziewczynach? bo to, ze trzeba przemywać od przodu do tyłu w kierunku pupki, to oczywiste żeby bakterii nie przenosić, ale czy jakieś dodatkowe rady macie ??
ja to doświadczona w zakresie chłopców a co do dziewczynek to gorzej :silly:

miłej niedzieli życzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #423662 przez Dave
A dziewczyny, macie może radę. majce zrobił sie tak jakby liszaj. Sucha skóra, czasem bardziej czasem mniej czerwona. Idę na szczepienie to sie zapytam co by na to poradzić. Ale może macie jakiś pomysł.

Miłej niedzieli :laugh:

Baby - ja pipuszke przecierałam wacikiem nasączonym przegotowaną wodą. Oczka i pupkę na początki tak pielęgnowałam. A o śluzie nic mi nie wiadomo :dry:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423737 przez baby_55
Dave ja też planuję tylko wodą przegotowaną na początku
co do tego śluzu to u jednych dziewczynek jest go mniej i prawie nie widać a u innych więcej dlatego pytam jak to u was było??

co do liszaja to Adiemu robi się czasem coś takiego dziwnego na nóżce taka mała plamka wysuszona i czerwona, smaruję mu to bepanthenem i po kilku dniach schodzi a za jakiś czas wraca ... takie śmieszne to jest ale skoro schodzi to się tym nie przejmuję ;) czasem zamiast bepanthenu po kąpieli smaruję na wilgotną skórę oliwką i zostawiam mu tak i też to pomaga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423738 przez Dave
Ja też nawilżam. No zobaczę, źle to nie wygląda więc się nie przejmuję, ale zapytać zawsze warto :side:

Baby - a jak się czujesz??



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423746 przez baby_55
ogólnie nieźle, tylko młoda już mi tak na wszstko naciska, że nie wiem jak długo tak pociągnę... brzuch naciągnięty do granic wytrzymałości a ona wierci się jakby miała ADHD :silly:
jest strasznie nisko i jak chcę sie pochylić lekko nawet do przodu to muszą nogi najpierw rozchylić, liczę, że szybko zdecyduje się wyjść bo już mnie to coraz bardziej męczy, nic nie mogę zrobić nieraz tylko leżę, bo wtedy mniej boli ;) a Adim przecież trzeba się zająć B) on do spokojnych raczej też nie należy więc niezła kołomyja :silly: ale co tam :)

ach muszę się Wam pochwalić, że Adi zaczął składać wyrazy tzn mama tać (wstać) i mama dać :)normalnie jestem w szoku :)
a odkąd ma naklejki ze zwierzątkami z farmy w pokoju na ścianach to pokazuje i mówi co robi zwierzątko krówka - muuuu , kura - ko ko ko , piesek zwłaszcza na żywo - łoł, łoł (tak śmiesznie mu to wychodzi :silly: ) i językiem stuka po podniebieniu na konika (tak jak koń stuka kopytami po betonie) ostatnio codzień czegoś się nowego uczy :) strasznie to rozkoszne :)
a wczoraj zaczęła nam sie przebijać prawa górna czwóreczka :) lewą też już prawie widać, wiec pewnie lada dzień sie ujawni ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423828 przez Gosia_Krupa
Baby,ja tam nie kojarzę nic z tych rzeczy jeżeli chodzi o higienę Hani. Też przemywałam na początku przegotowaną wodą,ale chwila,bo przypomniało mi się jak przyszła środowiskowa to coś tam raz mówiła,żeby wydzielinę usuwać na około(?),ja to zrozumiałam,żeby za bardzo nie rozchylać warg sromowych,tylko tak gdzie normalnie ma się dostęp to wytrzeć.

Brawa dla Adiego :) Teraz to się z Hańcią dogadają ;)

My Hanie uczyliśmy konika i-ha,a ona robi właśnie tak jak Adi,stuka językiem o podniebienie :) Ale ostatnio mówi nam jak robi indyk-tego nawet Misiek chyba nie wie.

Też mnie wczoraj "Nunia" zaskoczyła. Poszłyśmy na maliny na ogród,a ona stanęła i woła wyciągając rękę "popel". Patrzę,no jest fasola i gorczyca wzeszła,no i nie wiem o co jej chodzi. Dopiero jak podeszła i powąchała to zobaczyłam jeden samotny koper(który zlał mi się z tłem i go wcześniej nie widziałam). Nie wiedziałam,że ma w swoim zbiorze słów takie. Bo,że powtarza każde słowo to ok,ale że je potem potrafi odnaleźć i w odpowiednim momencie/miejscu zastosować to już byłam z niej dumna :D A dzisiaj się kąpała i wymieniła mi wszystkie zwierzątka co ma w kąpieli stawiając je w równym rządku: łała(piesek),misiu,soń(słoń),Busiuś(Kubuś Puchatek),wółw(żółw)i totodyl(z tego krokodyla to się najbardziej ucieszyłam).

No nic muszę lecieć,bo Misiek się o bajkę na dobranoc upomina :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423830 przez baby_55
Gosiu no właśnie o to mi chodziło, ze podobno nie powinno sie za bardzo rozchylać tylko tak delikatnie ile samo podejdzie wacikiem

Hanula to w ogólę wygadana jest niesamowicie :) superowo :) naprawdę masz z czego być dumna :)

mąż zrobił mi dzisiaj fotki więc Wam wrzucę jedną i dodatkowo zdjęcia Adisia
taki przystojniaczek mi rośnie a co :woohoo: :kiss:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #423866 przez Nula
Cześć dziewczęta a my z ząbkami to już mamy prawie wszystkie :) Moja mama czesto mówi co to jest , kto to jest , daj mi , a jak pytam sie gdzie jest dziadzia jak go nie ma to ona odpowiada nie ma , albo ni ma :D albo już mowi tutaj jest :) I kocham moje dziecko jak odpowiada na pytania : tak , nie albo nie wiem :) Nio oduczyłam mała od dyda :) zajeło mi to tlyko 2 dni a tak wczesniej sie z nim nie rozstawala :)

oo i jej zdjecie :P

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #424097 przez Gosia_Krupa
Baby,Adi to mały amancik :) Ale muszę Ci powiedzieć,że się strasznie zmienił. Brzuszek cudny,mama z resztą też ładnie wygląda. Ja tak ładnie w ciąży nie wyglądałam :( ale co tam,dzieci mam za to ładne :silly:

Hania wygadana na prawdę. Żebyście widziały jak ona się kłóci :D Ręce pod boki,brzuch wypnie i nawija z naburmuszoną miną. Muszę nagrać te jej kłótnie i Wam tu pokazać,bo na prawdę wygląda to komicznie :)

Nula,Anastazja też urosła i prawdziwa kobietka,dezodoranty,buty...

Hanula też często mówi "nie ma",ostatnio nawet częściej niż "nie". Kiedyś mówiła "nie nia",ale teraz już ładne "nie ma". Dzisiaj jak babcia ją rano zapytała gdzie tata to powiedziała: "w pacy"( w pracy),a Michałek gdzie: "tetolu"(w przedszkolu).

A,jeszcze jedno. Baby to z tyłu to naklejki? Jeśli tak są superanckie :) Ja też takie chcę. Moje dzieci uwielbiają farmę. Z resztą zbieramy "wesołą farmę Mateusza i Marty" z DeAgostini(niestety,bo to straszne zdzierusy i ciężko zrezygnować),ale zwierzątka są super,a książki to Misiek po prostu KOCHA.

I żeby nie było,że się wyłamuję też wkleję kilka fotek mojej Kluseczki :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #424121 przez baby_55
Gosiu bajek nie opowiadaj, bo w ciąży ślicznie wyglądałaś :) strasznie Ci zazdrosciłam, bo ja to jak wielka beka w porównaniu z tym co było przed ciążą ;) teraz trochę lepiej jest to fakt, ale to dlatego, ze się pilnowałam i nie zażerałam tak bardzo a poza tym bieganie za Adim swoje robi heheh :silly:
Hanula śliczna, Też się zmieniła, tak dorośle teraz wygląda :) poważna dziewczynka :) nie pogadasz :silly:
a naklejki to funberry farm
poprzedni lokatorzy zostawili je i były u siostry w pokoju i wreszcie je przenieśliśmy, są o tyle fajne, że ładnie odchodzą od ściany i nie ma śladu :)
tak wyglądają (mało wyraźne fotki ale widać mniej więcej)
nad łóżkiem Adiego

nad łóżeczkiem Nikoli

nad naszym łóżkiem (bo brakowało już miejsca ;) tyle tego jest
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424263 przez Gosia_Krupa
Baby,rewelacja. Chyba muszę poszukać czegoś w tym stylu.

Gdybyś mnie zobaczyła jak wyglądałam w pierwszej ciąży to byś zmieniła zdanie. W drugiej też się pilnowałam to troszkę lepiej wyglądałam,ale i tak nie mogę za bardzo patrzeć na foty z tego okresu,chyba że usg ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #424429 przez baby_55
Gosiu popatrzę tu za czymś takim i dam Ci znać bo siostra będzie w październiku w Polsce to mogłaby zabrać i Ci wysłać

ja dzisiaj miałam wizytę w szpitalu :)
u młodej wszystko ok, jest nadal niewielka więc nie powinnam się za bardzo namęczyć ;)
ułożona główką, niziutko w kanale, macica obniżyła się już jak do porodu, więc powinno się niedługo zacząć, w razie czego następna wizyta za 2 tyg ale wg lekarza nie dotrwam...
zobaczymy B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #424443 przez Gosia_Krupa
Baby,znalazłam te naklejki na All,ale nie stać mnie na nie :( Szkoda,bo są super,na prawdę baardzo mi się podobają.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl